23 września odbędzie się gala UFC Fight Night na której w walce wieczoru Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem Fizievem! Zobaczcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie.

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Rafael Fiziev vs Mateusz Gamrot

Redaktorzy typujący Fizieva: Jakub
Redaktorzy typujący Gamrota: Jacek, Krzysztof, Michał

Jakub Madej: Bardzo trudny pojedynek dla Mateusz Gamrota. Rafael Fiziev to zawodnik, który w stójce wygląda niesamowicie i chyba nikt nie będzie tu zdziwiony scenariuszem, w którym Polak szuka parteru, aby tam kontrolować starcie i zdobywać kolejne sekundy i minuty kontroli, a jego przeciwnik uparcie broni prób obaleń, aby punktować i zdobywać przewagę w stójce. „Gamer” w każdym z trzech ostatnich starć był naruszany – nokdaun zdobywali Tsarukyan, Dariush i Turner – oczywiście jednak, żaden z nich nie dał rady skończyć Polaka. Czy wyrafinowany stójkowicz, jakim jest Fiziev, także naruszy Gamrota, co pomoże mu w wygranej starcia? Obawiam się, że tak. „Ataman” na pewno będzie ostrożny w swoich stójkowych szarżach, co może być widoczne w klatce, a wszystko po to, aby oddalić ofensywę zapaśniczą Gamrota. Myślę jednak, że Fiziev będzie chciał bardzo aktywnie walczyć z kontry i tam raz za razem łapać Polaka szybkimi seriami. Bardzo chciałbym zobaczyć wygraną „Gamera” w dominującym stylu, w którym nie obawia się stójki przeciwnika, a zapasy i parter są w stu procentach po jego stronie bez większych problemów. Myślę jednak, że Fiziev zdoła prowadzić walkę pod swoje dyktando i wygra po bardzo bliskiej walce niejednogłośną decyzją sędziów. Typ: Rafael Fiziev decyzją sędziów.

Michał Tkaczuk: Walka na którą wszyscy czekamy! Nie dość, że mamy dwóch świetnych zawodników kategorii lekkiej, to w dodatku z udziałem Polaka. Wygrana może włączyć któregoś z nich do rywalizacji mistrzowskiej. Mamy bowiem starcie zawodnika numer 6 z numerem 7 rankingu wagi lekkiej. Faworytem bukmacherów jest Azer, który będzie dążył do utrzymania walki w stójce, a najlepiej skończenia jej przed czasem. Celem Mateusza będzie z kolei przejście do parteru. „Gamer” z pewnością nie może się odsłaniać, tak jak to miało miejsce w ostatnich pojedynkach, kiedy to lądował na chwilę na deskach. Najczęściej ten błąd popełnia przy wyprowadzeniu niskiego kopnięcia. Wydaje mi się, że Polak będzie szukał klinczu pod siatką, plus niespodziewanych sprowadzeń. Na nie z pewnością przygotuje się Fiziev, który ma dobrą skuteczność obron. Rafael dos Anjos sprowadził go co prawda dwa razy, ale miał aż 16 prób. „Ataman” to świetny specjalista od boksu tajskiego, więc trzeba również uważać przy próbie sprowadzenia na jakieś kopnięcie z jego strony. Walka potrwa pięć rund, także ważnym aspektem będzie kondycja. Gamrot rozkręca się z rundy na rundę i pod tym względem jest zawsze świetnie przygotowany. Co do Azera ostatnio bywało z tym różnie. Co prawda dos Anjosa znokautował na początku piątej rundy, natomiast pamiętam jego braki kondycyjne w starciu z Bobby’m Greenem. W ostatniej walce z Justinem Gaethje również pod koniec tego tlenu zabrakło. Moim zdaniem Mateusz pozwoli wyszaleć się Fizievowi, po czym sam narzuci mocne tempo od 2-3 rundy. Ostatecznie wygra Gamrot, który podda swojego przeciwnika w czwartej rundzie.

Krzysztof Kordys: Podczas najbliższej gali Mateusz Gamrot stoczy niezwykle ważny pojedynek w kontekście swojej przyszłości w UFC. Ewentualne zwycięstwo z Fizievem może znacznie przybliżyć go w kierunku upragnionej walki o tytuł. Rafael wraca do oktagonu po porażce z rąk Justina Gaethje, która zakończyła jego świetną passę sześciu zwycięstw z rzędu. „Gamer” stoczył w tym roku jedną walkę, w marcu wygrał przez niejednogłośną decyzję z Jalinem Turnerem. Fiziev jest groźnym przeciwnikiem, najlepiej czuje się w stójce, przez co Gamrot będzie musiał nieprzerwanie uważać na ciosy i rozmaite kopnięcia ze strony „Atamana”. Mateusz sprawnie radzi sobie w wymianach, ale pokazywał już luki w defensywie, przez co rywale zdołali posyłać go chwilowo na deski. Kluczem do triumfu Gamrota powinny być zatem zapasy i utrzymanie Fizieva w parterze. Nie będzie to łatwe zadanie, ale bardziej skłaniam się w kierunku scenariusza, w którym Mateusz zdobędzie wystarczającą przewagę za pomocą swojego grapplingu i ostatecznie zwycięży na punkty po bliskim pojedynku. Typ: Mateusz Gamrot przez jednogłośną decyzję.

