Róża Gumienna (MMA 2-0-0) odniosła drugie zwycięstwo w zawodowej karierze w mieszanych sztukach walki. Polka po emocjonującej walce pokonała w drugiej rundzie debiutującą Aldinę Seferović (MMA 0-1-0).

Mocnym ciosem trafiła Seferovic na początku walki. Od razu po tym postanowiła sprowadzić walkę do parteru, jednak to Gumienna był z góry. Z dołu zawodnicza z zagranicy założyła jednak trójkąt nogami, z którego założyła również balachę. Polka za wszelką cenę starała się wyjść z niekorzystnej dla siebie pozycji. Udało się to na półtorej minuty po rozpoczęciu walki.

Seferovic za wszelką cenę starała się skracać dystans, skąd chciała zejść do parteru. Gumienna pochwaliła się jednak świetną obroną i to ona ponownie znalazła się z góry. Jej narożnik mocno krzyczał jednak, żeby wracała od razu do stójki. Na półtorej minuty przed końcem rundy Seferovic zaprezentowała świetny rzut przez biodro, którym sprowadziła rywalkę do parteru. Walka po chwili ponownie wróciła jednak do stójki.

Na 30 sekund przed końcem odsłony Gumienna wylądowała za plecami przeciwniczki. Z tej płaszczyzny zadawała uderzenia na korpus, przerwał to jednak gong kończący rundę.

Druga odsłona zaczęła się od skracania dystansu przez Seferovic, która pracowała nad zejściem do parteru. Z góry wylądowała jednak Róża Gumienna, której Seferovic założyła balachę. Z tej dźwigni wyszła jednak Polka, który po chwili znalazła się z dołu. Kilka sekund później Gumienna była już jednak z góry!

Po dwóch minutach Róża gumienna znalazła się w dosiadzie, skąd zasypała przeciwniczkę serią ciosów. To zdecydował się po chwili przerwać sędzia Tomasz Bronder.

W pierwszej wacle w zawodowym MMA Gumienna pokonała ciosami w pierwszej rundzie Raimondę Grundulaite.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.