Kamil Bomba

Po kilku miesiącach wracamy z wyczekiwaną aktualizacją Rankingu PL! Prezentujemy nową, bardziej funkcjonalną i czytelną odsłonę naszego zestawiania pod adresem rankingmma.pl

Mijający rok był najintensywniejszym w dotychczasowej historii polskiego MMA jeśli chodzi ilość gal. W ostatnim czasie miało miejsce kilka wydarzeń, które zaważyły na rozkładzie sił w czołówce kilku kategorii wagowych. W poniższym podsumowaniu zaznaczymy najistotniejsze zmiany jakie przyniosły ostatnie miesiące.

Po zaskakującej porażce z rąk Fernando Rodriguesa Juniora podczas KSW 37 z pozycją wicelidera żegna się były mistrz wagi ciężkiej KSW #3 Karol Bedorf. Korzysta z tego #2 Marcin Tybura, który po wybornym highkicku pozbawił świadomości Viktora Pestę na UFC Fight Night 92. Dwa oczka wyżej melduje się wracający do formy #4 Michał Kita, który ku zaskoczeniu kibiców poddał #8 Michała Włodarka gilotyną na gali KSW 36. Na największy awans w zestawieniu królewskiej kategorii zasłużył #6 Szymon Bajor. Reprezentant KSW na turnieju Rizin wygrał we wrześniu z Litwinem Teodorasem Aukstuolisem.

W wadze półciężkiej na najniższy stopień podium spada #3 Jan Błachowicz za sprawą życiowej formy #2 Marcina Prachnio, który w swojej ostatniej walce pokonał mocnego Amerykanina Jake’a Butlera. Było to jego siódme zwycięstwo z rzędu. Michał Pasternak oraz Maciej Browarski postanowili spróbować swoich sił w kategorii do 84 kg.

W wadze średniej aż o 5 miejsc awansuje #7 Paweł Hadaś, który podczas 14 edycji Fight Exclusive Night odprawił w trzeciej rundzie Pawła Brandysa. Jedynej porażki Hadaś doznał w swoim debiucie w 2010 roku.

Pech związany z kontuzjami i ciągłą zmianą przeciwników opuścił #6 Salima Touahriego, co w połączeniu z ostatnia wygraną nad Bayzetem Khatkhokhuem poskutkowało awansem zawodnika Grapplingu Kraków o dwa oczka.

Waga lekka nie przypomina już tej z lipca tego roku. Wielu zawodników wystrzeliło w górę rankingu ze względu na przejście do niższej wagi trzech fighterów dotychczasowej czołówki. Przygodę w wadze piórkowej rozpoczynają Piotr Hallmann, Roman Szymański oraz Leszek Krakowski.
Debiutanci będą walczyć o pozycje na podium, które uległo całkowitemu przetasowaniu. Liderem został #1 Kamil Łebkowski po zwycięstwie nad weteranem UFC #4 Piotrem Hallmannem. Seria zwycięstw reprezentanta Dzikiego Wschodu nad bardzo mocnymi rywalami zapewne pozwoli mu na długie panowanie. Zaraz za „Bombą” uplasował się #2 Marcin Wrzosek, po odebraniu mistrzowskiego pasa KSW #3 Arturowi Sowińskiemu.

W zestawieniu wagi koguciej o 4 pozycje wyżej zameldowało się dwóch zawodników. Na ostatni stopień „pudła” wskoczył będący w rewelacyjnej formie, podopieczny Krzysztofa Bańkowskiego, #3 Kamil Selwa, który w dwóch ostatnich walkach pokonał #5 Dawida Żywicę i #8 Piotra Olszynkę. Kolejnym awansującym jest reprezentant Arrachionu Berkutu Olsztyn #6 Jakub Wikłacz. „Masa” w październiku odprawił w pierwszej rundzie Azamata Mustafaeva.

W rankingu bez podziału na kategorie wagowe mężczyzn debiutuje trzech zawodników, #8 Kamil Łebkowski, #9 Aslambek Saidow oraz #10 Marcin Prachnio. Dzięki wygranej nad nieobliczalnym Rousimarem Palharesem oczko wyżej wskakuje #5 Michał Materla.

W rankingu P4P kobiet najważniejszym wydarzeniem jest powrót #3 Agnieszki Niedźwiedź, który możliwy był dzięki zwycięskiej walce z Christine Stanley na gali Invicta FC 18.

Zapraszamy na rankingmma.pl oraz na Ranking PL!

