Mariusz Pudzianowski wraca po długiej przerwie do klatki, w której będzie czekał na niego senegalski zapaśnik, Bombardier. Najsilniejszy człowiek na Ziemi oraz zdobywca tytułu „Króla Aren” staną naprzeciw siebie 20 marca na KSW 59 w starciu zakontraktowanym w wadze superciężkiej.

Poniżej jedno z pierwszych materiałów wideo, przedstawiających umiejętności stójkowe Serigne’a Ousmane’a Dia:

Mariusz, który w trakcie walki zamierza ważyć około 125 kilogramów, w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl przyznał, że liczy właśnie na walkę na nogach i będzie starał się unikać konfrontacji parterowej z Serignem.

Szybkość może być po mojej stronie. To jest zapaśnik i trzeba będzie uważać, żeby nie obalił. Co prawda mnie ciężko położyć, ale gdy wejdzie efekt zmęczenia, to można samemu się wyłożyć. To kawał chłopa i gdyby się na mnie położył, to mamo ratuj.

Jak widać po wrzuconym przez „Bombardiera” filmie, zapasy to nie jedyny element w arsenale Senegalczyka. Według naszej oceny, stójka jaką zaprezentował nie ma dynamiki, różnorodności, jest robotyczna i bez siły, zważywszy na masę zawodnika. Jeśli wideo nie miało być stworzone w celach humorystycznych, to wniosek jest jeden: Serigne Ousmane Dia nie jest bokserem i lepiej żeby nie stan naprzeciwko Pudzianowskiego.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

9 KOMENTARZE

  1. o kurka wodna postawiłem na jego zwycięstwo – zaraz zobaczę czy można to jakoś wycofać…

  2. Murzyn spuchnie po 30 sekundach, Pudzian go obali i dobije młotkami . Tak to widzę :dobry:

  3. Przecież to jest kolejny Sapp i Piliafas. Nie wierzę, że ktoś się tutaj nabrał i łyknął historyjkę o mitycznym zapasiorze jaką starają się żenić „włodarze”. Może janusze łykną, ale nie wierzę, że osoby z branży 😀

  4. Hah o jakich umiejętnościach mowa? I jakim CUDEM ktoś wpadł na taką walkę i do tego udało mu się namówić Pudziana i próbują teraz ten bezsensowny pojedynek sprzedać ludzia?

  5. Pudzian już dałby sobie saiana, cała 'kariera’ na freakch i miss matachach , tfu gardze

  6. Śmiało daje na Pudzille no chyba że ten kloc się uwali na Naszego Mariuszka

  7. Ciosy pchane, a przy zadymie i zmeczeniu beda jeszcze bardziej… bez szans.

  8. Błagam, powiedzcie, że to troll, że ten filmik jest nagrany dla beki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.