Jacek Łosak: Obaj zawodnicy mówią otwarcie o swoim planie na walkę i nie wydaje mi się, żeby któryś z nich chciał zaskoczyć drugiego nagłą zmianą płaszczyzny, w której czuje się najlepiej. Rafel Fiziev chce bronić prób obaleń w wykonaniu „Gamera”, a Polak planuje jak najszybciej przenieść starcie na matę i tam rozprawić się z Fizievem. Trudno przewidzieć czy Mateuszowi faktycznie uda się ta sztuka, bo statystki UFC pokazują, że skuteczność obron obaleń w wykonaniu Fizieva wynosi 90%. Myślę, że kluczem do sukcesu dla Mateusza może być to, że walka rozegra się na dystansie pięciu rund. Polak lubi narzucić mocne tempo walki i liczę, że w dalszych rundach to jemu zostanie więcej sił na mocną rywalizację w zapasach. Jeśli tylko „Gamer” nie da się dobrze trafić, powinien wygrać pojedynek na punkty.

Bryce Mitchell vs Dan Ige

Redaktorzy typujący Mitchella: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Ige: Michał

Jacek Łosak: Bryce Mitchell wraca do klatki po pierwszej przegranej w karierze, którą zafundował mu Ilia Topuria. Mitchell po tej walce twierdził, że przed nią był chory i ostatecznie żałował, iż zdecydował się na wyjście do klatki. Ostatecznie jednak myślę, że niezależnie od przyczyny ostatniej przegranej, Mitchell jest lepszym zawodnikiem od Dana Ige. Ige wejdzie do klatki po dwóch wygranych z rzędu i na pewno nie będzie łatwym wyzwaniem dla wyżej notowanego Mitchella. Bryce słynie z poddawania swoich rywali, ale Ige jeszcze nigdy nie przegrał przed czasem i myślę, że i tym razem będzie tak samo. Postawię na wygraną na punkty w wykonaniu Mitchella.

Marina Rodriguez vs Michelle Waterson Gomez

Redaktorzy typujący Rodriguez: Jacek, Jakub, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Gomez:

Jakub Madej: Faworytką tego starcia jest Marina Rodriguez i będę szedł w podobną stronę. Już raz Brazylijka wygrała z Michelle Waterson i według mnie zdoła to powtórzyć. Ostatnie przegrane Rodriguez stawiają oczywiście znak zapytania przy formie Brazylijki, jednak z najbliższej walki powinna ona wyjść zwycięstwo. Michelle Waterson w ostatnich sześciu walkach przegrała aż pięć razy prezentując bardzo nierówną formę. Niewykluczone jednak, że Amerykanka w tym starciu będzie dążyć do sprowadzeń, bo Waterson w ostatnich walkach zdobywała jedno obalenie, Rodriguez natomiast od ośmiu walk jest sprowadzana przez rywalki w każdej walce. Myślę, że Marina Rodriguez zdoła doprowadzić do swojego zwycięstwa, jednak w żadnym stopniu nie zdziwi mnie jej przegrana. Typ: Marina Rodriguez decyzją sędziów.

Bryan Battle vs AJ Fletcher

Redaktorzy typujący Battle’a: Jacek, Jakub, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Fletchera:

Michał Tkaczuk: Pojedynek dwóch młodych zawodników kategorii półśredniej. Obydwaj są dość wszechstronni, kończyli bowiem swoje walki w różny sposób. Nie będę ukrywał, że bardzo podoba mi się stójka Battle’a, który od początku kariery w UFC zanotował dwa świetne nokauty. Naprzeciw niego stanie Fletcher, który odbił się w ostatniej walce po dwóch porażkach z rzędu. 26-latek w mojej opinii nie ma narzędzi na Battle’a, dlatego ten zwycięży przez nokaut w pierwszej rundzie.

Ricardo Ramos vs Charles Jourdain

Redaktorzy typujący Ramosa: Krzysztof
Redaktorzy typujący Jourdaina: Jacek, Jakub, Michał

Krzysztof Kordys: Starcie Ramosa z Jourdainem jest jednym z najbardziej wyrównanych i zarazem ciekawie zapowiadających się pojedynków. Obaj zawodnicy w ostatnim czasie walczą w kratkę i nie są w stanie zbudować dłuższej passy zwycięstw. Charles jest przede wszystkim stójkowiczem, choć ma na koncie kilka zwycięstw przez poddanie, to najlepiej czuje się właśnie podczas kickboxerskich wymian. Ramos jest wszechstronnym zawodnikiem, potrafi zaskoczyć efektowną akcją w stójce, jak również przeniesieniem walki do parteru. Moim zdaniem potyczka w stójce będzie zacięta, ze wskazaniem na Jourdaina. Wyżej cenię sobie natomiast parter Brazylijczyka, który może wykorzystać ten aspekt w swojej taktyce. Typuję, że Ricardo będzie skutecznie mieszał walkę w obu płaszczyznach i ostatecznie podda swojego rywala. Typ: Ricardo Ramos przez poddanie, runda 2