109 KOMENTARZE

 1. Po kilku miesiącach wracamy z wyczekiwaną aktualizacją Rankingu PL! Prezentujemy nową, bardziej funkcjonalną i czytelną odsłonę naszego zestawiania pod adresem rankingmma.pl

  I kolejny powód by nie wchodzić na coś takiego jak główna :crazy:

 2. Po kilku miesiącach wracamy z wyczekiwaną aktualizacją Rankingu PL! Prezentujemy nową, bardziej funkcjonalną i czytelną odsłonę naszego zestawiania pod adresem rankingmma.pl

  Mijający rok był najintensywniejszym w dotychczasowej historii polskiego MMA jeśli chodzi ilość gal. W ostatnim czasie miało miejsce kilka wydarzeń, które zaważyły na rozkładzie sił w czołówce kilku kategorii wagowych. W poniższym podsumowaniu zaznaczymy najistotniejsze zmiany jakie przyniosły ostatnie miesiące.

  Po zaskakującej porażce z rąk Fernando Rodriguesa Juniora podczas KSW 37 z pozycją wicelidera żegna się były mistrz wagi ciężkiej KSW #3 Karol Bedorf. Korzysta z tego #2 Marcin Tybura, który po wybornym highkicku pozbawił świadomości Viktora Pestę na UFC Fight Night 92. Dwa oczka wyżej melduje się wracający do formy #4 Michał Kita, który ku zaskoczeniu kibiców poddał #8 Michała Włodarka gilotyną na gali KSW 36. Na największy awans w zestawieniu królewskiej kategorii zasłużył #6 Szymon Bajor. Reprezentant KSW na turnieju Rizin wygrał we wrześniu z Litwinem Teodorasem Aukstuolisem.

  W wadze półciężkiej na najniższy stopień podium spada #3 Jan Błachowicz za sprawą życiowej formy #2 Marcina Prachnio, który w swojej ostatniej walce pokonał mocnego Amerykanina Jake'a Butlera. Było to jego siódme zwycięstwo z rzędu. Michał Pasternak oraz Maciej Browarski postanowili spróbować swoich sił w kategorii do 84 kg.

  W wadze średniej aż o 5 miejsc awansuje #7 Paweł Hadaś, który podczas 14 edycji Fight Exclusive Night odprawił w trzeciej rundzie Pawła Brandysa. Jedynej porażki Hadaś doznał w swoim debiucie w 2010 roku.

  Pech związany z kontuzjami i ciągłą zmianą przeciwników opuścił #6 Salima Touahriego, co w połączeniu z ostatnia wygraną nad Bayzetem Khatkhokhuem poskutkowało awansem zawodnika Grapplingu Kraków o dwa oczka.

  Waga lekka nie przypomina już tej z lipca tego roku. Wielu zawodników wystrzeliło w górę rankingu ze względu na przejście do niższej wagi trzech fighterów dotychczasowej czołówki. Przygodę w wadze piórkowej rozpoczynają Piotr Hallmann, Roman Szymański oraz Leszek Krakowski.

  Debiutanci będą walczyć o pozycje na podium, które uległo całkowitemu przetasowaniu. Liderem został #1 Kamil Łebkowski po zwycięstwie nad weteranem UFC #4 Piotrem Hallmannem. Seria zwycięstw reprezentanta Dzikiego Wschodu nad bardzo mocnymi rywalami zapewne pozwoli mu na długie panowanie. Zaraz za "Bombą" uplasował się #2 Marcin Wrzosek, po odebraniu mistrzowskiego pasa KSW #3 Arturowi Sowińskiemu.

  W zestawieniu wagi koguciej o 4 pozycje wyżej zameldowało się dwóch zawodników. Na ostatni stopień "pudła" wskoczył będący w rewelacyjnej formie, podopieczny Krzysztofa Bańkowskiego, #3 Kamil Selwa, który w dwóch ostatnich walkach pokonał #5 Dawida Żywicę i #8 Piotra Olszynkę. Kolejnym awansującym jest reprezentant Arrachionu Berkutu Olsztyn #6 Jakub Wikłacz. "Masa" w październiku odprawił w pierwszej rundzie Azamata Mustafaeva.

  W rankingu bez podziału na kategorie wagowe mężczyzn debiutuje trzech zawodników, #8 Kamil Łebkowski, #9 Aslambek Saidow oraz #10 Marcin Prachnio. Dzięki wygranej nad nieobliczalnym Rousimarem Palharesem oczko wyżej wskakuje #5 Michał Materla.

  W rankingu P4P kobiet najważniejszym wydarzeniem jest powrót #3 Agnieszki Niedźwiedź, który możliwy był dzięki zwycięskiej walce z Christine Stanley na gali Invicta FC 18.

