Organizacja UFC planuje na okoliczność gali UFC Fight Night 233 zestawienie Andrei Lee oraz Maycee Barber. Informację o walce dwóch zawodniczek dywizji muszej poinformował na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff. Starcie odbędzie się 25 marca w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Lee (MMA 13-6) przegrała ostatni pojedynek z Viviane Araujo na majowej gali UFC przez decyzję sędziów punktowych. Tym samym przerwana została jej seria dwóch zwycięstw z rzędu odniesionych przed czasem. Lee w UFC walczy od 2018 roku. Wcześniej dzierżyła pas mistrzowski wagi muszej organizacji LFA. 8 z 13 zwycięstw zdobywała kończąc swoje rywalki przed czasem. Lee zajmuje 9. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.

Barber (MMA 11-2) obecnie jest na fali trzech zwycięstw z rzędu. Amerykanka w ostatnim starciu pokonała Jessicę Eye na lipcowej gali UFC 276 przez jednogłośną decyzję sędziów. 24-latka w najlepszej organizacji MMA na świecie walczy od 2018 roku. W tym czasie wygrała 6 z 8 walk. Barber kończyła 7 z 11 zwycięstw przed czasem. Obecnie zawodniczka z Kolorado zajmuje 12. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.