Mistrz organizacji IBF, WBA oraz WBO w wadze ciężkiej Anthony Joshua za wszelką cenę chce doprowadzić do dwóch starć z Tysonem Furym w 2021 roku. Brytyjczyk po pokonaniu Kubrata Puleva przez nokaut stwierdził, że interesuje go bycia najlepszym zawodnikiem w historii, a do tego osiągnięcia potrzebne jest mu zwycięstwo nad ”Królem Cyganów”. Problem leży jednak po stronie organizacji WBO, życzą sobie, aby Joshua w następnym starciu zmierzył się z Oleksandrem Usykiem, który jest obowiązkowym pretendentem. Co ciekawe, Ukrainiec nie do końca jest przekonany, czy chce walczyć o trzy pasy mistrzowskie, ponieważ po pewnym czasie, mógłby zawalczyć o wszystkie cztery trofea.

Wiecie, niebawem wszystkie cztery pasy trafią do jednej osoby. To tak naprawdę jest życiową szansą, porozmawiam z władzami WBO i jeżeli trzeba, zrezygnuję z obowiązkowego pretendenta. Uważam, że wszyscy powinniśmy porozmawiać, doprowadzić do walki Joshua-Fury i wtedy mógłbym być kolejny. Wszystko zależy od rozmów.

Sam Joshua w wywiadzie dla IFL TV przyznał, że nie cofnie się przed danym słowem i doprowadzi do walki z Tysonem w przyszłym roku. Co więcej, Brytyjczyk stwierdził, że jeżeli będzie musiał oddać pas WBO, to zrobi to bez najmniejszych obaw.

Jestem gotowy na Tysona, dla mnie to poważny pojedynek. Nie wiem, czy organizacja WBO chce mnie pozbawić pasa, czy nie chce. Oczywiście, że wolę nie tracić mistrzostwa, bo to droga do unifikacji wszystkich pasów, ale jeżeli będzie taka potrzeba… Oddam pas, kiedy wygram z Furym, to wrócę po niego i tyle.

Warto dodać do wypowiedzi Joshuy, że starcie z mistrzem WBC zakontraktowane zostanie na dwa pojedynki, w umowie znajdzie się klauzula rewanżowa. Być może do czasu ich rewanżu Oleksandr Usyk zmierzy się z Joe Joycem, jednak na oficjalne informacje musimy poczekać.

11 KOMENTARZE

  1. Boks = Polityka = Nie zliczona ilość federacji. Przez te całe gówno w boksie starcil on na swojej popularności, nie wiem ile już jest liczących się federacji, każda grająca na własną stronę, a już najbardziejnie rozp#erdalaja te nowe kategorie wagowe i pasy typu IBU European International Junior i widisz w TV takiego "Paździerza" co zrobił sobie 18-0 na bumach i jest mistrzem świata w lokalnej prasie. Później przychodzi weryfikacja… Później pretensje ze ludzie nie oglądają, że mma i tak dalej… :brianvomit:

  2. Jebać politykę w boksie i jebać niezliczoną (I jak się okazuje z Bridgerweight ciągle rosnącą) ilość kategorii wagowych

  3. Na ten moment w boksie jest 18 różnych kategorii wagowych, w 4 federacjach i łącznie ponad 80 mistrzów!A teraz jeszcze ma dojść kolejny przedział.Zachłanni promotorzy i właściciele rozcieńczyli tak mocno wartość tytułów mistrzowskich, że dziś bycie czempionem, w wielu wypadkach nie niesie za sobą żadnego prestiżu.

    Nie dziwię się, że Joshua ma gdzieś ten tytuł.Jak wygra z Furym to nikt nie będzie pamiętał czy miał 2,3 czy 4 pasy.

  4. interesuje go bycia najlepszym zawodnikiem w historii, a do tego osiągnięcia potrzebne jest mu zwycięstwo nad Najmanem.

  5. Kiedyś to było WBO WBC WBA IBF i IBO teraz się namnożyło i taka i sraka.  Po chuj to wszystko.  Antek dostanie oklep od Cygana i skończy się rumakwosnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.