Petr Yan po zdobyciu tytułu mistrzowskiego kategorii koguciej UFC najprawdopodobniej w pierwszej obronie stanie naprzeciw Aljamaina Sterlinga. Yan to były mistrz kategorii koguciej ACB. W UFC pokonywał m.in. Urijaha Fabera, Jimmiego Riverę i teraz Jose Aldo. 27-letni mistrz największej organizacji MMA na świecie jest drugim posiadaczem tytułu z Rosji – innym jest Khabib Nurmagomedov w kategorii lekkiej.

Amerykanin — Aljamain Sterling nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na mistrzowską walkę i nie jest oficjalnym pretendentem, ale robi co może, aby się nim stać. Ciągle nawiązuje do króla 135 funtów w mediach społecznościowych oraz wywiadach. Tym razem stwierdza, że sam Dana White musi bardziej zainteresować się jego angażem, aby jak najszybciej stanął w oktagonie.

Nie wiem, na co czeka Dana. Nie wiem, może się pogniewał? Dobrze wie, że to odpowiednie zestawienie. Myślę, że musi wrócić głową z Abu Zabi i obejrzeć ponownie moją walkę, jestem następny.

Co ciekawe Sterling wodzę trash-talku powstrzymał i wypowiedział się w samych superlatywach na temat potencjalnego przeciwnika.

Yan to mądry koleś. W oktagonie jest naprawdę inteligentny, bierze tylko pojedynki z najlepszymi, nie patrzy na klaunów spoza topu. To właśnie buduje twoją karierę, skakanie i wybieranie zawodników do rekordu nie pokaże, jak wielkim jesteś mistrzem. Pete, idę skopać twoje dupsko.

Czekam na niego od dłuższego czasu, to pier*dolony Boogieman. Nie obrażam go, doceniam, bo ma talent. Będę mieć pełne ręce roboty, ale stylistycznie wygram walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.