Ważne zwycięstwo odniósł Alex Perez w walce wieczoru gali UFC Vegas 91. Amerykanin znokautował w drugiej rundzie Mattheusa Nicolau w pojedynku wagi muszej.

Wydarzenie UFC Vegas 91 odbyło się 27 kwietnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Perez w kapitalny sposób trafił swojego przeciwnika prawym sierpowym pod koniec pierwszej połowy drugiej rundy. Nicolau padł nieprzytomny na matę i 32-latek nie musiał już dobijać swojego przeciwnika. Tym samym Perez przerwał serię trzech porażek, a także zwyciężył pierwszy raz od prawie czterech lat. Warto dodać, że Amerykanin otrzymał za swój występ bonus w wysokości 50. tysięcy dolarów.

Perez (MMA 25-8) przegrał trzy wcześniejsze walki. W marcu musiał uznać wyższość Muhammada Mokaeva, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziów. Amerykanin to były pretendent do pasa kategorii muszej. W listopadzie 2020 na UFC 255 przegrał z Deivesonem Figueiredo przez poddanie w pierwszej rundzie. 13 z 25 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Perez zajmuje 8. miejsce w rankingu wagi muszej, jednak najprawdopodobniej zanotuje awans. Nicolau jest sklasyfikowany w zestawieniu na 5. pozycji.