Maciej Kawulski wyraził w swoich mediach społecznościowych opinię na temat zestawienia Mariusza Pudzianowskiego z senegalskim „Bombiardierem”, czyli Serigne Ousmane Dia. Dzisiaj świat MMA obiegła informacja na temat kolejnego rywala dla „Pudziana” w klatce największej polskiej organizacji. Polak zawalczy z 44-letnim Senegalczykiem na KSW 59, które odbędzie się 20 marca tego roku. Zobaczcie co na temat tego zestawienia miał do powiedzenia jeden z właścicieli KSW, Kawulski.

Jeden i drugi jest coś jakby królem w swoim kraju. Razem ważą niewiele poniżej 300 kg. Takiej polsko-afrykańskiej wojny nowożytne MMA jeszcze nie miało okazji anonsować. To może ja się zatem odważę… Przed państwem Pudzian vs Bombardier. Nie należy mrugać.

Jeden i drugi jest coś jakby królem w swoim kraju. Razem ważą niewiele poniżej 300 kg. Takiej Polsko…

Opublikowany przez  

Dla Pudzianowskiego (13-7, 1 NC MMA) będzie to powrót do klatki po walce z Erko Junem, do której doszło w listopadzie 2019 roku. Wtedy na gali KSW 51 odprawił w drugiej rundzie przez TKO Erko Juna. W 2020 roku, w pierwszym terminie gali KSW 53, miał zmierzyć się z Quentinem Domingosem, ale nie był w stanie wystąpić w klatce MMA z powodu kontuzji, a sama gala została przełożona ze względu na światową pandemię. Ostatecznie „Pudzian” nie pojawił się więc z ostatnim roku w klatce KSW.

Jego rywalem na zbliżającej się wielkimi krokami będzie mniej doświadczony Serigne Ousmane Dia (2-0 MMA). „Bombardier” na swoim koncie ma 2 walki w MMA, które kończył wygrywając przez nokauty. Według portalu Sherdog.com, mierzy 190 cm wzrostu i waży ponad 140 kilogramów. To mistrz i ceniony zawodnik senegalskich zapasów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.