  Zapraszamy na rankingmma.pl oraz na Ranking PL!

  andryszak moim zdaniem za nisko

 3. :homer: ………….:friends:

  Wpisz Michałowi Wlazło tą walkę z Anatoli Ciumacem na RXC, która będzie już za trzy dni 😆

  A co do rankingu, to nie zgodzę się w dwóch miejscach – Materli i Sobotty. Jak dla mnie Michał powinien być #2, a Piotrek #1 – przynajmniej dla mnie nokaut na Palharesie (który jest półkę wyżej niż Karaolgu) jest lepszym występem niż przekręcona decyzja z jednopłaszczyznowym Turkiem. Tak samo zdominowanie jednego z najlepszych półśrednich w Europie jest bardziej cenna niż wygrana z przeciętnym Anglikiem czy Taylorem, który poddaje albo jest poddawany. 😡

 4. Czyli w rankingu średniej Krzysiek najlepszy, ale już w P4P czeczen wyżej? Brzmi sensownie.

  Lekko wcięty jestem, musicie mi wybaczyć, drodzy fani

 5. Wpisz Michałowi Wlazło tą walkę z Anatoli Ciumacem na RXC, która będzie już za trzy dni 😆

  A co do rankingu, to nie zgodzę się w dwóch miejscach – Materli i Sobotty. Jak dla mnie Michał powinien być #2, a Piotrek #1 – przynajmniej dla mnie nokaut na Palharesie (który jest półkę wyżej niż Karaolgu) jest lepszym występem niż przekręcona decyzja z jednopłaszczyznowym Turkiem. Tak samo dominacja jednego z najlepszych półśrednich w Europie jest bardziej cenna niż wygrana z przeciętnym Anglikiem czy Taylorem, który poddaje albo jest poddawany. 😡

  Nawet ja nie widzę Cipka nad Mamedem 😀 przecież Czeczen wygrał w kilka sekund! Jakim cudem miałby byc pod Michałem? 🙂

 6. Nawet ja nie widzę Cipka nad Mamedem 😀 przecież Czeczen wygrał w kilka sekund! Jakim cudem miałby byc pod Michałem? 🙂

  W sumie biorę pod uwagę tylko ostatni występ. :beer: Może i racja. Ale tak czy siak, TOP3 półśredniej pozostawia lekkie kontrowersje.

 7. W sumie biorę pod uwagę tylko ostatni występ. :beer: Może i racja. Ale tak czy siak, TOP3 półśredniej pozostawia lekkie kontrowersje.

  Dodam tylko, że na korzyść Piotrka przemawia fakt kontroli antydopingowej w UFC. Wiemy co jemy, że tak "zażartuję".

 8. Dobrą opcją jest możliwość zmiany widoku rankingu z kafelek na listę, wtedy widać ile kto awansował/spadł, ostatnią walkę itd. POLECAM 🙂

  Spoko ranking, fajnie to wszystko zrobiliście, szacunek i w ogole pozdro pamietajcie tylko uzupelniac go w miare regularnie, pozdro mordeczko

 9. dlaczego w rankingu średniej na świecie czeczen jest przed Krzyśkiem a w polskim na odwrót ?

  bo na swiecie jest od sherdoga

 10. Jak dla mnie Conor McConor powinien być pierwszy…

  Ale i tak Aldo 87-13 w rewanżu… :siara:

  W sensie teraz będzie 87 sekund?

 11. nawet mi sie podoba a to znaczy ze jest dobre ! – mam na mysli grafikę

  a co do rankingu i miejsc to i tak o dupę to rozbic wszystko bo to MMA ! D:

 12. Po raz kolejny apeluję o zlikwidowanie rankingu P4P, to że za granicą lubują się w tworzeniu takiego gówna, naprawdę nie oznacza, że i Wy powinniście się w to bawić. Naprawdę my tu nie mamy po 12 lat i przedstawiając coś takiego, sprawiacie że ciężko jest traktować całą resztę poważnie. A ta cała reszta jest naprawdę bardzo fajna.

 13. Po raz kolejny apeluję o zlikwidowanie rankingu P4P, to że za granicą lubują się w tworzeniu takiego gówna, naprawdę nie oznacza, że i Wy powinniście się w to bawić. Naprawdę my tu nie mamy po 12 lat i przedstawiając coś takiego, sprawiacie że ciężko jest traktować całą resztę poważnie. A ta cała reszta jest naprawdę bardzo fajna.

  Oczywiście wszystko co Amerykajnie robią jest złe, bo przecież Polacy są pionierami w MMA i we wszystkim innym też, dlatego trzeba zostać przy tym co Polskie i robić po Polsku, wtedy się wybijemy na prowadzenie.

 14. Oczywiście wszystko co Amerykajnie robią jest złe, bo przecież Polacy są pionierami w MMA, i we wszystkim innym też, dlatego trzeba zostać przy tym co Polskie i robić po Polskiemu wtedy się wybijemy na prowadzenie.

  Jeśli to jest twój pierwszy komentarz to słowo daję, jestem przerażony tym co może dziać się dalej. Natomiast jednym zdaniem zasłużyłeś na to, bym umieścił cię na mojej liście "wyjątkowo paskudnych trolli" co w zasadzie nie jest takie łatwe. Także… gratuluję (?)

 15. Jeśli to jest twój pierwszy komentarz to słowo daję, jestem przerażony tym co może dziać się dalej. Natomiast jednym zdaniem zasłużyłeś na to, bym umieścił cię na mojej liście "wyjątkowo paskudnych trolli" co w zasadzie nie jest takie łatwe. Także… gratuluję (?)