Miles Johns vs Dan Argueta

Redaktorzy typujący Johnsa: Jacek, Michał
Redaktorzy typujący Arguetę: Jakub, Krzysztof

Jacek Łosak: Dan Argueta ma za sobą dopiero trzy walki w oktagonie UFC – raz wygrał, raz przegrał, a ostatnie starcie zostało uznane za nierostrzygnięte. Miles Johns wszedł do UFC z programu Contender Series i stoczył w oktagonie już sześć pojedynków. W swoich walkach pokazał, że dobrze radzi sobie w stójce i właśnie w tej płaszczyźnie widzę dla niego szansę. Myślę, że doświadczenie zebrane w klatce UFC również będzie ważne w tym pojedynku. Postawię na wygraną Johnsa przez nokaut w drugiej rundzie.

Tim Means vs André Fialho

Redaktorzy typujący Meansa: Jacek, Michał
Redaktorzy typujący Fialho: Jakub, Krzysztof

Michał Tkaczuk: Starcie w kategorii półśredniej z udziałem dwóch doświadczonych zawodników UFC o być, albo nie być. Obydwaj są po trzech porażkach, więc sobotnia przegrana prawdopodobnie zakończy przygodę z amerykańskim hegemonem któregoś z nich. Co do pojedynku, mamy tutaj dwóch stójkowiczów. Ciężko coś powiedzieć o parterze Fialho, natomiast u Meansa nie wygląda to rewelacyjnie. Kilka razy wygrywał i przegrywał przez poddanie. W stójce Portugalczyk pokazywał ostatnio duże braki, choć oddać mu trzeba, że rywalizował z całkiem dobrymi rywalami. Underdogiem jest Amerykanin, jednak nie zdziwi mnie tu żaden rezultat. Myślę, że Means wygra to starcie przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Jacob Malkoun vs Cody Brundage

Redaktorzy typujący Malkouna: Jacek, Jakub, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Brundage’a:

Krzysztof Kordys: Na papierze Jacob Malkoun jest zdecydowanie największym faworytem zbliżającej się gali. 28-letni Australijczyk do tej pory radził sobie lepiej w oktagonie od swojego najbliższego rywala. Dotychczasowy rekord „Mamby” w UFC to 3-2, natomiast Brundage’a zaledwie 2-4. Cody przegrał trzy walki z rzędu, w tym przez nokaut z Michałem Oleksiejczukiem, przez co po kolejnej porażce może pożegnać się z organizacją. W moich oczach Malkoun jest też zwyczajnie lepszym zawodnikiem, a jego droga do zwycięstwa powinna być prosta. Cody nie do końca radzi sobie z defensywnym grapplingiem, a Jacob dobrze czuje się w walce na chwyty. W stójce Malkoun nie powinien pozwolić przeciwnikowi na zrobienie sobie krzywdy, a dzięki zapasom typuję, że zapewni sobie zwycięstwo na punkty. Typ: Jacob Malkoun przez jednogłośną decyzję

Mohammed Usman vs Jake Collier

Redaktorzy typujący Usmana: Jacek, Jakub, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Colliera:

Mizuki Inoue vs Hannah Goldy

Redaktorzy typujący Inoue: Jacek, Jakub, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Goldy:

Montserrat Rendon vs Tamires Vidal

Redaktorzy typujący Montserrat: Michał
Redaktorzy typujący Vidal: Jacek, Jakub, Krzysztof

Jakub Madej: Montserrat Rendon w żadnym stopniu nie została jeszcze sprawdzona na wysokim poziomie w MMA. Pięć wygranych, wszystkie decyzjami sędziów, dwa razy niejednogłośnie na punkty. Najbliższe starcie bez wątpienia może być dla niej wymagające. Tamires Vidal nie jest oczywiście niezwykłą zawodniczką, wiemy jednak o niej nieco więcej. W ostatnim starciu znokautowała rywalkę latającym kolanem, co w kobiecym MMA zdarza się niezwykle rzadko. Bez żadnego przekonania wskazuję na wygraną Vidal, jednak zwycięstwo Rendon w żadnym stopniu mnie nie zdziwi. Typ: Tamires Vidal decyzją sędziów

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,608 komentarzy 49,069 polubień
Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,256 komentarzy 28,368 polubień

Dobry z ciebie Kubuś

Odpowiedz polub

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,802 komentarzy 20,948 polubień
Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,706 komentarzy 14,369 polubień
Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Welterweight

2,449 komentarzy 2,810 polubień

Redaktorzy typujący Fizieva: Jakub, Navio
Redaktorzy typujący Gamrota: Jacek, Krzysztof, Michał

:roberteyeblinking:

Odpowiedz polub