Menadżer Mauricio „Shoguna” Ruy zdementował słowa szefa organizacji UFC, Dana White`a o sportowej emeryturze swojego zawodnika.

Menadżer byłego mistrza UFC, Eduardo Alonso w krótkim oświadczeniu zdementował słowa prezydenta UFC o przejściu na emeryturę legendarnego „Shoguna”:

„Shogun nie przeszedł na emeryturę, obecnie odpoczywa i dochodzi do siebie po kontuzji łokcia jakiej doznał na początku swojej ostatniej walki. W tym momencie nie planuje podejmować, żadnych decyzji dotyczących swojej przyszłości.

Po ostatnim pojedynku odbył długą i szczerą rozmowę z Daną White i wytłumaczył mu, że zdaje sobie sprawę, że jego czas w sporcie powoli dobiega końca ale nie chce odchodzić po takim występie. Mamy ogromny szacunek dla Dany, on również okazał go w rozmowie z Shogunem rozumiejąc całą sytuację…Wydaje mi się, że prezydent UFC mógł zostać źle zrozumiany a w tych czasach wszystko co nadaje się na nagłówek jest błyskawicznie publikowane. Ostatecznie każdy sportowiec przejdzie kiedyś na emeryturę ale taka legenda jak Shogun na pewno nie odejdzie w ten sposób, prawie jakby uciekał ze sportów walki…

Teraz dajmy mu czas żeby odpoczął i w odpowiednim czasie wszystko się naturalnie ułoży. Najbardziej prawdopodobnie z pożegnalną walką w dobrym momencie.”

Mauricio „Shogun” Rua (MMA 27–12–1) to były mistrz wagi półciężkiej UFC. Brazylijczyk ma na swoim koncie 22 walki w największej organizacji MMA na świecie. Wcześniej bił się również dla legendarnej japońskiej organizacji Pride FC gdzie zdobył mistrzowski tytuł w prestiżowym turnieju 2005 PRIDE Middleweight Grand Prix Champion. Kariera 39-letniego „Shoguna” w mieszanych sztukach walki trwa już 18 lat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.