UFC ogłosiło 4 nowe walki na gale UFC on FOX 4 4 sierpnia w Los Angeles. Najciekawszym zestawieniem wydaje się być powrót do oktagonu półśredniego z American Kickboxing Academy Mike’a Swicka (MMA 14-4, UFC 9-3), który zmierzy się z DaMarquesem Johnsonem (MMA 15-10, UFC 4-4).

34-letni Swick zawalczy po raz pierwszy od 910 dni od czasu swojej porażki z Paulo Thiago w lutym 2010 roku. Od tego czasu Teksańczyk borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi w tym źle zdiagnozowaną chorobą układu pokarmowego, kiedy lekarze zaordynowali mu dietę uniemożliwiającą wysiłek taki jak przygotowania do walki MMA. Walczący w kratkę Johnson zmieścił aż 6 walk od czasu ostatniego występu Swicka i będzie chciał się odbudować po porażce z Johnem Maguire’m na kwietniowej gali w Sztokholmie.

Pozostałe walki odbędą się w wadze piórkowej. Niedoszły pretendent do pasa Josh Grispi (MMA 14-3, WEC/UFC 4-2) spróbuje podnieść się po dwóch porażkach z rzędu i ponadrocznej przerwie od walk w starciu z Pablo Garzą (MMA 11-3, WEC/UFC 2-3), który również przegrał swoje ostatnie dwie walki.

Nam Phan (MMA 17-10, UFC 1-3) spróbuje wygrać po raz drugi w oktagonie podejmując Cole’a Millera (MMA 18-6, UFC 7-4), który w swojej ostatniej walce niespodziewanie przegrał z Stevenem Silerem.

Po 3 porażkach z rzędu Manny Gamburyan (MMA 11-7, WEC/UFC 5-5) został zestawiony z 36-letnim weteranem Michihiro Omigawą (MMA 13-11-1, UFC 1-5), który zdołał w UFC wygrał zaledwie raz pokonując Jasona Younga na UFC 138 w zeszłym roku.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

18 KOMENTARZE

  1. Zastanawiałem się kiedy Swick wróci, teraz został jeszcze Sean Sherk

  2. @tomek-host
    rekord 1-5 uwzględnia jego dwie walki w UFC w latach 2007-2008

  3. No nareszcie jest ten Swick. Myślałem, że skończył karierę. Będzie mu ciężko po takiej przerwie. Omigawa vs Gamburyan i Grispi vs Garza fajne zestawienia.

  4. Skończe zestawiac wirtualnie Anzora z przeciwnikami oddalonymi od niego o lata treningu, a Twój typ @Turas nadaje się do the best of…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.