Mauricio „Shogun” Rua, po swojej swojej ostatniej przegranej w oktagonie nie był  jeszcze zdecydowany co zrobi dalej i czy będzie chciał jeszcze walczyć. Szef UFC, Dana White, podchodził wówczas do sprawy w bardziej zdecydowany sposób uważając, że Brazylijczyk powinien zakończyć karierę.

Rua do dziś nie ogłosił oficjalnie co planuje dalej w sprawie swojej kariery, ale wygląda na to, że jednak podjął decyzję o odejściu ze świata MMA. Nolan King, dziennikarz serwisu MMA Junki poinformował właśnie, że szef UFC w trakcie odpowiadania na pytanie dla ESPN+ powiedział, iż Rua zakończył karierę.

Zaraz po swojej ostatniej walce Rua mówił:

Teraz odpocznę razem z moją rodziną i zastanowię się nad karierą. Wiem, że moja misja w tym sporcie wykracza znacznie poza sam oktagon.

Mauricio Rua to były mistrz kategorii półciężkiej UFC. Brazylijczyk ma na swoim koncie 22 walki w największej organizacji MMA na świecie. Wcześniej „Shogun” bił się również dla legendarnej organizacji Pride. Kariera Mauricio w mieszanych sztukach walki trwa już 18 lat. Sam Rua w tym roku skończy 39 i jak sam mówi, ma różne pomysły na swoją dalszą działalność w sportach walki. Na razie jednak nie zdradził, co ostatecznie będzie robił.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.