Mihail Bureshkin

Niestety nie dojdzie do oczekiwanej przez fanów walki Marcina Zontka z Maciejem Browarskim. Jak poinformował organizator, Browarski w ostatniej walce z Alessio Sakarą – do której doszło 6 grudnia w Austrii – doznał złamania nosa w dwóch miejscach i nie był w stanie w pełni dojść do zdrowia i zawalczyć na zbliżającym się FEN. W walce wieczoru z naprzeciw Zontka stanie Białorusin, Mihail Bureshkin.

Poniżej informacja organizatora:

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować o zmianie w walce wieczoru MMA na gali FEN 5 „Cuprum Heros”, która odbędzie się w dniu 10-go stycznia 2015 w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Niestety z powodu kontuzji odniesionej w ostatniej walce występ Macieja Browarskiego z AKS Chorzów, okazał się niemożliwy. W związku z powyższym w walce z Marcinem Zontkiem z Jeleniej Góry reprezentującym Akademię Sztuk Walki Pawła Krażewskiego, wystąpi białoruski zawodnik, Mihail Bureshkin z klubu Juventa Grodno.

Maciej Browarski stoczył na początku grudnia w Wiedniu, w Austrii, dramatyczny pojedynek z legendą UFC, Alessio Sakarą z Włoch na gali Final Fighting Championship 16. Już na początku starcia doznał złamania nosa, ale mimo to nie przerwał walki. Pojedynek przerwał włoski zawodnik, gdy od uderzeń nie wytrzymała ręka. Po prześwietleniu w Polsce okazało się, że Maciej Browarski doznał złamania nosa w dwóch miejscach i może zabraknąć czasu by w pełni zdrowia przystąpić do kolejnej walki na FEN 5. Niestety nie udało się.

„Jestem zły, że tak potoczyły się sprawy. Bardzo liczyłem, że wyzdrowieję, ale po walce z Sakarą nadal nie mogę mieć kontaktu z ciosami na głowę i pokomplikowało mi to przygotowania. Do ostatniej chwili wierzyłem, że się uda, ale dzień za dniem mijał a ja nie mogłem podjąć poważnych treningów. Marcin jest zbyt poważnym rywalem bym przystąpił bez 100% formy. Liczę, że już na FEN 6 nasz pojedynek dojdzie do skutku. Mogę tylko przeprosić i prosić o cierpliwość. Chcę tej walki i myślę, że chce jej Marcin” – powiedział nam Maciej Browarski.

„To bardzo smutna informacja dla nas, ale wiem że to zawodnicy podejmują decyzję, bo to oni ryzykują zdrowiem. Wierzyliśmy, że się uda dojść do pełni zdrowia Maciejowi, ale też byliśmy przygotowani na taką ewentualność, bo jego wygrana nad legendarnym „Legionariusem” Sakarą kosztowała go wiele. Mamy nadzieję na realizację tego pojedynku na następnej gali a na razie Mihail Bureshkin zastąpi Browarskiego” – powiedział prezes FEN Paweł Jóźwiak.

30-letni Bureshkin to zawodnik walczący zarówno w Kickboxingu jak i w MMA. Walczył na największych rosyjskich galach jak Tatneft Cup, Oplot Challenge czy Absolute Berkut Championship. Na koncie ma 4 zwycięstwa i 2 porażki. Jednej z nich punktowej doznał z niepokonanym polskim zawodnikiem Krzysztofem Piechotą w 2012 roku. Białorusin jest silny, zdecydowany i nie ma nic do stracenia.

Zawodnik z Jeleniej Góry ma już doświadczenie z walk na wschodnim rynku MMA. Stoczył trzy pojedynki w M-1 Global robiąc furorę w Rosji. Ostatnia walka mimo, że przegrana dla Zontka, to została uznana za „Walkę Roku 2012”. Po rezygnacji Sergeya Korneva z pasa i decyzji o zakończeniu kariery, Zontek stał się naturalnym pretendentem do walki o to trofeum, niestety Rosjanie nie dali mu takiej szansy w odróżnieniu od Fight Exclusive Night.

Jest to jeden z wielu międzynarodowych pojedynków tej gali i jeden z najbardziej atrakcyjnych jakie zobaczą kibice. Serdecznie zapraszamy, na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 10-go stycznia 2015 przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.