W dalszym ciągu była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, czuje niezadowolenie z powodu punktacji sędziów po ostatniej walce. 35-latka najbardziej nie może zrozumieć przyznania jej rywalce ostatniej rundy w stosunku 10-8.

Shevchenko zmierzyła się z Alexą Grasso na gali UFC Noche o pas wagi muszej. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Walka obydwóch pań uświetniła sobotnie wydarzenie. Po pięciu rundach ogłoszono niejednogłośny remis. Jeden z sędziów punktował 47-47, drugi przyznał punktację 48-47 dla Grasso, natomiast trzeci w podobnym stosunku widział wygraną Shevchenko. Tym samym Meksykanka pozostała mistrzynią wagi muszej UFC.

Kirgijka w wywiadzie po walce skrytykowała sędziów, twierdząc, że poczuli oni presję związaną z meksykańskim Świętem Niepodległości, które przypadło w dniu gali. Valentina w programie The MMA Hour wypowiedziała się prowadzącemu Arielowi Helwaniemu odnośnie jej odczuć po sobotniej gali. Shevchenko najbardziej skrytykowała Mike’a Bella, który przyznał piątą rundę Grasso w stosunku 10-8. To jego punktacja wynosiła 47-47, czyli przeważyła o remisie w walce pań.

Sędzia Mike Bell zrobił tę niewytłumaczalną rzecz i myślę, że cały świat bardzo chciałby usłyszeć wyjaśnienia. Będzie musiał żyć z tym błędem już na zawsze.

Shevchenko (MMA 23-4-1) pas utraciła w pierwszej walce z Grasso na UFC 285 w marcu. Wówczas Meksykanka wygrała z panującą mistrzynią przez poddanie w czwartej rundzie drugiego starcia wydarzenia. Wcześniej 35-latka dominowała kategorię muszą, gdzie dzierżyła pas od 2018 roku i obroniła go 7 razy. W swojej karierze Shevchenko pokonywała takie rywalki jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, Holly Holm, Julianna Pena czy Taila Santos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,856 komentarzy 2,844 polubień

W dalszym ciągu była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, czuje niezadowolenie z powodu punktacji sędziów po ostatniej walce. 35-latka najbardziej nie może zrozumieć przyznania jej rywalce ostatniej rundy w stosunku 10-8. Shevchenko zmierzyła się z Alexą Grasso na gali UFC Noche o pas wagi muszej. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w […]

Odpowiedz polub

click to expand...