Fot: Esther Lin / MMFighting

Ostatnia aktualizacja rankingu wagi ciężkiej UFC wiąże się ze świetną wiadomością dla polskich fanów. Na 15. pozycji w królewskiej kategorii wagowej największej organizacji MMA na świecie debiutuje Marcin Tybura.

„Tybur” (MMA 15-2) miejsce wśród czołówki dywizji z limitem wagowym do 120 kg zawdzięcza wypadnięciu z zestawienia Bena Rothwella, który zaliczył wpadkę dopingową. Podopieczny Piotra Jeleniewskiego sukcesywnie pracuje na swoją markę w Ultimate Fighting Championship – pokonał przed czasem dwóch ostatnich rywali i w następnej walce zapewne zmierzy się z kimś wysoko notowanym.

Warto odnotować, że na 12. miejscu tego samego rankingu umiejscowiono sparingpartnera Marcina z S4 Fight Club, Daniela Omielańczuka. Ten drugi zanotował awans o jedno oczko.

Polscy fighterzy coraz bardziej odznaczają swoją obecność w UFC. Obok wspomnianych: Tybury i Omielańczuka, w wadze półciężkiej na 14. pozycji znajduje się Jan Błachowicz – również reprezentant S4 Fight Club. Z kolei w kategorii średniej mamy Krzysztofa Jotko na 11. miejscu. Oprócz nich, w dywizji słomkowej kobiet na 2. pozycji rankingu umiejscowiono Karolinę Kowalkiewicz, a na najwyższym stopniu podium oczywiście Joannę Jędrzejczyk. Nasza mistrzyni znalazła się ponadto w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe (pound for pound). Tam uplasowała się na 7. miejscu, tuż za mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem.

63 KOMENTARZE

 1. Andrzej po 4 porażkach z rzędu awansował. Tak się dociera na szczyt, jeszcze 3 tko i walka o pas.

  :tysonhappy:

 2. Jakby tego było mało to Jotko jest 10 w UFC pod względem %wybronionych obaleń i 6 pod względem najmniejszej ilości ciosów przyjętych na minutę, a Asia jest 7 pod względem trafionych ciosów na minutę

  i pierwsza pod względem różnorodności ciosów(dobrze tłumaczę?). W caaaałym UFC :razz:enn:

 3. Wiadomo jaka renomę ma ten ranking, ale mimo to brawo Marcin. Zabawa dla lubujących się w statystykach. Które miejsce zająłby S4 Fight Club jeśliby utworzyć ranking klubów na podstawie liczby reprezentantów w rankingu UFC ?

 4. Co jeśli matchmaker zechciałby zestawić Marcina z Danielem? UFC respektuje coś takiego, że się jest z jednego klubu czy ma wyjebane?

 5. Co jeśli matchmaker zechciałby zestawić Marcina z Danielem? UFC respektuje coś takiego, że się jest z jednego klubu czy ma wyjebane?

  Niewiele takich przypadków kojarzę, stąd wnoszę, że UFC unika zestawiania ze sobą kolegów klubowych. No chyba, że walka ma być o pas, albo przynajmniej gdzieś w pobliżu title shota.

 6. Najlepsi Polacy w UFC nigdy nie walczyli w KSW.

  Omielańczuk dwa razy walczył na KSW, dwa razy przegrał. KSW>UFC

 7. Omielańczuk dwa razy walczył na KSW, dwa razy przegrał. KSW>UFC

  Święte słowa. Blachowicz jesli przegrywa w UFC to decyzjami, w KSW został skończony 😉

 8. Dajcie mu Arlovskiego najlatwiejsza walka na ten moment szklana szczeneczka nadal wysoko w rankingu Tybur ze spokojem ogarnie 😀

 9. To już nie ten sam Marcin, dzisiejszy Tybur robi Daniela jak mamed materlę.

  Mamed to już nie ten sam Mamed, dzisiejszy Mamed to robi Materlę najwyżej w fikołkach

 10. Mamed to już nie ten sam Mamed, dzisiejszy Mamed to robi Materlę najwyżej w fikołkach

  Dzisiejszy materla to robi za kratami najwyżej.

 11. Dajcie mu Arlovskiego najlatwiejsza walka na ten moment szklana szczeneczka nadal wysoko w rankingu Tybur ze spokojem ogarnie 😀

  Proszę się liczyć ze słowami bo zgłoszę ten post do moderatora :deniro:

 12. Co jeśli matchmaker zechciałby zestawić Marcina z Danielem? UFC respektuje coś takiego, że się jest z jednego klubu czy ma wyjebane?

