Islam

Zdaniem Michaela Bispinga, mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev jest jeszcze lepszą wersją swojego mentora i trenera, Khabiba Nurmagomedova.

W walce wieczoru jutrzejszej gali UFC 302 Islam Makhachev stanie do trzeciej obrony mistrzowskiego pasa dywizji lekkiej. Po raz pierwszy jednak jego przeciwnikiem będzie zawodnik właśnie z wagi lekkiej – konkretnie Dustin Poirier. Makhachev – jeśli pokona Poiriera – może wyrównać rezultat Khabiba Nurmagomedova w ilości obron tytułu.

Michael Bisping w rozmowie z TNT Sports uznał Islama Makhacheva za bardziej wszechstronną wersję Khabiba:

Khabib był pierwszy i przez to zawsze będziemy o nim pamiętać z powodu tego, co zrobił dla naszego sportu, jak reprezentował Dagestan i wprowadził ich styl walki. Ten styl zdobył całe MMA, bądźmy szczerzy. Ale jego czas już minął. Teraz Islam jest jego nową, ulepszoną wersją. Spójrzcie na nokaut wysokim kopnięciem na głowę Alexandra Volkanovskiego.

[Islam] jest znacznie, znacznie bardziej płynny na nogach. Jego zapasy są tak samo dobre, jak Khabiba, przynajmniej na podobnym poziomie. Naprawdę staje się dominującym mistrzem. Czuje to. Chodzi i mówi z pewną dozą brawury, zuchwałości – nie dlatego, że jest zbyt pewny siebie, czy ma wybujałe ego. Po prostu wie, na co go stać.

Khabib Nurmagomedov będzie stał w narożniku swojego podopiecznego, Islama Makhacheva, na jutrzejszej UFC 302. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze parę miesięcy temu Khabib zapewniał, że na dobre kończy z wchodzeniem do narożnika.

Gala UFC 302 odbędzie się już jutrzejszej nocy z soboty, 1 czerwca, na niedzielę. Karta główna, którą zwieńczy główna walka wieczoru pomiędzy Islamem Makhachevem a Dustinem Poirierem, rozpocznie się o godzinie 4:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,000 komentarzy 34,857 polubień

Screenshot_2024-05-31-16-38-35-157~2.jpg
No i ma coś czego nie miał Khabib...
inteligencję wypisaną ma twarzy. :lol:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Lightweight

2,387 komentarzy 2,774 polubień

Islam jest uposledzona wersja Khabiba

Odpowiedz 2 polubień