Fot. MMAViking.com
Fot. MMAViking.com

Jeszcze przed walką z Iliriem Latifim Cyrille Diabate zapowiedział, że to jego ostatni pojedynek w MMA. Francuzowi nie udało się zakończyć kariery efektownym zwycięstwem, ale za to zapisał się na kartach historii w inny sposób. W jaki? Odpowiedź na to pytanie – oraz kilka innych – znajdziecie poniżej.

Wszystkie walki trwały łącznie godzinę, 19 minut i 33 sekund.

Tylko dwóch z sześciu Anglików występujących na gali wygrało swoje pojedynki na gali.

Gustafsson nokautował albo poddawał swoich rywali w sześciu z ośmiu wygranych walk w UFC. Jest to trzeci wynik w historii wagi półciężkiej organizacji. Szweda wyprzedzają tylko Jon Jones i Chuck Liddell z dziewięcioma skończeniami na koncie.

Jimi Manuwa przegrał pierwszą walkę w swojej karierze. Anglik walczył do tej pory piętnastokrotnie.

Melvin Guillard w ostatnich ośmiu pojedynkach wygrał tylko dwukrotnie, pięciokrotnie przegrał, a jeden pojedynek zakończył się rezultatem no contest.

Brad Pickett zaliczył w sobotę udany debiut w wadze muszej. „One Punch” wygrywał do tej pory pojedynki w wadze lekkiej, piórkowej, koguciej oraz – teraz – muszej. Anglik walczy od 10 lat.

Neil Seery przegrał przez decyzję pierwszy raz od 15 maja 2010 roku. Od tamtej pory minęły prawie cztery lata, a Seery stoczył osiem pojedynków.

Gunnar Nelson sobotnią wygraną wydłużył swoją passę zwycięstw do 3 starć. Jest to trzecia najdłuższa aktualna seria w wadze półśredniej. Islandczyka wyprzedzają Dong Hyun Kim i Matt Brown, którzy nie przegrali od kolejno czterech i sześciu pojedynków.

Nelson wygrał 11 z 12 zwycięskich walk przez poddanie lub nokaut. Z tych starć tylko jeden pojedynek wyszedł poza pierwszą rundę.

Omari Akhmedov przegrał do tej pory tylko dwukrotnie. Obie porażki były wynikiem poddań.

Ilir Latifi został dwunastym zawodnikiem w historii UFC, który wygrał swój pojedynek bez  zadania i przyjęcia znaczącego ciosu w walce. Co więcej, starcie pomiędzy Latifim a Diabatem jest pierwszym pojedynkiem w historii organizacji braci Fertitta, w którym żaden z zawodników nie zadał znaczącego uderzenia.

Cyrille Diabate wszystkie cztery przegrane w UFC odniósł przed czasem.

Passa trzech zwycięstw Luke’a Barnatta jest czwartą najdłuższą aktualną w wadze średniej UFC. Anglik pod tym względem ustępuje tylko Vitorowi Belfortowi (4), Bradowi Tavaresowi (5) i aktualnemu mistrzowi – Chrisowi Weidmanowi (7).

Mats Nilsson przegrał przez nokaut pierwszy raz w karierze. Szwed walczył do tej pory piętnastokrotnie – jedenaście razy wygrał, 3 przegrał, a raz zremisował.

Claudio Henrique da Silva wygrał przez decyzję dopiero drugi raz w karierze. „Hannibal” stoczył jedenaście pojedynków, z czego wygrał dziesięć, a raz został zdyskwalifikowany.

Brad Scott walczył do tej pory w UFC trzykrotnie. Raz wygrał, natomiast dwukrotnie przegrał. Obie porażki były wynikiem decyzji sędziowskich.

Igor Araujo wygrał obie walki, które do tej pory stoczył dla UFC, przez decyzję.

Danny Mitchell przegrał przez decyzję pierwszy raz od maja 2011 roku. Od tamtej pory Anglik walczył ośmiokrotnie – dwa razy przegrał, pięć wygrał i raz zremisował.

Poddanie Louisa Gaudinota w 1. minucie i 13. sekundzie pierwszej rundy było pierwszym poddaniem  w pierwszej rundzie w historii wagi muszej UFC.

Gaudinot od swojego debiutu w UFC, w grudniu 2011 roku, przeplata zwycięstwa porażkami. Amerykanin przez ostatnie 28 miesięcy walczył tylko cztery razy.

Jedenaście z dwunastu przegranych pojedynków Phila Harrisa kończyło się nokautem albo poddaniem.

Źródło: MMAJunkie.com i FightMetric.com 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.