Petr Yan po zdobyciu tytułu mistrzowskiego kategorii koguciej UFC najprawdopodobniej w pierwszej obronie stanie naprzeciw Aljamaina Sterlinga. Yan to były mistrz kategorii koguciej ACB. W UFC pokonywał m.in. Urijaha Fabera, Jimmiego Riverę i teraz Jose Aldo. 27-letni mistrz największej organizacji MMA na świecie jest drugim posiadaczem tytułu z Rosji – innym jest Khabib Nurmagomedov w kategorii lekkiej.

Amerykanin — Aljamain Sterling nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na mistrzowską walkę i nie jest oficjalnym pretendentem, ale robi co może, aby się nim stać. Ciągle nawiązuje do króla 135 funtów w mediach społecznościowych oraz wywiadach. Tym razem stwierdza, że sam Dana White musi bardziej zainteresować się jego angażem, aby jak najszybciej stanął w oktagonie.

Nie wiem, na co czeka Dana. Nie wiem, może się pogniewał? Dobrze wie, że to odpowiednie zestawienie. Myślę, że musi wrócić głową z Abu Zabi i obejrzeć ponownie moją walkę, jestem następny.

Co ciekawe Sterling wodzę trash-talku powstrzymał i wypowiedział się w samych superlatywach na temat potencjalnego przeciwnika.

Yan to mądry koleś. W oktagonie jest naprawdę inteligentny, bierze tylko pojedynki z najlepszymi, nie patrzy na klaunów spoza topu. To właśnie buduje twoją karierę, skakanie i wybieranie zawodników do rekordu nie pokaże, jak wielkim jesteś mistrzem. Pete, idę skopać twoje dupsko.

Czekam na niego od dłuższego czasu, to pier*dolony Boogieman. Nie obrażam go, doceniam, bo ma talent. Będę mieć pełne ręce roboty, ale stylistycznie wygram walkę.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.