W dalszym ciągu była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, czuje niezadowolenie z powodu punktacji sędziów po ostatniej walce. 35-latka najbardziej nie może zrozumieć przyznania jej rywalce ostatniej rundy w stosunku 10-8.

Shevchenko zmierzyła się z Alexą Grasso na gali UFC Noche o pas wagi muszej. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Walka obydwóch pań uświetniła sobotnie wydarzenie. Po pięciu rundach ogłoszono niejednogłośny remis. Jeden z sędziów punktował 47-47, drugi przyznał punktację 48-47 dla Grasso, natomiast trzeci w podobnym stosunku widział wygraną Shevchenko. Tym samym Meksykanka pozostała mistrzynią wagi muszej UFC.

Kirgijka w wywiadzie po walce skrytykowała sędziów, twierdząc, że poczuli oni presję związaną z meksykańskim Świętem Niepodległości, które przypadło w dniu gali. Valentina w programie The MMA Hour wypowiedziała się prowadzącemu Arielowi Helwaniemu odnośnie jej odczuć po sobotniej gali. Shevchenko najbardziej skrytykowała Mike’a Bella, który przyznał piątą rundę Grasso w stosunku 10-8. To jego punktacja wynosiła 47-47, czyli przeważyła o remisie w walce pań.

Sędzia Mike Bell zrobił tę niewytłumaczalną rzecz i myślę, że cały świat bardzo chciałby usłyszeć wyjaśnienia. Będzie musiał żyć z tym błędem już na zawsze.

Shevchenko (MMA 23-4-1) pas utraciła w pierwszej walce z Grasso na UFC 285 w marcu. Wówczas Meksykanka wygrała z panującą mistrzynią przez poddanie w czwartej rundzie drugiego starcia wydarzenia. Wcześniej 35-latka dominowała kategorię muszą, gdzie dzierżyła pas od 2018 roku i obroniła go 7 razy. W swojej karierze Shevchenko pokonywała takie rywalki jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, Holly Holm, Julianna Pena czy Taila Santos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Olo
Olo

KSW
Welterweight

5,301 komentarzy 28,595 polubień

Myślę, że Mike Bell ma na to wyjebane tak samo jak cały świat ma wyjebane na WMMA.

Odpowiedz 21 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,946 komentarzy 27,473 polubień

Myślę, że Mike Bell ma na to wyjebane tak samo jak cały świat ma wyjebane na WMMA.

Tak

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,308 komentarzy 33,950 polubień

Myślę, że Mike Bell ma na to wyjebane tak samo jak cały świat ma wyjebane na WMMA.

Bo jakby sędziowie w MMA (d'Amato) czy boksie dostawali długie zawieszenie to pewnie by nie mieli, a tak za tydzień czy 2 posędziuje następną gale jakby nic się nie stało (i kaska szybko wpadnie)...

Jak sędzia ringowy walki Robert Byrd po skandalu Główka vs Briedis (19 r) sędziował 8 dni później :facepalm: w Las Vegas, a miesiąc później nawet dostał walkę o MŚ Planta :confused:... Na szczęście skończył karierę w 22 r po 40 latach!!! (m.in. sędzia ringowy Floyd vs Conor).:boss:

Odpowiedz 6 polubień

click to expand...
Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Trzeba był nie przepierdzielić 5 rundy na sam koniec :jimcarrey:

Odpowiedz polub

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,177 komentarzy 28,486 polubień

Błędy to ty popełniasz. Masz ujemne IQ oktagonowe. Żegnam. Nie pisz do mnie więcej.

Odpowiedz polub

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,604 komentarzy 104,541 polubień

Będziesz musiała żyć z tym głupim błędem z końca 5 rundy, Valentino. Walka była wygrana, wystarczyło dowieźć piątą rundę.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,705 komentarzy 47,079 polubień

Wypłać mu ojcowskiego Valentino!

Odpowiedz 1 Like