  Tak sobie radzisz z brakiem argumentów? Nazywasz ludzi trollami? Ciekawe jak to funkcjonuje u Ciebie w realnym życiu, kiedy musisz mierzyć się z konsekwencjami swoich czynów i słów. Wtedy już pewnie tak łatwo nie przychodzi Ci obrażanie ludzi na dzień dobry.

 16. Tak sobie radzisz z brakiem argumentów? Nazywasz ludzi trollami? Ciekawe jak to funkcjonuje u Ciebie w realnym życiu, kiedy musisz mierzyć się z konsekwencjami swoich czynów i słów.

  nie ma argumentow na popieranie rankingu p4p. jak mozna w ogole do jednego rankingu wciskac ludzi od wagi muszej do ciezkiej.. no kurwa

 17. nie ma argumentow na popieranie rankingu p4p. jak mozna w ogole do jednego rankingu wciskac ludzi od wagi muszej do ciezkiej.. no kurwa

  Nie ma? Myślisz, że taki Conor czy nawet Cody Garbrandt nie znokałtowałby zawodników wagi ciężkiej, jakby ich trafił?

 18. Nie ma? Myślisz, że taki Conor czy nawet Cody Garbrandt nie znokałtowałby zawodników wagi ciężkiej, jakby ich trafił?

  Jak urlop mija Łukasz?

 19. Nie ma? Myślisz, że taki Conor czy nawet Cody Garbrandt nie znokałtowałby zawodników wagi ciężkiej, jakby ich trafił?

  elo

 20. wielkie dzięki za fajną możliwość prowadzenia własnych rankingów!!!

  i tak pewnie tylko maniaki będą prowadzić regularnie, ale i tak pomysł godny właśnie najlepszej polskiej stronki o krwawych walkach dzikich ludzi zamkniętych w stalowych ogrodzeniach aaaaaaaaaa:fly:

 21. Po raz kolejny apeluję o zlikwidowanie rankingu P4P, to że za granicą lubują się w tworzeniu takiego gówna, naprawdę nie oznacza, że i Wy powinniście się w to bawić. Naprawdę my tu nie mamy po 12 lat i przedstawiając coś takiego, sprawiacie że ciężko jest traktować całą resztę poważnie. A ta cała reszta jest naprawdę bardzo fajna.

  Nikt kumaty tego na poważnie nie traktuje także wyluzuj. Te rankingi są tylko for fun. Zresztą te normalne też według mnie po części po to są 😆

 22. :applause::applause::applause::applause:

  Od dzisiaj wszyscy jesteśmy ekspertami MMA. Stworzyliście potwory, teraz wszyscy już będą znali się na wszystkich wagach.

 23. Nikt kumaty tego na poważnie nie traktuje także wyluzuj. Te rankingi są tylko for fun. Zresztą te normalne też według mnie po części po to są 😆

  Tak, normalne są for fun. Ale P4P jest tak kosmicznie głupie, że mój rozum i godność człowieka nie pozwalają mi w spokoju na to patrzeć.

 24. @Marcin Jabłoński odpowiesz mi na pytanie odnośnie google trends? Jaką ma wartość merytoryczną dla rankingu? Bo chyba mi coś umyka.

  Nie ma wartości merytorycznej. Fajny bajer dzieki, któremu mozesz sprawdzić jak ostatnie poczynania zawodnika wpłynęły na jego rozpoznawalnosc. Nie był to mój pomysł, ale w pełni go popieram i zazdroszczę :). Przecież to profil zawodnika. Kiedyś marzy mi sie uzupełnienie nawet zasiegu i innych wolnych pól, a to tez raczej wartości merytorycznej nie bedzie miało. Traktuj to na zasadzie ciekawostki.

 25. Nie

  To wytłumacz mi w jaki sposób masa ciała wpływa na odporność szczęki/czaszki? No i jeszcze trzeba wytrenować sam mózg, bo jeden usypia się łatwiej a inny szybciej, no ale co to dla Ciebie, nie?

 26. To wytłumacz mi w jaki sposób masa ciała wpływa na odporność szczęki/czaszki? No i jeszcze trzeba wytrenować sam mózg, bo jeden usypia się łatwiej a inny szybciej, no ale co to dla Ciebie, nie?

