(fot. Sherdog.com)

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od jego ostatniej walki a już wiadomo, że Miguel Torres (MMA 39-3, WEC 7-2, #5 w rankingu MMARocks) zmierzy się z Bradem Pickettem (MMA 20-5, WEC 3-1, #13 w rankingu MMA Rocks) na UFC 130 28 maja o czym poinformował sam zainteresowany na Twitterze. Torres w swoim debiucie w UFC komfortowo pokonał na punkty Antonio Banuelosa ale jego występ spotkał się z ogromną krytyką ze strony widzów. Były mistrz wagi koguciej odbudował się po dwóch porażkach i obecnie ma dwa zwycięstwa z rzędu nad wspomnianym Banuelosem i wcześniej nad Charliem Valencią. Trenujący w American Top Team Pickett z kolei w WEC uzbierał bilans 3-1 i wygrał 10 z swoich ostatnich 11 walk jedyną przegraną notucjac w sierpniu ubiegłego roku z Scottem Jogrensenem a ostatnio pokonując na punkty Ivana Menjivara. Dla Anglika będzie to pierwsza walka w UFC.

Pondato portal Heavy.com donosi o innym pojedynku w wadze koguciej na gali finałowej TUFa 13 4 czerwca. Wtedy Scott Jorgensen (MMA 11-4, WEC 7-3, #6 w rankingu MMA Rocks) zmierzy się z Kenem Stonem (MMA 9-2, WEC 0-1). Jorgensen na ostatniej gali WEC przegrał w walce o pas z Dominickiem Cruzem co położyło kres jego passie 5 zwycięstw. Debiutujący wówczas w WEC Stone z kolei padł ofiarą brutalnego nokautu w walce z Eddie’m Winelandem.

MMAMania z kolei informuje o innej walce na tej gali między Joshem Grispim (MMA 14-2, WEC/UFC: 4-1, #13 w rankingu MMARocks) a Georgem Roopem (MMA 11-7-1, WEC/UFC: 2-4-1). Obydwaj fighterzy będą próbowali się odbudować po niedawnych porażkach – Grispi zamiast obiecanej walki o pas z Aldo na gali UFC 126 zawalczył, i przegrał, z Dustinem Poirierem. George Roop nie zdołał umocnić swojej pozycji po sensacyjnym nokaucie „Koreańskiego Zombie” w wrześniu i przegrał, również przez nokaut, z pretendentem do pasa Markiem Hominickiem na gali Fight For The Troops pod koniec stycznia.

Poprzedni artykułDave Herman i Chris Weidman w UFC
Następny artykułGala MMA Tsunami Tournament 2
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.