Emocjonujący rewanż mocnych zawodników podczas ACA 108

Poznaliśmy pierwsze zagraniczne zestawienie gali ACA w Warszawie. Amirkhan Adaev (16-5) skrzyżuje rękawice z Brianem Fosterem (28-12). Będzie to drugie, rewanżowe spotkanie zawodników w klatce ACA w Warszawie. Ostatnie starcie Foster przegrał przez dyskwalifikację.

Niepokonany od trzech lat Amirkhan Adaev jest już dobrze znany fanom ACA w Polsce. Pierwszy raz mogliśmy go oglądać w klatce nad Wisłą już w 2015 roku. Potem do Warszawy Adaev przyleciał dwukrotnie. W zeszłym roku podczas ACA 92 na Torwarze pokonał Efreina Escudero, a na ACA 101 dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo w zestawieniu z Brianem Fosterem.

Foster jest cenionym weteranem na światowym rynku MMA. Amerykanin nie ma jednak tyle szczęścia do walk w Warszawie, co jego rywal z Rosji. Na gali ACA 92 Foster zastąpił kontuzjowanego Marcina Helda i w walce z Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem musiał uznać wyższość byłego mistrza organizacji ACB. Drugą szansę pokazania się przez polską publicznością Foster miał podczas listopadowej gali ACA. Ten pojedynek w drugiej rundzie zakończył sędzia.

Pierwsza walka podczas ACA 101:

https://youtube.com/watch?v=u7ytXfXe5UY

Na ACA 101 Podczas walki w parterze Foster kopnięciem w szczękę trafił przeciwnika, który padł nieprzytomny na matę. Sędzia natychmiast zainterweniował, a pojedynek przez dyskwalifikację po kopnięciach w głowę przeciwnika znajdującego się w parterze wygrał Amirkhan Adaev. Czy sprawdzi się polskie powiedzenie do trzech razy sztuka i Foster wyjdzie zwycięsko ze swojego trzeciego starcia w Warszawie? Przekonamy się już za kilka tygodni podczas gali ACA 108.

Dodatkowa informacja!

A już dziś wieczorem w TVP Sport będzie można obejrzeć galę ACA 105 w Ałmatach. W karcie głównej zobaczymy pojedynek Karola Celińskiego (17-8), którego rywalem będzie lokalny zawodnik Evgeniy Egemberdiev (10-2). Start transmisji online na sport.tvp.pl o godz. 17:00. Retransmisja gali w kanale TVP Sport w godz. 20:10 – 21:55.

KARTA WALK ACA 108

Walka wieczoru:
Daniel Omielańczuk (23-9) vs Salimgirey Rasulov (18-7)

Pozostałe:
Piotr Strus (15-5) vs Rafał Haratyk (12-3)
Kamil Oniszczuk (7-0) vs Mindaugas Verzbickas (14-7)
Radosław Paczuski (3-0) vs TBA
Łukasz Kopera (9-3) vs Duad Shaikhaev (9-4)
Bartosz Leśko (9-1) vs Svetlozar Savov (18-7)
Amirkhan Adaev (16-5) vs Brian Foster (28-12)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.