Artur Ostaszewski podczas czwartkowej wizyty w programie „Oktagon Live” na Kanale Sportowym został zapytany o swój prywatny ranking kategorii średniej w Polsce. Szef Shocker MMA stwierdził, że Piotr Strus (15-5-2, 1 NC) mógłby znaleźć się nawet na pierwszym miejscu takiego rankingu.

„Jesteśmy tak przez lata wręcz przyzwyczajeni takim wpajaniem tego, że Mamed, Michał Materla to są te nazwiska, ale tutaj wyrastają kolejne i wydaje mi się, że tacy zawodnicy, jak Krzysiek Jotko oczywiście przez pryzmat UFC na pewno jest mocno ceniony, ale ja naprawdę myślę, że Piotrek Strus jest TOP 3, jak nie pierwszym zawodnikiem w Polsce.”

Menedżer zawodników mieszanych sztuk walki podał również podium wagi średniej. Tak, jak wcześniej wspomniał, nie znaleźli się tam Mamed Khalidov czy Michał Materla.

„Wydaje mi się, że na ten moment takie TOP 3 kategorii średniej w Polsce to podium, w zależności, kto by układał, to powinno być Krzysiek Jotko, Piotrek Strus i Oskar Piechota. To jest moim zdaniem na dziś. Bo wiem, że przez zasługi i wieloletnią karierę Michał Materla i Mamed, ale teraz już to jest czas tej trójki.”

Na sam koniec programu Artur Ostaszewski został również zapytany o ranking wagi lekkiej. Dwa pierwsze miejsca wymienił bez zawahania. Nad trzecią pozycją chwilę się jednak zastanowił i umieścił tam dwójkę zawodników.

„Tu jest ciężko. Na dziś chyba dałbym Mateusz Gamrot, Mateusz Rębecki i Marian Ziółkowski lub Marcin Held.”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.