Niedawny faul na Robercie Lewandowskim nie uszedł uwadze Mariusza Pudzianowskiego. Były strongman a obecnie zawodnik MMA, wszedł w zabawną interakcję z piłkarzem, oferując mu korepetycje z zapasów.

Podczas meczu Rayo Vallecano – FC Barcelona, Robert Lewandowski został sfaulowany w dość perfidny sposób. Akcja ta przypominała wyhaczenie znane bardziej z klatek i ringów, niż technikę, którą powinniśmy oglądać na stadionie piłkarskim. Dlatego „na pomoc” Robertowi przyszedł Pudzianowski proponując, że nauczy go obrony przed obaleniami.

Mariusz zawodowo startuje w MMA od 2009 roku. Przez ostatnie 14 lat aż 27 razy wychodził, by zmierzyć się z rywalem, najpierw w ringu, a potem w klatce KSW (pomijając gościnny występ na gali Moosin w USA). „Pudzian” wielokrotnie atakowany był przez przeciwników, którzy mieli nadzieję przewrócić go na matę i tam wykończyć. Dobrze więc wie jak to jest być wywracanym i ile potrzeba by się tym staraniom oprzeć.

Wpis Mariusza ma oczywiście charakter humorystyczny. Punktuje za to, że w piłce nożnej czasami występują elementy równie brutalne, co do których przydałaby się obrona, rodem z MMA.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.