  Nie

 27. Nie

  To tyle na temat argumentów. Co do samego rankingu p4p, to chyba nie wiecie na czym on polega. Otóż liczą się umiejętności zawodnika i jego osiągnięcia, a także to co pokazuje w oktagonie. Jeżeli ktoś chce zestawiać zawodnika, który waży 61 kg z zawodnikiem, który waży 120 kg, to zwyczajnie nie wie o czym pisze. Także owszem, taki ranking ma sens, bo nie zakłada z góry, że zawodnicy wagi ciężkiej są najlepsi na świecie jak to się przyjęło w boksie kiedyś, gdzie praktycznie liczyła się tylko waga ciężka. Nie dyskryminuje innych wag na korzyść kategorii ciężkiej. Dzięki rankingowi p4p mogą być docenieni zawodnicy każdej wagi i płci. No ale co ja tam wiem, przecież Wy jesteście alfą i omegą, Polacy naród oświecony we wszystkim. W Polsce chyba każdy chce zgrywać eksperta od wszystkiego, dlatego mamy taką sytuację jaką mamy. Znam osobiście przypadki gdzie w Polskich firmach zatrudnia się specjalistów od różnych dziedzin tylko po to, aby podbić wartość i "prestiż" firmy, ale jak przychodzi co do czego, to i tak się ich nie słucha, szef robi po swojemu, a potem się dziwi, że mu coś nie wychodzi. Za granicą, a głównie w ośmieszanej Ameryce, jak firma zatrudnia specjalistę, to nie na pokaz, a żeby coś rzeczywiście zrobił i szefowie ich słuchają. Od tego jest szef, nie musi się znać na wszystkim, ale musi umieć zarządzać wiedzą i ludźmi. Sorry za ten mały off top, ale musiałem napisać co mi leży na sercu.

 28. Zawsze bylem zwolennikiem 5 kat. wagowych w MMA (-70; -77; -84; -93; +93) ale patrzac na to jak w tej chwili wyglada kat. -66 kg w KSW musze przyznac ze przekonalem sie do tej kategoriii i wyarsta jesli juz nie wyrosla na najmocniejsza i najbardziej ciekawa w KSW

 29. To tyle na temat argumentów. Co do samego rankingu p4p, to chyba nie wiecie na czym on polega. Otóż liczą się umiejętności zawodnika i jego osiągnięcia, a także to co pokazuje w oktagonie. Jeżeli ktoś chce zestawiać zawodnika, który waży 61 kg z zawodnikiem, który waży 120 kg, to zwyczajnie nie wie o czym pisze. Także owszem, taki ranking ma sens, bo nie zakłada z góry, że zawodnicy wagi ciężkiej są najlepsi na świecie jak to się przyjęło w boksie kiedyś, gdzie praktycznie liczyła się tylko waga ciężka. Nie dyskryminuje innych wag na korzyść kategorii ciężkiej. Dzięki rankingowi p4p mogą być docenieni zawodnicy każdej wagi i płci. No ale co ja tam wiem, przecież Wy jesteście alfą i omegą, Polacy naród oświecony we wszystkim. W Polsce chyba każdy chce zgrywać eksperta od wszystkiego, dlatego mamy taką sytuację jaką mamy. Znam osobiście przypadki gdzie w Polskich firmach zatrudnia się specjalistów od różnych dziedzin tylko po to, aby podbić wartość i "prestiż" firmy, ale jak przychodzi co do czego, to i tak się ich nie słucha, szef robi po swojemu, a potem się dziwi, że mu coś nie wychodzi. Za granicą, a głównie w ośmieszanej Ameryce, jak firma zatrudnia specjalistę, to nie na pokaz, a żeby coś rzeczywiście zrobił i szefowie ich słuchają. Od tego jest szef, nie musi się znać na wszystkim, ale musi umieć zarządzać wiedzą i ludźmi. Sorry za ten mały off top, ale musiałem napisać co mi leży na sercu.

  do garow

 30. Nie ma wartości merytorycznej. Fajny bajer dzieki, któremu mozesz sprawdzić jak ostatnie poczynania zawodnika wpłynęły na jego rozpoznawalnosc. Nie był to mój pomysł, ale w pełni go popieram i zazdroszczę :). Przecież to profil zawodnika. Kiedyś marzy mi sie uzupełnienie nawet zasiegu i innych wolnych pól, a to tez raczej wartości merytorycznej nie bedzie miało. Traktuj to na zasadzie ciekawostki.

  Nie lepiej wkleić tam zamiast trendów ostatnie newsy o zawodniku? Moze wtyczka z newsfeedu to ogarnie?

 31. I kolejny powód by nie wchodzić na coś takiego jak główna

  Kurwa co Ty chcesz, dużo lepszy ranking niż ten wcześniejszy. Hallmann na  4 miejscu :lol::rofl:

 32. Kurwa co Ty chcesz, dużo lepszy ranking niż ten wcześniejszy. Hallmann na  4 miejscu :lol::rofl:

  Nic nie chcę, ot tylko mówię, że nie widze sensu wchodzenia na główną 😀

 33. Już niedługo Wójcik przejedzie się po Żyrafie, ciekaw jestem jak wtedy ranking będzie wyglądał. Mamed w P4P przed Heldem też nie bardzo. Moim zdaniem Wrzosek>Łebkowski.

  To wytłumacz mi w jaki sposób masa ciała wpływa na odporność szczęki/czaszki? No i jeszcze trzeba wytrenować sam mózg, bo jeden usypia się łatwiej a inny szybciej, no ale co to dla Ciebie, nie?

