(fot. Terry Goodlad / Sherdog.com)

Do wiadomości publicznej przeciekły kolejne nowe zestawienia na kanadyjskie gale UFC jesienią. Na UFC 152 w Toronto 22 września po krótkiej emeryturze do oktagonu powróci Matt Hamill (MMA 10-4, UFC 9-4) który sprawdzi formę Kanadyjczyka Rogera Holletta (MMA 13-3, UFC 0-0).

Finalistę trzeciego sezonu TUFa ostatnim razem widzieliśmy w oktagonie 22 sierpnia ubiegłego roku. Wtedy Hamill przegrał przez TKO z Alexandrem Gustafssonem, co było jego drugą porażką z rzędu. Jego rywalem będzie debiutujący w UFC, urodzony w Nowej Szkocji Hollett. Kanadyjczyk wygrał swoje ostatnie pięć walk w tym pojedynek w Bellatorze gdzie pokonał Johna Hawka. Ma też na koncie pięć występów w największej kanadyjskiej organizacji MFC. O tej walce pierwsze poinformowało Yahoo! Sports.

Dodatkowo tego wieczoru zobaczymy pojedynek wagi koguciej między urodzonym w Ontario Mitchem Gagnonem (MMA 8-2, UFC 0-1) a Amerykaninem Walelem Watsonem (MMA 9-4, UFC 1-2). Dla Gagnona ten pojedynek będzie pierwszą okazją do walki w rodzimej prowincji. Przed debiutem w UFC 27-latek walczył tylko w Quebecu a w oktagonie debiutował dwa tygodnie temu na gali w Calgary. Wówczas przegrał przez poddanie z Bryanem Carawayem ale na osłodę jego walka dostała premię za walkę wieczoru. Była to pierwsza porażka Kanadyjczyka w siedmiu walkach. Trenujący w Team Hurricane Awesome Watson będzie próbował odbudować się po dwóch porażkach z rzędu, które odniósł z rąk Jabouina i Dillashawa.

Z kolei 17 listopada w Montealu na UFC 154 zobaczymy pojedynek dwóch weteranów w wadze piórkowej między reprezentującym Kanadę Antonio Carvalho (MMA 14-5, UFC 1-1) a Brazylijczykiem Rodrigo Dammem (MMA 10-5, UFC 1-0). Walczący już od dekady Carvalho odniósł niedawno swoje pierwsze zwycięstwo w UFC nokautując Daniela Pinedę na gali UFC 149 w Calgary. Damm, zawodowy fighter od ośmiu lat, dostał się do UFC poprzez brazylijskiego TUFa i na gali w Belo Horizonte odniósł zwycięstwo w swoim debiucie pokonując Anistavio Medeirosa.

Rozpiska UFC 152.
Rozpiska UFC 154.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.