Adam Kownacki vs Robert Helenius

Od kilku dni coraz to więcej mówiło się o walce Adama Kownackiego (20-0) z Robertem Heleniusem (29-3). Dzisiaj doniesienia najprawdopodobniej stały się faktem, gdyż dobrze poinformowany dziennikarz Mike Coppinger potwierdził to starcie za pośrednictwem Twittera. Coppinger jest głównym redaktorem portalu – The Athletic i nie zdarzyło się, aby w kwestii pięściarstwa i zestawień się mylił, nie wypuszcza on na światło dziennie nieprawdziwych informacji.

Adam Kownacki i Robert Helenius dobili targu z FOX i ich walka odbędzie się 7 marca na Brooklynie. Kownacki to niepokonany zawodnik wagi ciężkiej, do ringu wstawia się po zwycięstwie nad Chrisem Arreolą.

Oczywiście z tego faktu niezadowolony, a wręcz oburzony jest Dominic Breazeale, który też był przymierzany do ”Babyface’a”.

Tak wygląda Kownacki, kiedy przychodzi czas na podpisanie kontraktu na walkę ze mną. Chce łatwego kolesia, nie garnie się do prawdziwej wojny. Śmiało, nabijaj swój rekord dalej i pozostawaj bezpieczny. Ja zostanę na sali treningowej i będę poszukiwał prawdziwych wyzwań, robię to dla fanów.

Kim jest Robert Helenius? Pochodzi z Finlandii, niegdyś był mistrzem Europy, dzierżył pas EBU. W swojej karierze pierwszy głośny pojedynek odbył z Samuelem Peterem, kiedy to wygrał przez nokaut. Do wielkich, a wręcz skandalicznych scen w jego pięściarskiej przygodzie doszło w 2011 roku, kiedy to zdaniem sędziów wygrał na punkty z Dereckiem Chisorą. Według wielu fanów był to największy ”wałek” w historii boksu. No cóż jeżeli nie oglądaliśmy tego starcia, to wystarczy spojrzeć na statystyki. Wszystkie ciosy: Helenius (140 z 647), Chisora (278 z 672), mocne ciosy: Helenius (77 z 215), Chisora (214 z 468). W 2019 roku Robert stoczył dwie walki, przegrał przez nokaut z Geraldem Washingtonem (pięściarz ten został rozbity przed Kownackiego w styczniu), a następnie obił w listopadzie Mateusa Roberta Osorio, który tak naprawdę boks traktuje jako dodatek do życia.

25 KOMENTARZE

 1. Pan Adam o pogodnym licu potrzebuje starcia kontrolnego, aby przećwiczyć w boju rozwiązania taktyczno-techniczne z przeciwnikiem niewymagającym! Wszystko to, daję wiarę, zaprowadzi pięści szermierza znakomitego ku glorii zwycięstwa w wojnie o pas, honor, szacunek i wieczną chwalę! Czego niniejszym gorąco życzę i kciuki zaciskam

  Pozdrawiam Szanownych Kolegów!

 2. Helenius na sparingach ze Szpilka nie dawał rady.

  Myśle, ze padnie w pierwszej połowie walki, ale imo ta walka Kownackiemu nic nie da i nie przybliży go do walki o pas.

  jak ta walka to eliminator to jak nie przyblizy?

 3. Helenius na sparingach ze Szpilka nie dawał rady.

  Myśle, ze padnie w pierwszej połowie walki, ale imo ta walka Kownackiemu nic nie da i nie przybliży go do walki o pas.

 4. Ale o czym Ty mówisz? Adam już swoje zrobił. Teraz liczy na walkę o pas. Walka o pas wszystko zmienia. Pojawia się astronomiczna kasa, sponsorzy, fejm.

  Dlaczego ma brać mordercze walki i się "rozbijać" niepotrzebnie? Zobacz przykład Ruiza, pięściarz anonim wygrał z AJ i cały jego świat się zmienił.

  Helenius jest ok, jak na przeczekanie. W połowie roku i tak AK zawalczy o pas, nie ma innej opcji.

  Ok, czyli obsrał zbroję, ale lekko bo jest Polakiem i to lubianym przez fanów

  :roberteyeblinking:

  Nie no kumam, jeżeli faktycznie po tej walce ma pewnego TS to może i racja, że nie ma sensu się ścierać.

 5. Ok tylko czy walka mistrzowska dla samej walki ma aż taki sens? Czy nie lepiej sprawdzić się na tle kogoś z czołówki mimo wszystko? Skoro ten jego rywal przegrał z gościem, którego Adam sprał jak amatora to gdzie tu sens, gdzie tu jakaś forma przygotowania się przed walką z mistrzem? Jakie są szanse na to że Adam mógłby się wyłożyć na walce z Breazealem, ale z Furym czy Wilderem to już sobie poradzi. Ja nie lubię takiej drogi na skróty

  Ale o czym Ty mówisz? Adam już swoje zrobił. Teraz liczy na walkę o pas. Walka o pas wszystko zmienia. Pojawia się astronomiczna kasa, sponsorzy, fejm.

  Dlaczego ma brać mordercze walki i się "rozbijać" niepotrzebnie? Zobacz przykład Ruiza, pięściarz anonim wygrał z AJ i cały jego świat się zmienił.

