Foto: Michał Biel, Sebastian Rudnicki / KSW
Foto: Michał Biel, Sebastian Rudnicki / KSW

Mateusz Gamrot obronił podczas KSW 36 tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Brazylijczyk Renato Gomes odklepał dźwignię skrętową w drugiej rundzie!

Walka zaczęła się od stójkowego ataku Gomesa, lecz Gamrot nie zamierzał wymieniać ciosów z rywalem. Po kilkudziesięciu sekundach zaatakował wejściem w nogi, które Renato wybronił – lecz Mateusz kontynuował atak i po chwili był już na przeciwniku. Mimo iż “Gamer” stopniowo poprawiał pozycje, Gomes konsekwentnie uciekał do półgardy. Po chwili walka powróciła do stójki, a tam Mateusz przeniósł walkę pod siatkę i postanowił zaatakować kolanem – co omal przypłacił niekorzystną pozycją. “Pezinho” zdołał bowiem przechwycić kolano i wykonać mocny rzut, Gamrot był jednak na to gotowy i natychmiast po dotknięciu maty odwrócił pozycję. Zawodnik Ankos MMA nacierał, a Brazylijczyk stawiał silny opór praktycznie do końca pierwszej rundy.

Druga odsłona miała podobny przebieg do poprzedniej, choć Gomes tracił nieco sił w miarę upływu czasu. Mniej więcej w połowie rundy obaj fighterzy znaleźli się na plecach, zwróceni do siebie nogami. Zarówno jeden jak i drugi starali się wyłapać nogi przeciwnika i zapiąć dźwignię skrętową, lecz ostatecznie to Mateusz dokonał tej sztuki. Pod koniec czwartej minuty drugiej rundy (3:46) Brazylijczyk poddał walkę. Polak triumfował.

Gamrot (MMA 12-0)  w Konfrontacji Sztuk Walki pojedynkuje się od 2013 roku, a konkretnie od KSW 23: Chalidow vs. Manhoef. W debiucie na białym (wówczas) ringu zastopował Mateusza Zawadzkiego i bardzo szybko zaczął piąć się górę. W drugiej walce w organizacji Kawulskiego i Lewandowskiego pokonał doświadczonego Andre Winnera. Od starcia z Anglikiem “Gamer” wygrywał sześciokrotnie. Na szczególną uwagę zasługują wygrane nad Łukaszem Chlewickim, Rodrigo Cavalheiro,  Marifem Piraevem czy  Mansourem Barnaouim – walką był tytuł mistrzowski kategorii lekkiej. Pojedynek z “Pezinho” był pierwszą obroną pasa mistrzowskiego w karierze Gamrota.

Gomes (MMA 19-9) zawodowo walczy od 2010 roku. Większość pojedynków stoczył na lokalnych galach w Brazyli i wydaje się, że Gamrot był jego największym testem w karierze. Do KSW dostał się nokautując Thiago Natę na gali AFC 41: (nomem omen) Road to KSW.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

9 KOMENTARZE

  1. Nie uważacie że te skrętówki są bardzo brutalne i w większości kończy się to kontuzją?

  2. Coś mi się wydaje,że więzadła poleciały.
    Ktoś wie jak to wygląda? Mają wykupione jakieś ubezpieczenie przez organizacje,czy ni chuja?

  3. Żubrotron

    Nie uważacie że te skrętówki są bardzo brutalne i w większości kończy się to kontuzją?

    Coś mi się tam o uszy obiło, że taki Michał ze Szczecina to znalazł sposób na te kontuzje…

  4. Zapasy typu kręcenie się na glebie to przyszłość w mma. Teraz większość ogarnia obalenia ,obrony ale nie kocioł.Także Panie Gamer ić do tego ufc póki coś tam wniesiesz .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.