  Prosiłbym o rady jak wytrenować mózg. Zastanawiam się czy lepiej zbierać na twarz i trenować czy nie dać się trafiać :kis:

 34. Prosiłbym o rady jak wytrenować mózg. Zastanawiam się czy lepiej zbierać na twarz i trenować czy nie dać się trafiać :kis:

  To była ironia, że nie da się tego zrobić. Nie wytrenujesz szczęki, czaszki i mózgu. Masa ciała nie ma nic wspólnego z odpornością na Nokauty.

 35. To była ironia, że nie da się tego zrobić. Nie wytrenujesz szczęki, czaszki i mózgu. Masa ciała nie ma nic wspólnego z odpornością na Nokałty.

  Cieszę się, że była to ironia, bo już się bałem. Poza tym mylisz się, masa ciała jak najbardziej ma wpływ na odporność na nokauty. Nie jest to reguła, ale w zdecydowanej większości osoby masywniejsze mają lepiej rozbudowane zarówno mięśnie stabilizujące jak i kościec.

 36. Cieszę się, że była to ironia, bo już się bałem. Poza tym mylisz się, masa ciała jak najbardziej ma wpływ na odporność na nokauty. Nie jest to reguła, ale w zdecydowanej większości osoby masywniejsze mają lepiej rozbudowane zarówno mięśnie stabilizujące jak i kościec.

  Bredzisz.

  do garow

 37. Bredzisz.

  Jedyne brednie jakie tu wyczytałem pochodzą z Twojej klawiatury.

  Polecam poczytać cokolwiek o tkance kostnej i jej metabolizmie, chyba, że jesteś oporny na wiedzę naukową.

 38. Jedyne brednie jakie tu wyczytałem pochodzą z Twojej klawiatury.

  Polecam poczytać cokolwiek o tkance kostnej i jej metabolizmie, chyba, że jesteś oporny na wiedzę naukową.

  Zapytaj tego pana o jego szczękę.

  I również tych panów.

 39. Zapytaj tego pana o jego szczękę.

  I również tych panów.

  I na tym zakończymy dyskusję bo rzeczowych argumentów Ci brak.

 40. I na tym zakończymy dyskusję bo rzeczowych argumentów Ci brak.

  To może sam przytoczysz te medyczne argumenty o których piszesz? Tylko mają być z odniesieniem do naukowego źródła.

 41. Dobra over kończymy to @Cloud @Szady

  Moja wiedza i osoba was przerasta. Stworzyliście sobie kółko wzajemnej onanizacji, i nie potraficie już normalnie prowadzić dyskusji na poziomie. A może nigdy nie umieliście?

 42. To może sam przytoczysz te medyczne argumenty o których piszesz? Tylko mają być z odniesieniem do naukowego źródła.

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3152283/

  https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.springer.com/cda/content/document/cda_downloaddocument/9783642023996-c1.pdf?SGWID=0-0-45-1356540-p173959977&ved=0ahUKEwiw_b2jxPvQAhUE3SwKHTL4D1UQFgg2MAU&usg=AFQjCNE8mhnjNpJ0bm20QiA0ofKk1HrKmg

  Specjalnie dla Ciebie w dużym uproszczeniu:

  Rozkład masy kostnej różni się w zależności od wielu czynników m.in. wieku, przyrostu lub utraty masy ciała. Podłoże genetyczne ma istotny wpływ na wielkość osiąganej szczytowej masy kostnej i jej wytrzymałość. Dodatkowy wpływ mają m.in. czynniki takie jak masa ciała, aktywność fizyczna, odżywianie, hormony – gdy chodzi o wzrost i akumulację masy kostnej. Dlatego chociażby zawodnicy na kuracjach hormonem wzrostu byli w stanie względnie więcej przyjąć.

  Ps. Tak oczywistych rzeczy mnie uczyli już w szkole średniej.

 43. Dobra robota z tym rankingiem muszę przyznać. A już zabawa z tworzeniem własnego cud miód. Przy okazji próbując sklecić coś swojego widzę, że nie jest łatwo wybrać kto bardziej zasługuje na wyższe miejsce bo po pierwsze trudno wyważyć czy pokonanie 3 ogórów w KSW jest więcej warte niż przegrana z Czeczenem w ACB, a po drugie w przypadku opublikowania czegoś trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje słowo hmmmm.

  Dla tego też nie mogę się przyczepić do ostatecznego efektu niełatwej pracy Marcina . Brawo za jamajska mniejszość wśród Polaków. Ale że Tyberiusz jest tak wysoko a Grabowicz jeszcze wyżej to tylko potwierdza, że waga ciężka jest wagą kaleczniaków. Jeszcze raz gut dżob :applause:

 44. Dobra robota z tym rankingiem muszę przyznać. A już zabawa z tworzeniem własnego cud miód. Przy okazji próbując sklecić coś swojego widzę, że nie jest łatwo wybrać kto bardziej zasługuje na wyższe miejsce bo po pierwsze trudno wyważyć czy pokonanie 3 ogórów w KSW jest więcej warte niż przegrana z Czeczenem w ACB, a po drugie w przypadku opublikowania czegoś trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje słowo hmmmm.

