tytul-bektic-mistrzowie-popr

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Kolejne interesujące zestawienie, tym razem w dywizji piórkowej, zostało dodane do mocno obsadzonej karty walk gali UFC on FOX 14, która odbędzie się w Sztokholmie w Szwecji. Bohater jednego z epizodów cyklu „Przyszli mistrzowie”, Mirsad Bektic zgodził się na walkę z pochodzącym z Iraku Alanem Omerem.

23-letni Bektic (MMA 8-0) był wcześniej zestawiony z mocnym Maxem Hollowayem na gali UFC Fight Night 49, jednak z pojedynku wyeliminowała go kontuzja. Urazy zostały zaleczone i zawodnik American Top Team będzie się starał dopisać do swojego bilansu walk drugie zwycięstwo z rzędu w UFC. W debiucie w tej organizacji w kwietniu na gali UFC on FOX 11 pokonał Chasa Skelly’ego większościową decyzją sędziowską. Urodzony w Bośni i Hercegowinie Bektic jest niepokonany od czasu pierwszej zawodowej walki w 2011 roku.

Jego najbliższym rywalem będzie 26-letni Omer (MMA 18-4), który w organizacji Dany White’a i braci Fertitta również stoczył jedną walkę. Na kwietniowej gali UFC Fight Night 39 przegrał po kontrowersyjnej, niejednogłośnej decyzji z byłym mistrzem Cage Warriors, Jimem Alersem. Omer w MMA startuje zawodowo już od ośmiu lat i ma na koncie dziesięć zwycięstw przez poddania.

Walką wieczoru gali UFC on FOX 14, zaplanowanej na 24 stycznia 2015 roku, będzie pojedynek między Alexandrem Gustafssonem a Anthonym Johnsonem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.