Michał Materla udanie powrócił do klatki KSW po blisko półtorarocznej przerwie od występów w organizacji. Materla pomimo początkowych problemów pokonał Aleksandara Ilicia przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pojedynku na gali KSW 55 w Łodzi.

Na początku pojedynku Serb wyprowadził kilkukrotnie wysokie kopnięcie, ale Materla czujnie blokował akcje rywala. W kolejnej akcji Ilić posłał Polaka na deski lewym prostym! Michał walcząc o przetrwanie ruszył po nogi przeciwnika. Aleksandar zadał jeszcze kilka celnych ciosów na głowę Materli, jednak ten zdołał wrócić do potyczki w stójce. „Joker” cały czas zagrażał kopnięciami na głowę, Michał zdecydował się w końcu na przejście do klinczu. Polakowi udało się przenieść akcję do parteru. Materla znalazł się w półgardzie, a do końca rundy pozostało półtorej minuty. Aleksandar został skontrolowany na ziemi, a na nogi wrócił dopiero po gongu kończącym pierwszą odsłonę tego starcia.

Materla naruszył swojego rywala na początku drugiej rundy. Polak zamknął Ilicia przy siatce, a po chwili ponownie oglądaliśmy dominację ze strony Michała w parterze. Materla błyskawicznie zajął krucyfiks i z tej pozycji zasypał Serba serią uderzeń. Aleksandar nie zdołał uciec z zagrożenia, przez co sędzia ringowy został zmuszony do interwencji. Michał Materla zwycięzcą przez TKO!

83,9 kg: Michał Materla pok. Aleksandara Ilicia przez TKO, runda 2, 1:34

Pełne wyniki gali KSW 55

Michał Materla jest legendą polskiego MMA, byłym mistrzem KSW w wadze średniej i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników polskiej organizacji. Po raz ostatni w klatce KSW wystąpił 18 maja 2019 roku na gali KSW 49, podczas której musiał uznać wyższość Scotta Askhama. Od tego czasu Materla zawalczył jeden raz, na czerwcowej gali EFM poddał za pomocą gilotyny Wilhelma Otta. Dzisiejszy przeciwnik Polaka, Aleksandar Ilić, ma za sobą już trzy pojedynki w KSW. W swoim debiucie w widowiskowy sposób znokautował Damiana Janikowskiego, by w kolejnym starciu ponieść porażkę z rąk Cezarego Kęsika.

MICHAŁ MATERLA!!! 😮Michał Materla

Opublikowany przez  

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.