  Dla tego też nie mogę się przyczepić do ostatecznego efektu niełatwej pracy Marcina . Brawo za jamajska mniejszość wśród Polaków. Ale że Tyberiusz jest tak wysoko a Grabowicz jeszcze wyżej to tylko potwierdza, że waga ciężka jest wagą kaleczniaków. Jeszcze raz gut dżob :applause:

  To jest nic mój drogi. Najgorzej jest zwazyc zwyciestwa i zadecydować w niższych wagach miejsca 5-15. Do tego tylko dla siebie mam rozpisanie miejsca 16-20.

 45. To jest nic mój drogi. Najgorzej jest zwazyc zwyciestwa i zadecydować w niższych wagach miejsca 5-15. Do tego tylko dla siebie mam rozpisanie miejsca 16-20.

  Rozumiem bo ja na swój użytek ograniczyłem się do zestawienia pierwszej trójki – czwórki w każdej wadze a w półciężkiej to nikogo nie wpisałem . W niektórych przypadkach stojąc między wyborem Bandel ( co kurwa on ma być w rankingu? chyba porażek życiowych) a jakiś dobry chłop ze wsi którego nawet nie kojarzę po prostu odpuściłem a raczej obiecałem sobie że wrócę do tego "kiedyśtam".

 46. Sprawdź teraz ziom, dodałem go do bazy ręcznie.

  Siwego też nie ma, ale nie edytowałem posta, za późno. Dlatego chyba ogarnę edycję i pobawię się w to jak takie braki uzupełnicie 😉

 47. Siwego też nie ma, ale nie edytowałem posta, za późno. Dlatego chyba ogarnę edycję i pobawię się w to jak takie braki uzupełnicie 😉

  Siwy wbija do rankingu więc jego też dodam na dniach:)

 48. Siwy wbija do rankingu więc jego też dodam na dniach:)

  No mam nadzieję, że się trochę porozglądacie, bo brakuje większej ilości nazwisk z tego co zauważyłem. Mocno to ogranicza wybór.

 49. No mam nadzieję, że się trochę porozglądacie, bo brakuje większej ilości nazwisk z tego co zauważyłem. Mocno to ogranicza wybór.

  Jesteśmy na początku, trochę to było pracochłonne. Pomalutku będziemy też uzupełniać profile zawodników.

 50. Czemu w rankingu nie jest umieszczony Dawid Zawada, który na ostatniej gali wyszedł z Polskim szalikiem i do piosenki, która wskazuje, że czuję się Polakiem. Nawet jeśli było to zagranie pod publikę to i tak zasługuje na bycie w rankingu bardziej niż Sobotta, który nie mogąc się zdecydować czy reprezentuje Polskę czy Niemcy wybrał neutralną Jamajkę lub czeczeński zaciąg Saidov czy Shamaev a do niedawna także Azhiev

 51. Czemu w rankingu nie jest umieszczony Dawid Zawada, który na ostatniej gali wyszedł z Polskim szalikiem i do piosenki, która wskazuje, że czuję się Polakiem. Nawet jeśli było to zagranie pod publikę to i tak zasługuje na bycie w rankingu bardziej niż Sobotta, który nie mogąc się zdecydować czy reprezentuje Polskę czy Niemcy wybrał neutralną Jamajkę lub czeczeński zaciąg Saidov czy Shamaev a do niedawna także Azhiev

  Przecież Piotrek wybrał Polskę, nawet o tym nabazgrał posta na fejsbuku :crazy: Jamajka wyszła w trakcie i to chyba bardziej jako taki fun, więc nie rozumiem czemu miałby w tym rankingu nie być. Jedyne nieporozumienie co do jego osoby to tylko to, że nie jest pierwszy.

 52. Najwieksze uwagi mam do klasyfikacji w 77. O ile jednak zbyt wysokie, moim zdaniem, miejsce Rafala Moksa mozna obronic, to juz obecnosc w niej Roberta Bryczka, ktory tylko zadeklarowal zejscie do polsredniej, nie osiagajac jej limitu, jest juz dla mnie sporym zaskoczeniem.

 53. Najwieksze uwagi mam do klasyfikacji w 77. O ile jednak zbyt wysokie, moim zdaniem, miejsce Rafala Moksa mozna obronic, to juz obecnosc w niej Roberta Bryczka, ktory tylko zadeklarowal zejscie do polsredniej, nie osiagajac jej limitu, jest juz dla mnie sporym zaskoczeniem.

  Zapomniales przyczepić sie o Szymanskiego który walczył w 68.  🙂

 54. Byłeś kiedyś w Ameryce? Albo znasz kogoś kto był?

  Znać znam. A le to jest polski portal a nie amerykański.

