migueltorres-urijahfaber

ponieważ w jednym z wywiadów mówi o planach przeskoczenia nie jednej a od razu dwóch dywizji w górę i potencjalnej umowie z UFC:

Przyszłość wagi do 135 funtów jest dobra. Chce w niej walczyć jeszcze przez dwa lub trzy lata, i w momencie kiedy utrwalę swoją pozycję w 135f, mam zamiar przejść wyżej. Nie mogę walczyć wiecznie. Mogę zdominować tą wagę i przez resztę życia czuć się komfortowo lub mogę wyjść z mojej bezpiecznej strefy i sprawdzić się w wyższej wadze, przy okazji próbując zarobić więcej kasy.

Wydaje mi się że walka w cięższej wadze niesie z sobą większe wypłaty i bardziej rozpoznawalne walki. No więc to jest to co mam zamiar zrobić w przyszłości. Gdybym przeszedł do wagi 145 w WEC to nie zyskałbym finansowo tak dużo. Ale gdybym poszedł do 155 i dostał umowę na 3 walki w UFC to jestem pewien że dostałbym sporą podwyżkę. Po tym zawsze mogę wrócić do kategorii 135 lub 145.

Wydaje mi się że przy obecnym bardzo wyrównanym poziomie w UFC takie skakanie do wyższej wagi jest lekkomyślne. Przykład wymienionego w temacie posta Penna który walką z GSP chyba więcej stracił niż zyskał pokazuje że dzisiaj w UFC waga ma znaczenie a czas skoczków powoli dobiega końca. I nawet jeśli przypadek Torresa jest inny niż Penna który w przeciwieństwie do kolegi po fachu mówi że jego głównym motywem byłyby w przypadku przejścia wyżej pieniądze to jednak przykro będzie patrzeć jak zapaśnicy po 20 kg ciężsi niszczą Miguela w octagonie.torr

9 KOMENTARZE

  1. żeby wejść 2 wagi yżej musiałby zrobić sobie minimum półroczną przerwe i w tym czasie wejść na taki poziom fizyczny (siła,kondycha) ja zawodnicy danej wagi, ale myśle że mu sie to uda

  2. Jak na swoją obecną kategorię wagową jest strasznie wysoki i nawet Azjaci nie są tak chudzi więc może jest na czym budować.

  3. 20 funtów to 9 kligramów, czyli różnica mniej więcej taka jak dla ciężkich ok 15 kg. Dla Fedora i Torresa nie ma rzeczy niemożliwych do zniwelowania.

  4. Z tymi 20 kg to rzeczywiście przegiąłem ale chodziło mi o walkę z zawodnikami takimi jak Tibau który przynajmniej według tego co mówi w dzień walki jest o 28 funtów cięższy niż limit kategorii 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.