maximo_blanco
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Wenezuelczyk Maximo Blanco (MMA 11-6-1, NC), zmierzy się się z Mikiem De La Torrem (MMA 13-4, 1NC) w finale 21. edycji TUF-a.

Blanco w UFC jest niepokonany od dwóch walk. W maju 2014 roku pokonał Andy’ego Ogle’a (MMA 9-6) a we wrześniu Dana Hookera (MMA 12-5). Zawodnik ten swą karierę zawodową zaczął od Japonii. To właśnie w kraju kwitnącej wiśni zdobył swój pierwszy i jak dotąd jedyny tytuł mistrzowski, organizacji Pancrase. W 2011 został zakontraktowany przez Strikeforce, a po fuzji z UFC, walczy ze zmiennym szczęściem w największej organizacji MMA na świecie. Dla Maxima będzie to pierwsza walka w tym roku.

Również zwycięstwo w ostatniej walce zdobi bilans De La Torre’a . Zawodnik ten wygrał w lutym przez TKO z Thiago Tratorem (MMA 19-5). Wcześniej jednak zaliczył porażkę z Brianem Ortegą (MMA 8-0, 1NC) – walka ta jednak została uznana za no-contest z powodu oblania testów antydopingowych przez Briana. W organizmie Ortegi znaleziono drostanolon.

Walka Maxima z Mikiem odbędzie się na The Ultimate Fighter: American Top Team vs. Blackzilians Finale.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.