Eugene Bareman, trener Alexandra Volknovskiego i Israela Adesanyi, jest zdania, że Volkanovski będzie dobrze przygotowany do najbliższej obrony pasa. Bareman uważa jednak, że Alex wszedł w etap kariery, w którym zaczyna walczyć z czasem.

Alexander Volkanovski, mistrz UFC wagi piórkowej, w połowie lutego będzie bronić pasa w pojedynku z Ilią Topurią. Przed tym starciem pojawiły się głosy mówiące, że Volkanovski robi sobie zbyt krótkie przerwy pomiędzy walkami. Do tej sprawy odniósł się również Eugene Bareman i w rozmowie dla She Loves The Gloves powiedział:

Wyniki badań medycznych Alexa okazały się bardzo dobre, a on najlepiej wie, co musi zrobić, aby być w najlepszej formie i to robi.

Bareman zwrócił jednak uwagę na kwestię wieku Volkanovskiego. Mistrz ma 35 lat.

Volkanovski i Izzy (Adesanya ma 34 lata – przyp. red.) toczą walkę z czasem, który jest najgroźniejszym rywalem. Israel dopiero niedawno wszedł w ten etap, ale Volk prowadzi tę wojnę już od jakiegoś czasu. Jestem w tym sporcie na tyle długo, że wiem, iż gdy masz 35 lat, możesz walczyć jakbyś miał 25, ale następnego dnia budzisz się i nagle wiek zaczyna w poważnym stopniu wpływać na twoją grę. Nie można przed tym uciec, można jedynie próbować spowolnić ten proces. I tu nie chodzi o to tylko, co robisz w klatce, ale o to, co robisz poza nią, jakie prowadzisz życie.

Alexander Volkanovski w swojej kategorii w UFC pozostaje niepokonany. Od 2013 roku przegrał tylko z Islamem Makhachevem w walkach o pas wagi lekkiej. W kategorii piórkowej ostatni raz walczył w lipcu 2023 roku i pokonał przez nokaut Yaira Rodrigueza.

Do walki Volkanovskiego z Topurią ma dojść 17 lutego w USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,005 komentarzy 3,090 polubień

Eugene Bareman, trener Alexandra Volknovskiego i Israela Adesanyi, jest zdania, że Volkanovski będzie dobrze przygotowany do najbliższej obrony pasa. Bareman uważa jednak, że Alex wszedł w etap kariery, w którym zaczyna walczyć z czasem. Alexander Volkanovski, mistrz UFC wagi piórkowej, w połowie lutego będzie bronić pasa w pojedynku z Ilią Topurią. Przed tym starciem pojawiły […]

Odpowiedz polub

click to expand...