(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

UFC ogłosiło 3 nowe zestawienia na nadchodzące gale pay-per-view. Na UFC 147 23 czerwca w Rio de Janeiro 33-letni Milton Vieira (MMA 13-7-1, UFC 0-0) zadebiutuje w UFC podejmując Felipe Arantesa (MMA 14-4, 2 NC, UFC 1-1) w wadze piórkowej. 7 lipca na UFC 148 w Las Vegas z kolei obejrzymy walki wagi lekkiej między Melvinem Guillardem (MMA 29-10-2, 1 NC, UFC 10-6, #16 w rankingu MMARocks) a Fabricio Camoesem (MMA 14-6-1, UFC 1-1-1) oraz Gleisonem Tibau (MMA 25-7, UFC 10-5, #15 w rankingu MMARocks) a Khabibem Nurmagomedovem (MMA 17-0, UFC 1-0).

33-letni Vieira to 11-letni weteran walk MMA, który walczył w swojej karierze w m.in. M-1, Meca, Pride i DEEP. Swoje trzy ostatnie walki wygrał, dwie w Brazylii i ostatnią, w sierpniu 2011 w Strikeforce gdzie poddał duszeniem brabo Sterlinga Forda. Pochodzący z interioru stanu Sao Paulo Arantes jest stałą atrakcją Brazylijskich gal UFC. Na UFC 134 uległ na punkty Iuriemu Alcantarze a na UFC 142 w styczniu pokonał również decyzją sędziów Antonio Carvalho.

Guillard spróbuje przerwać passę dwóch porażek z rzędu przez poddanie w pierwszej rundzie. Zawodnik, który był wymieniany w gronie możliwych pretendentów do pasa po 5 zwycięstwach z rzędu został wykolejony przez Joe Lauzona w październiku a w styczniu odklepał duszenie Jima Millera. Camoes dopiero w drugim podejściu zdobył swoje dziewicze zwycięstwo w oktagonie odklepując Toma Haydena. Była to jego trzecia wygrana z rzędu, pozostałe odniósł nad byłymi zawodnikami Zuffy Efrainem Escudero i Stevem Lopezem w oragnizacji Tachi Palace Fights.

28-letni Tibau zadomowił się na dobre w drugiej dziesiątce kategorii wagowej. Walczący w UFc nieprzerwanie od września 2007 Brazylijczyk wygrał siedem z ostatnich dziewięciu walk porażki ponosząc tylko z rąk Guillarda i Jima Millera. Aktualnie jest na fali trzech zwycięstw, z których ostatnie odniósł w listopadzie pokonując niejednogłośnie na punkty Rafaela dos Anjosa.

Dla kontrastu 23-letni Nurmagomedov rozpoczął swoją karierę zaledwie w wrześniu 2008 roku. Zawodnik mający epizody w M-1 i ProFC, gdzie wygrał aż 6 swoich walk, zadebiutował w UFC w styczniu poddając duszeniem zza pleców Kamala shalorousa.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.