Już 11 maja podopieczna trenera Damiana Herczyka, Marta Waliczek, zawalczy o mistrzowski pas w finale turnieju Grand Prix w Samarze w Rosji. Jej rywalką w Bitwie o Wołgę 4 będzie Karina Vasilenko. 

Waliczek (MMA 2-1) swoją pierwszą zawodową walkę w MMA stoczyła w 2012 roku. Uległa wtedy Kamili Bałandzie przez jednogłośną decyzję sędziów na gali w Stępnicy. W 2017 roku dołączyła do klubu DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała, gdzie trenuje pod okiem trenera Damiana Herczyka. W październiku ubiegłego roku, na gali FEN 19 zdobyła mistrzowski pas polskiej organizacji, pokonując w kickbokserskim pojedynku jednogłośną decyzją Różę Gumienną. Potem przyszedł czas na powrót do MMA. Swój drugi zawodowy pojedynek „Wadera” stoczyła na gali LFN 8, gdzie w pierwszej rundzie poddała Judytę Rymazak. Kolejny miał już miejsce w Bitwie o Wołgę. W turniejowym półfinale Waliczek po dwóch rundach zwyciężyła na punkty z Yulią Kutsenko, zapewniając sobie awans do finału i szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa. Marta Waliczek, poza całkiem dobrym startem w MMA, jest także bardzo utalentowaną zawodniczką w kickboxingu. Poza pasem FEN ma w swoim dorobku – jest mistrzynią świata, Europy oraz Polski w tej właśnie dyscyplinie.

Vasilenko (MMA 4-4) do finału Grand Prix dostała się także dzięki wygranej na punkty. Jej rywalką była Zlata Sheftor. Zwycięstwo na Bitwa o Wołgę 3 zamazało serię dwóch porażek z rzędu tej zawodniczki, które miały miejsce na galach Fight Nights Global (poddanie w pierwszej rundzie) oraz MFP 216 (jednogłośna decyzja sędziów). Aż 3 z 4 porażek Rosjanka zanotowała poddając swoje walki.

Walką wieczoru gali Bitwa o Wołgę 4 będzie starcie Shamila Abasova z Alexandrem Soldatkinem. Pojedynek toczyć się będzie o mistrzowski pas i tak samo jak w przypadku Waliczek, będzie to starcie finałowe w męskim Grand Prix.

1 KOMENTARZ

  1. Otagowanie w wiadomości MMARocks nie bez powodu – Waliczek jest umieszczona w rankingu PL kobiet przed … Izabelą Badurek! 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.