Mistrz kategorii piórkowej UFC, Alexander Volkanovski, podjął się wskazania zwycięzcy najbliższego starcia mistrzowskiego w wadze koguciej. „The Great” dał do zrozumienia, że chciałby zwycięstwa Seana O’Malleya, jednak jego zdaniem to Aljamain Sterling wyjdzie zwycięsko z nadchodzącego pojedynku.

Do rywalizacji o pas kategorii koguciej dojdzie podczas gali UFC 292. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, w obiekcie TD Garden w Bostonie. Pojedynek mistrza w osobie Sterlinga z O’Malleyem uświetni sobotnie wydarzenie. Wskazania zwycięzcy starcia podjął się posiadacz tytułu wagi piórkowej UFC, Alexander Volkanovski. Australijczyk pochwalił umiejętności stójkowe „Sugara”, jednak jego zdaniem mistrz rozegra ten pojedynek ostrożnie i do zmiany na tronie dywizji koguciej nie dojdzie.

Czuję, że to mogłoby być zdecydowany techniczny nokaut O’Malleya, ponieważ jego stójka jest naprawdę dobra. Będę skłaniał się jednak w stronę Aljamaina. Myślę, że wybierze bardziej bezpieczną drogę do zwycięstwa. Procentowo dałbym temu większe szansę, ale mogłoby to się ułożyć dla O’Malleya.

Sterling (MMA 23-3) w ostatniej walce pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Henry’ego Cejudo w walce wieczoru majowej gali UFC 288. To była jego trzecia udana obrona mistrzowskiego tytułu. „Funk Master” tytuł zdobył w marcu 2021 na UFC 259 po nielegalnym kolanie od Petra Yana. Sterling pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Cory Sandhagen, T.J. Dillashaw czy Pedro Munhoz.

O’Malley (MMA 16-1, 1 NC) wygrał ostatnią walkę z Petrem Yanem na gali UFC 280 w Abu Zabi w październiku 2022. Sędziowie po trzech rundach niejednogłośnie wypunktowali zwycięstwo „Sugara” co uznano za sporą kontrowersję. Amerykanin pozostaje niepokonany od pięciu pojedynków. O’Malley zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii koguciej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,234 komentarzy 28,201 polubień
Avatar of MooDancer
MooDancer

Brutaal
Bantamweight

456 komentarzy 1,389 polubień

Czyli Volk wie dokładnie tyle ile my :mamed:

Odpowiedz polub

Avatar of skunx
skunx

KSW
Heavyweight

6,054 komentarzy 9,960 polubień

Myślę że wybierze bardziej bezpieczną drogę do zwycięstwa np. zasymuluje palec w oko albo podrzuci pudlowi tiramisu i ten nie zrobi wagi

Odpowiedz polub

Avatar of Risky
Risky

UFC
Lightweight

9,236 komentarzy 32,857 polubień

Ja myślę że aktor w klatce nie jest tak głupi jak Yan lub inny mini majk i szybko chwyci za te pajęcze nogi.

Odpowiedz polub

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Middleweight

1,606 komentarzy 4,382 polubień

Taka opinia to żadna opinia :siara:
'Myśle, że wygra pierwszy, ale drugi też może'

Odpowiedz polub

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,421 komentarzy 73,019 polubień

Pudel będzie rozpłaszczony już w pierwszej rundzie.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Jakson
Jakson

Oplot Challenge
Featherweight

9 komentarzy 24 polubień
Avatar of bokserek
bokserek

Maximum FC
Middleweight

1,646 komentarzy 3,710 polubień

Sterling to ogarnie moim zdaniem

Odpowiedz 1 Like