MMA Polska poinformowało na swoim koncie na Twitterze, że Mariusz Pudzianowski dołącza ambasadorów stowarzyszenia.

Tym samym „Pudzian” dołączył do takich nazwisk jak Jan Błachowicz, Krzysztof Soszyński, Marcin Gortat, Piotr Bagiński, Tomasz Drwal, Paweł Nastula, Damian Janikowski, Marcin Wrzosek czy Robert Jocz, które otwarcie wspierają MMA Polska i kibicują stowarzyszeniu w drodze do stania się pierwszym i oficjalnym związkiem MMA w Polsce.

Mariusz Pudzianowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. W zestawieniu Najbardziej Rozpoznawalnych Ludzi w Polskim Sporcie 2020 magazynu Forbes, były strongman znalazł się na piątym miejscu. Tuż za Adamem Małyszem, Robertem Lewandowskim, Zbigniewem Bońku i Robertem Kubicą.

Były strongman do MMA przeszedł w 2009 roku. Pierwszy bój stoczył z Marcinem Najmanem. Obaj bardzo przysłużyli się dyscyplinie. Szum, który stworzyli, gdy debiutowali w nowej formule, był ogromny. O wydarzeniu pisały gazety codzienne, które wcześniej nie interesowały się tą tematyką. To właśnie ta dwójka początkujących zawodników sprawiła, że MMA zaczęło się przebijać do mediów głównego nurtu. Transmisję KSW 12 w piątek w szczytowym momencie oglądało ponad 6 milionów widzów. Wydarzenie to było jednym z najchętniej oglądanych widowisk sportowych w 2009 roku.

Mariusz Pudzianowski kontynuował karierę w klatce, walcząc z takimi nazwiskami jak: Tim Sylvia, James Thompson, Paweł Nastula, Rolles Gracie, Peter Graham, Szymon Kołecki, Karol Bedorf. Wszystkie pojedynki (prócz jednego na gali Moosin) stoczył w KSW bywając najczęściej jako atrakcja wieczoru. Popularny Pudzian jest nadal najchętniej oglądanym zawodnikiem MMA w kraju i w ostatniej walce udało mu się znokautować Erko Juna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.