W piątkowy wieczór okazało się, że Gilbert Burns z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 został wycofany z walki wieczoru przeciwko mistrzowi wagi półśredniej — Kamaru Usmanowi. Do tego pojedynku miało dojść 11 lipca na gali UFC 251, jednak miejsce Brazylijczyka najprawdopodobniej zajmie Jorge Masvidal! Wśród zgłaszających swoją chęć do boju, był także Colby Covington, ale wszystkie znaki na niebie wskazują na Gamebreda.

Kamaru Usman na swoim Twitterze umieścił post, który nawiązuje do kolejnego przeciwnika.

To czas, aby świnia zakwiczała.

Następnie menedżer Jorge Masvidala zaczął publikować w sieci rozmowy swojego podopiecznego z UFC. Co więcej, zawodnik American Top Team wykonał testy na COVID-19.

Jorge Masvidal wykonał testy na COVID-19.

Nie wiadomo czyj to wynik, ale jeden z kumpli Masvidala opublikował taki rezultat za pomocą swojego Instagrama – negatywny.

Oczywiście wydaje się, że Jorge nie powinien brać zastępstwa w tak krótkim czasie przeciwko piekielnie mocnemu Nigeryjczykowi, jednak Amerykanin był cały czas w treningu. W ostatnim wywiadzie jego trener — Mike Brown przyznał, że Masvidal dysponuje znakomitą formą.

Trenował codziennie, jest w fenomenalnej formie. Z dnia na dzień może wejść do oktagonu. W klubie znalazło się kilku zapaśników, z którymi pracował, naprawdę jest gotowy na Usmana.

W dodatku bardzo zaangażował się w sparingi z Dustinem. Wykonał świetną pracę, potrafi szybko uczyć się nowych ruchów zarówno od stójkowiczów, jak i parterowców. Jeżeli dadzą mu dobrą kasę, której jest godzien, to zobaczymy nowego mistrza świata wagi półśredniej.

Dodajmy, że posiadacz tytułu BMF na początku negocjacji w sprawie walki z Usmanem nie potrafił porozumieć się z prezydentem UFC w sprawie kwestii finansowych. Cóż, jeżeli do tego starcia dojdzie, to możemy uznać, że warunki półśredniego zostały zaakceptowane przez Dane White’a. Masvidal (35-13 MMA) miał niezwykle udany 2019 rok. Jorge nokautował kolejno Darrena Tilla, Bena Askrena i Nate’a Diaza. W ostatnim pojedynku zdobył unikalny pas „największego skur*ysyna w MMA”. „Gamebred” w starciu z Askrenem pobił rekord – w 5 sekund odprawił latającym kolanem „Funky’ego”, co było najszybszym nokautem w historii UFC.

Usman (16-1 MMA) w ostatniej walce obronił tytuł mistrzowski kategorii półśredniej na UFC 245 w pojedynku z Colbym Covingtonem. „The Nigerian Nightmare” zdobył pas mistrza w pojedynku z Tyronem Woodleyem na UFC 235. Zawodnik jest niepokonany od maja 2013 roku.

32 KOMENTARZE

 1. Przynajmniej Jorge jest szczerzy sam ze sobą, właśnie sobie pewnie wywalczył ekstra pieniądze, o które tak się ciągle domagał. No i nie oszukujmy się, jest to dużo ciekawsze zestawienie.

 2. Nie wierzę w to.

  Wyjdzie, że nie dogadali się i tyle, a walkę przełożą.

  Ot, taka moda ostatnio.

  Aż się dziwię, że Rudy z emerytury nie wraca dla tej walki :cryme:

 3. Jakby tak Street Jesus jeszcze zdobył tytuł to myśle ze HoF wita oraz posypią się w pewnym momencie propozycje nakręcenia o nim filmu

 4. Kurwa,mina Masa podczas tej rozmowy telefonicznej i to jak trzyma telefon,bezcenne :razz:ociesznymirek:

  A co do samego ich potencjalnego starcia jestem na tak,chętnie bym to zobaczył.

 5. Dla mnie Masvidal to największy gangster w tej szalonej grze i najbardziej inspirująca postać.gosciu to prawdziwy wariat ale wydaje się być przy tym prawdziwy,w miarę w porządku i w odróżnieniu od Diazow inteligentny.

 6. Horhe ma farta bo teraz może wynegocjować taką kase jaka chciał.

  To czas, aby świnia zakwiczała.

  Uwielbiam go.

 7. No i zajebiście, bo już nie szło słuchać jego płaczu o hajsie, chociaż czarno to widzę w jego walce z Kamerunem.

 8. Walka do jednej bramki. Wolałbym, żeby Usman poczekał na Burnsa. Poza tym i tak to nie wyjdzie, Masvidal obrósł w piórka i zażąda niebotycznej kwoty.

 9. Walka do jednej bramki. Wolałbym, żeby Usman poczekał na Burnsa. Poza tym i tak to nie wyjdzie, Masvidal obrósł w piórka i zażąda niebotycznej kwoty.

  Bez przesady, że do jednej bramki. Usman coś tam w stójce powalczył ostatnio z Colbym to może Masvidalowi stawi jakiś opór.

 10. Walka do jednej bramki. Wolałbym, żeby Usman poczekał na Burnsa. Poza tym i tak to nie wyjdzie, Masvidal obrósł w piórka i zażąda niebotycznej kwoty.

  Myślę, ze Usman pewne szanse ma.  Nie skreslalbgm go

 11. Myślę, ze Usman pewne szanse ma.  Nie skreslalbgm go

  Nie sądzę. Mas pokonał Diaza (co prawda z pomocą lekarz ale można rzec, że do przerwania Jorge miał minimalną przewagę), a skoro dał jemu radę to znaczy, że właśnie jest najlepszym półśrednim obecnie w grze i jest na szlaku go długoletniego mistrzostwa

 12. Już nie dziwi mnie, że negocjacje z Masvidalem są trudne. Podczas negocjacji Jorge zamiast dzwonić do łysego rozmawia z filmem na YouTube:lol:

  Powiększcie sobie foto.

 13. Nie sądzę. Mas pokonał Diaza (co prawda z pomocą lekarz ale można rzec, że do przerwania Jorge miał minimalną przewagę), a skoro dał jemu radę to znaczy, że właśnie jest najlepszym półśrednim obecnie w grze i jest na szlaku go długoletniego mistrzostwa

  diaza by wynosili na noszach gdyby nie ten lekarz, nick diaz blagal lekarza by przerwał bo nie chce stracić brata.

 14. Przynajmniej Jorge jest szczerzy sam ze sobą, właśnie sobie pewnie wywalczył ekstra pieniądze, o które tak się ciągle domagał. No i nie oszukujmy się, jest to dużo ciekawsze zestawienie.

  Dużo ciekawsze? Przecież Burns to sporo większe wyzwanie niż jakiś Horhe

 15. Ta walka pokaże różnicę między prawdziwą czołówką a przehajpowanym średniakiem.

  Przehajpowany sredniak to np Edwards, który już dostał na dziąsło od Masa i prawie się popłakał jak cipka.

 16. Przehajpowany sredniak to np Edwards, który już dostał na dziąsło od Masa i prawie się popłakał jak cipka.

  Edwards by zrobił Masvidala na lajcie. A partyzant nic nie znaczy. Jakbyś ty podszedł do Jonesa i z zaskoczenia wyjebał go do basenu wiedząc że obok jest ochrona to jesteś kozakiem? Nie sądzę

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.