 55. Zapomniales przyczepić sie o Szymanskiego który walczył w 68.  🙂

  Fakt umknelo mi. Pewnie dlatego, ze  zejscie Romana do piorkowej od dawna wydawalo sie kwestia czasu, ale ok. Obecnoscia Szymanskiego w rankingu 66 rowniez jestem zdziwiony 😉

 56. Fakt umknelo mi. Pewnie dlatego, ze  zejscie Romana do piorkowej od dawna wydawalo sie kwestia czasu, ale ok. Obecnoscia Szymanskiego w rankingu 66 rowniez jestem zdziwiony 😉

  Staram sie prowadzić wszystko dokładnie wiec upewnilem się wczesniej jakie mają plany na dalszą karierę.

 57. Staram sie prowadzić wszystko dokładnie wiec upewnilem się wczesniej jakie mają plany na dalszą karierę.

  Czy możesz zdradzić choć ułamek dyskusji "kapituły"? Chcę poznać ten fragment, w ktorym padają argumenty stawiające Narkuna nad Prachnio. Nie potrafię sobie wyobrazić jak zostajesz przekonany, że zwycięstwa nad Goranem(przepierdalającym teraz wszystko jak leci), Brazylijskim korniszonkiem i odcinającym kupony Kameruńczykiem obligują Tomka do nazywania go Najlepszym Polskim "półciężkim".

 58. Czy możesz zdradzić choć ułamek dyskusji "kapituły"? Chcę poznać ten fragment, w ktorym padają argumenty stawiające Narkuna nad Prachnio. Nie potrafię sobie wyobrazić jak zostajesz przekonany, że zwycięstwa nad Goranem(przepierdalającym teraz wszystko jak leci), Brazylijskim korniszonkiem i odcinającym kupony Kameruńczykiem obligują Tomka do nazywania go Najlepszym Polskim "półciężkim".

  W tym momencie ciężko jest stworzyć obiektywny ranking pierwszej czwórki kategorii półciężkiej gdyż mamy tam Prachnio, Narkuna i Wójcika, którzy pewnie pokonują przeciętnych zawodników i ciężko ocenić, który z nich jest najlepszy dopóki nie dojdzie do bezpośredniego starcia lub któryś nie wskoczy na wyższy poziom rywali. Z drugiej strony jest Janek Błachowicz, który przegrał 3 z 4 ostatnich walk ale z światowym Top 10 czyli rywalami o 2 klasy lepszymi niż każdy rywal wspomnianej trójki.

  Dla mnie nadal najlepszym polskim półciężkim jest Janek o 2 miejsce mam nadzieję że zmierzą się niedługo Narkun z Wójcikiem, a z Marcinem Prachnio problem się rozwiązał sam gdyż schodzi do wagi średniej już w styczniu by walczyć o pas One.

 59. W tym momencie ciężko jest stworzyć obiektywny ranking pierwszej czwórki kategorii półciężkiej gdyż mamy tam Prachnio, Narkuna i Wójcika, którzy pewnie pokonują przeciętnych zawodników i ciężko ocenić, który z nich jest najlepszy dopóki nie dojdzie do bezpośredniego starcia lub któryś nie wskoczy na wyższy poziom rywali. Z drugiej strony jest Janek Błachowicz, który przegrał 3 z 4 ostatnich walk ale z światowym Top 10 czyli rywalami o 2 klasy lepszymi niż każdy rywal wspomnianej trójki.

  Dla mnie nadal najlepszym polskim półciężkim jest Janek o 2 miejsce mam nadzieję że zmierzą się niedługo Narkun z Wójcikiem, a z Marcinem Prachnio problem się rozwiązał sam gdyż schodzi do wagi średniej już w styczniu by walczyć o pas One.

  No właśnie się nie rozwiązał. Średnia w One, to jak półciężka w UFC(do 205 funtów).

 60. No właśnie się nie rozwiązał. Średnia w One, to jak półciężka w UFC(do 205 funtów).

  System kategorii wagowych w One FC i zasady ważenia tam są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, zmyliło mnie napisane na tapology 185 przy walce Marcina, fajnie by było usłyszeć wywiad z Marcinem albo Michałem Pasternakiem jak dokładnie wygląda robienie wagi w One FC i w jakiej wadze by walczyli w warunkach panujących w organizacjach z tradycyjnym systemem ważenia.

 61. System kategorii wagowych w One FC i zasady ważenia tam są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, zmyliło mnie napisane na tapology 185 przy walce Marcina, fajnie by było usłyszeć wywiad z Marcinem albo Michałem Pasternakiem jak dokładnie wygląda robienie wagi w One FC i w jakiej wadze by walczyli w warunkach panujących w organizacjach z tradycyjnym systemem ważenia.

  Średnia do 93kg, a półciężka do 102kg.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.