Mariusz Pudzianowski, którego rywalem podczas gali KSW 59 będzie legenda senegalskich zapasów, Serigne Ousmane Dia, zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu w tym boju może być utrzymanie walki w stójce.

Mariusz, który w trakcie walki zamierza ważyć około 125 kilogramów, w rozmowie dla serwisu przyznał, że będzie starał się unikać konfrontacji parterowej z Serigne.

Szybkość może być po mojej stronie. To jest zapaśnik i trzeba będzie uważać, żeby nie obalił. Co prawda mnie ciężko położyć, ale gdy wejdzie efekt zmęczenia, to można samemu się wyłożyć. To kawał chłopa i gdyby się na mnie położył, to mamo ratuj.

„Pudzian” stawia również na to, żeby starczyło mu tlenu na wyczerpujący bój.

Pracujemy przede wszystkim nad wydolnością, bo w tej walce będzie liczyło się kto kogo przetrwa.

Mariusz Pudzianowski wraca do klatki po najdłuższej przerwie w karierze. Pięciokrotny zdobywca tytuły „Najsilniejszego człowieka na ziemi” miał pojawić się na gali KSW 53 w marcu zeszłego roku, ale kontuzja wyeliminowała go z tego wydarzenia. „Pudzian” wystąpi na KSW 59 po tym, jak na pierwszej chorwackiej gali KSW odprawił ciosami w drugiej rundzie Erko Juna. Mieszkaniec Białej Rawskiej do tej pory pięciokrotnie walczył na galach KSW w Łodzi, z czego trzykrotnie w najważniejszych starciach wieczoru i trzykrotnie cieszył się z wygranej.

„Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie – w 2002 oraz 2014 – został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”. W 2018 roku Senegalczyk postanowił przenieść się do świata MMA i jak do tej pory jest niepokonany. Nazywany również przez fanów „B52″ zawodnik oba stoczone pojedynki wygrał przez nokauty, a łącznie potrzebował na to jedynie 2 minut i 11 sekund. Senegalczyk zwyciężył z innym topowym zapaśnikiem Amadou Papisem „Rocky Balboa” Konezem oraz czołowym brytyjskim mistrzem walk na gołe pięści, Danem Podmore’em.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.