Walka Eddiego Alvareza z Dustinem Poirierem na gali UFC w Calgary była ostatnią w kontrakcie byłego mistrza kategorii lekkiej. Przegrana z pewnością nie dała zawodnikowi przewagi w negocjacjach nowego kontraktu z organizacją. Sam Dana White ocenił tę sytuację następującymi słowami: „Jeśli będzie chciał przejść do innej organizacji, nie mam z tym problemu. Może też oczywiście z nami zostać.”. Nic zatem dziwnego, że światowi liderzy MMA odzywają się do tego zawodnika. Na Twitterze różne mniej lub bardziej poważne konta ćwierkają o tym, że Eddie swój dom odnalazł w ONE Championship.

Teraz jednak do tego grona oficjalnie dołączyło KSW. Właściciel organizacji Martin Lewandowski, dziś oficjalnie wystosował taką propozycję na swoim koncie na Twitterze, oznaczając byłego mistrza UFC:

Czy to oznacza, że Martin wysłał Alvarezowi kontrakt i teraz czeka na jego decyzję podsycając atmosferę czy może są to na razie nieśmiałe próby nawiązania kontaktu? Przekonamy się o tym, gdy Eddie podejmie już decyzję i zostanie ona ogłoszona oficjalnie. Zawodnik ten w KSW zapewne przymierzany byłby do Mateusza Gamrota, który sam zaczepiał Alvareza na swoim koncie na Twitterze. Dodatkowo w wywiadzie dla nas wspomniał: „Eddie jest niesamowitym wojownikiem, dwukrotnym mistrzem i jestem przekonany, że dalibyśmy jedną z najlepszych wojen w historii KSW. Jeśli jest dostępny, jestem za”.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. A Anthony Joshua dostał propozycję walki o pas polsatu z Andrzejem Wawrzykiem na wojak boxing night w Bydgoszczy. Słyszeliście?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.