Mistrz kategorii średniej UFC, Sean Strickland, wypowiedział się na temat swojego najbliższego przeciwnika. Amerykanin docenia Dricusa du Plessisa i uważa go za cięższego rywala niż Khamzat Chimaev.

Do rywalizacji Stricklanda z Afrykanerem dojdzie na gali UFC 297. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w Toronto w Kanadzie. Starcie o pas wagi średniej uświetni przyszłoroczną galę. W drodze do pojedynku Strickland wypowiedział się o byłym mistrzu KSW na swoim kanale na YouTubie. „Tarzan” szanuje umiejętności du Plessisa i uważa go za cięższego przeciwnika niż Khamzat Chimaev. Amerykanin jest jednak zdania, że przewyższa Afrykanera umiejętnościami. Dodatkowo uważa, że Chimaev nie zasłużył na mistrzowskie starcie.

Myślę, że Dricus jest typem dobrego i niewygodnego zawodnika. Jestem jednak milion razy lepszy niż on. Sparuje z gośćmi, którzy walczyli z nim, więc wiem jaki on jest. Jednak jest niewygodny i dobry w tym co robi. To będzie je**na wojna. Będzie cięższym wyzwaniem niż Khamzat Chimaev, który, k**wa, na to nie zasługuje. Wszyscy to wiemy. Jedyny powód, dla którego miałby dostać walkę o pas, jest taki, że on wyprzedaje dużo biletów. To wszystko.

Strickland (MMA 28–5) pas mistrzowski wagi średniej zdobył na wrześniowej gali UFC 293. W walce wieczoru wydarzenia „Tarzan” sensacyjnie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Israela Adesanyę. Amerykanin wcześniej wygrywał również w tym roku kolejno z Nassourdine Imavovem oraz Abusem Magomedovem. 32-latek w UFC rywalizuje od 2014 roku. W swojej karierze pokonywał takie nazwiska jak m.in. Krzysztof Jotko, Brendan Allen czy Jack Hermansson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,906 komentarzy 2,927 polubień

Mistrz kategorii średniej UFC, Sean Strickland, wypowiedział się na temat swojego najbliższego przeciwnika. Amerykanin docenia Dricusa du Plessisa i uważa go za cięższego rywala niż Khamzat Chimaev. Do rywalizacji Stricklanda z Afrykanerem dojdzie na gali UFC 297. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w Toronto w Kanadzie. Starcie o pas wagi średniej uświetni przyszłoroczną galę. W drodze do […]

Odpowiedz polub

click to expand...