  Helenius jest ok, jak na przeczekanie. W połowie roku i tak AK zawalczy o pas, nie ma innej opcji.

 6. Breazel byłby lepszy..

  Troche sie skomplikowało jak Joshua przegrał – wiadomo było ze bedzie rewanż. To samo Wilder Fury. Po remisie tez było wiadomo ze bedzie dogrywka.

 7. Tak. Walczyłby już teraz z Wilderem, gdyby Fury w poprzedniej walce się nie podniósł.

  Moim zdaniem Adam jest bardzo przymierzany, zarówno do Wildera jak i Joshuy.

  Adam w pełni zasłużył na taką walkę. Przypomnę, że Szpilka dostał walkę o pas po pokonaniu Adamka, Cobba i Quezade XD Kwestia drabinek i działań promotorów.

  Ok tylko czy walka mistrzowska dla samej walki ma aż taki sens? Czy nie lepiej sprawdzić się na tle kogoś z czołówki mimo wszystko? Skoro ten jego rywal przegrał z gościem, którego Adam sprał jak amatora to gdzie tu sens, gdzie tu jakaś forma przygotowania się przed walką z mistrzem? Jakie są szanse na to że Adam mógłby się wyłożyć na walce z Breazealem, ale z Furym czy Wilderem to już sobie poradzi. Ja nie lubię takiej drogi na skróty, super fajnie życzę mu najlepiej jak się da i żeby miał ten mistrzowski pojedynek i nawet żeby go wygrał, wiadomo. Ale po prostu nie lubię jak ktoś zakłada, że lepiej ominąć jakaś walkę bo się przegra i nie dostanie się walki o pas.

  No kurła, albo chcesz być mistrzem, czujesz się mistrzem i wiesz, że rozjebiesz każdego kto Ci stanie na drodze, albo po prostu chcesz tylko wziąć udział w walce mistrzowskiej dla samego faktu. Nie jestem fanem tego takiego podejścia, ale wiadomo, to nie moje życie, nie moja kariera i nie mój hajs 😆

 8. Jaki sens ma walka Kownackiego z Heleniusem , który nie tak dawno dostał w czerep od Washingtona , który został zdemolowany w dwie rundy przez Kownackiego xD Sorry ale tacy rywale nie będą przygotowaniem pod Wildera czy Joshue.

 9. Tak z ciekawosci, Adam jest aż tak mocno przymierzany do walki o pas, że bierze walkę na „przeczekanie” zamiast na „zasłużenie”?

  Tak. Walczyłby już teraz z Wilderem, gdyby Fury w poprzedniej walce się nie podniósł.

  Moim zdaniem Adam jest bardzo przymierzany, zarówno do Wildera jak i Joshuy.

  Adam w pełni zasłużył na taką walkę. Przypomnę, że Szpilka dostał walkę o pas po pokonaniu Adamka, Cobba i Quezade XD Kwestia drabinek i działań promotorów.

 10. Nie musi i długo nie zawalczy jeszcze. W tym roku będzie dużo więcej ciekawych walk do zorganizowania, które Chce świat  zobaczyć, niż dawanie TS Bejbiemu. Chyba, że ktoś na rozluźnienie go weźmie. Ruch, typowy żeby podtrzymać formę i rdzy nie złapać. Trochę zwolniła jego kariera

 11. Całkowicie rozumiem, natomiast byłem przekonany ze Adam musi jeszcze pokonać jakieś mocne nazwisko żeby go brali pod uwagę o pas, stąd tez moje zdziwienie.

  Nie musi.

 12. Bo chce walczyć o pas, nie chce mieć długiej przerwy między walkami i musi czekać na wynik walki Fury-Wilder. Czego tu nie rozumiesz?

  Całkowicie rozumiem, natomiast byłem przekonany ze Adam musi jeszcze pokonać jakieś mocne nazwisko żeby go brali pod uwagę o pas, stąd tez moje zdziwienie.

 13. Nie ma co psioczyć, Adam chce "przeczekać" do czasu walki o pas. Taka już polityka w boksie, że musiał czekać. Mam nadzieję, że szybko wygra z Heleniusem (który jest teraz dość średni) i zawalczy w połowie roku z Wilderem/Furym.

  Tak z ciekawosci, Adam jest aż tak mocno przymierzany do walki o pas, że bierze walkę na „przeczekanie” zamiast na „zasłużenie”?

 14. Nie bardzo rozumiem dlaczego ma dojść do tej walki.

  Bo chce walczyć o pas, nie chce mieć długiej przerwy między walkami i musi czekać na wynik walki Fury-Wilder. Czego tu nie rozumiesz?

 15. Nie bardzo rozumiem dlaczego ma dojść do tej walki, na horyzoncie są ciekawsze wyzwania a Adam będzie walczyć z gościem który w sumie nie jest jakimś kotem.

 16. Nie ma co psioczyć, Adam chce "przeczekać" do czasu walki o pas. Taka już polityka w boksie, że musiał czekać. Mam nadzieję, że szybko wygra z Heleniusem (który jest teraz dość średni) i zawalczy w połowie roku z Wilderem/Furym.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.