Organizacja UFC zaktualizowała rankingi kategorii wagowych po ubiegłotygodniowym wydarzeniu w Orlando. Do sporych przetasowań doszło w kategorii średniej, półciężkiej oraz koguciej organizacji.

W związku ze zwycięstwem nad Jackiem Hermanssonem do rankingu się dostał Roman Dolidze. Gruzin, który odprawił ciosami Norwega w drugiej rundzie, zajmuje 8. miejsce. Hermansson oraz cała dywizja sklasyfikowana za nim w związku z tym spadła o jedno oczko w dół.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do sporych zmian doszło również w dywizji półciężkiej. Pomimo, że na gali w Orlando nie walczył żaden zawodnik z tej kategorii to prawie wszyscy zanotowali spadek. Stało się tak z powodu zwakowania pasa przez Jiriego Prochazka, a także faktu, że Czech zajmuje teraz pierwsze miejsce w zestawieniu. Co za tym idzie o jedną pozycję spadł również Jan Błachowicz, który aktualnie jest sklasyfikowany na najniższym stopniu podium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do podobnych przetasowań doszło w wadze koguciej, z tym, że większość zawodników zanotowała awans o jedno oczko do góry. Stało się tak z powodu zakończenia kariery przez T.J.-a Dillashawa, który zajmował 5. pozycję w rankingu. Wszyscy zawodnicy, którzy byli sklasyfikowani niżej zanotowali awans, a do czołowej piętnastki dostał się Said Nurmadomedov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gala UFC w Orlando odbyła się w ubiegłą sobotę, tj. 3 grudnia. W walce wieczoru lepszy się okazał Stephen Thompson, który pokonał Kevina Hollanda. „Trailblazer” nie był w stanie wyjść do piątej rundy starcia. Podczas wydarzenia obejrzeliśmy również piąty z rzędu nokaut w pierwszej rundzie Sergeia Pavlovicha, który pokonał Tai Tuivasę. Udany powrót do wagi półśredniej zanotował Rafael dos Anjos. Brazylijczyk poddał w drugiej rundzie Bryana Barberenę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Strawweight

7,410 komentarzy 16,228 polubień

Z powodu braku mistrza w wadze półciężkiej to tak na prawdę spadek, ale lekko

Odpowiedz polub

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,222 komentarzy 9,938 polubień

Z powodu braku mistrza w wadze półciężkiej to tak na prawdę spadek, ale lekko

Jak dla mnie to Jiri powinien wypaść poza ranking. Skoro on i tak nie będzie w stanie walczyć w przyszłym roku to tylko zajmuje miejsce. Wiadomo, że następnym pretendentem po sobotniej walce też nie będzie, bo dywizja by znowu czekała.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Malkontent
Malkontent

ONE FC
Light Heavyweight

2,529 komentarzy 5,177 polubień

mówiąc krótko nie ma żadnych zmian, oprócz Gruzina. Reszta to przesunięcie wszystkich o oczko w dół lub górę.
Zamykam temat, rozejść się

Jak dla mnie to Jiri powinien wypaść poza ranking. Skoro on i tak nie będzie w stanie walczyć w przyszłym roku to tylko zajmuje miejsce

zrobią ten ruch za parę miesięcy, by znów świat mógł dawać newsy typu WIELKIE PRZETASOWANIA W WADZE LHW, bo cała dywizja oprócz mistrza przeskoczy o oczko

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

10,792 komentarzy 42,131 polubień

Dolidze bardzo wysoko w moment wskoczył i chciałbym go teraz (rankingowo ma sens) z Stricklandem.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of blazini
blazini

UFC
Flyweight

7,943 komentarzy 27,013 polubień
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Lightweight

9,129 komentarzy 63,376 polubień

Dużo w tych rankingach kłuje w oczy

Odpowiedz polub

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Featherweight

3,188 komentarzy 4,615 polubień

Bolec Arianki w rankingu półciężkiej. Ale bieda.

Odpowiedz polub