Organizacja UFC znalazła nowego rywala dla rywalizującego w dywizji muszej Alexa Pereza. Jak donosi portal MMA Fighting, Amerykanin ma się zmierzyć z Manelem Kape na gali UFC on ESPN 43, która odbędzie się 25 marca w San Antonio.

Perez (MMA 24-7) miał zawalczyć w lutym na UFC 284 z Kai Kara-France. Nowozelandczyk nabawił się jednak kontuzji, która uniemożliwiła mu występ. Perez przegrał dwie ostatnie walki z Alexandre Pantoją oraz Deivesonem Figueiredo. Z tym drugim walczył o pas wagi muszej w listopadzie 2020 na UFC 255, kiedy to został poddany w niespełna dwie minuty. Perez w swojej karierze rywalizował również w dywizji koguciej. Połowę ze swoich zwycięstw zdobywał przed czasem. Perez zajmuje 6. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.

Kape (MMA 18-6) wygrał trzy ostatnie pojedynki. Podczas ubiegłotygodniowej gali UFC Vegas 66 pewnie wypunktował Davida Dvoraka. Kape w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od ubiegłego roku. „Starboy” przegrał dwa pierwsze pojedynki przez decyzje sędziów punktowych. Podobnie jak Perez również rywalizował w przeszłości w wadze koguciej. 16 z 18 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Kape zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.