  Zawodnicy też muszą się zgodzić na walkę, a wspólny klub i narożnik to wystarczające wytłumaczenie żeby zarząd UFC nie wyciągał żadnych konsekwencji.

 13. Proszę się liczyć ze słowami bo zgłoszę ten post do moderatora :deniro:

  Arlo nie wie kiedy skonczyc niestety na ten moment wystarczy go lekko trafic by go zranic

 14. Andrzej po 4 porażkach z rzędu awansował. Tak się dociera na szczyt, jeszcze 3 tko i walka o pas.

  :tysonhappy:

  Dlaczego mówisz o sobie w trzeciej osobie?

 15. To może na gali w Sztokholmie 28 maja Marcin Tybura (15) vs Aleksei Oleinik (13)

  Jakby doszło do parteru mogła by być ciekawa kulanka.

 16. 😉

  Właśnie to chciałem dodać:lol:.

  Choć jestem prawie pewien, że zawodowa walka w UFC w 2017 zakończyłaby się zupełnie inaczej:Duke3d:.

 17. Jakby doszło do parteru mogła by być ciekawa kulanka.

  To by ogólnie było ciekawe zestawienie.

  Oleinik to teraz naturalny przeciwnik dla Marcina. Alternatywą jest Wołkow.

 18. Arlo nie wie kiedy skonczyc niestety na ten moment wystarczy go lekko trafic by go zranic

  Niby masz racje ale Andrzej ostatnich porażek z leszczami nie doznał. I wierzę, że jest jeszcze w stanie coś z siebie wykrzesać. Jak zaczną go nokautować Hamiltony czy Goodbeery tego świata to trzeba będzie powiedzieć sobie stop na występy w ufc i…przejść do RIZIN 😉

  Dlaczego mówisz o sobie w trzeciej osobie?

  Tak dla niepoznaki, od autografów bym się nie odpędził 😉

 19. Tak dla niepoznaki, od autografów bym się nie odpędził 😉

  Jasne. Jak Arlovski wygrywa wtedy "Andrzej to ja". Jak przegrywa to już w trzeciej osobie się wypowiadasz 😉

 20. Jasne. Jak Arlovski wygrywa wtedy "Andrzej to ja". Jak przegrywa to już w trzeciej osobie się wypowiadasz 😉

  :fjedzia:

 21. Ciekawe czy Danka zatrudnił Charlize Theron, do promocji Marcina? Czy może ta jebnięta lewaczka, gardzi Polakami?

 22. Ciekawe czy Danka zatrudnił Charlize Theron, do promocji Marcina? Czy może ta jebnięta lewaczka, gardzi Polakami?

  Raczej jej gest był skierowany do sędziego ringowego na co wskazuje jej kierunek patrzenia i sędziego ringowego. Widać, że niektórzy na siłe chcą podciągnąć ten gest pod Tyburę.

 23. Omielanczuk vs Trybura na ufc faight night umojamaka, o wykluczrnir z jednego z nich faasznistow w zasiadajacego kregiem do okraglego okregu, wg i zasad i regul od ktorych kopernik utowrzyl horoskoph liczyc to wszystko przy pomocy kontomorrza i odgraeitacujnego tumagi, nie otzymamy, , , niczego, ale zawsze(w porownaniu z toba l, zawsze daje cos, bo zero, razy minus = duzy pluus , heehehe (???j

 24. Omielanczuk vs Trybura na ufc faight night umojamaka, o wykluczrnir z jednego z nich faasznistow w zasiadajacego kregiem do okraglego okregu, wg i zasad i regul od ktorych kopernik utowrzyl horoskoph liczyc to wszystko przy pomocy kontomorrza i odgraeitacujnego tumagi, nie otzymamy, , , niczego, ale zawsze(w porownaniu z toba l, zawsze daje cos, bo zero, razy minus = duzy pluus , heehehe (???j

  Nie ćpiaj tyle lub mniej chlej :kis:

 25. o co chodzi z tą Charlize Theron?

  Kręci ją brzuch Marcina i publicznie bez krępacji daje wszystkim do zrozumienia, że by mu wbiła:razz:enn:

 26. Ten ranking to o dupe rozbić. Hunt zbiera piekielne kolano od Konia,  Arlovski 3 przegrane z rzędu i idą w górę,  kto tworzy te rankingi.

 27. Ten ranking to o dupe rozbić. Hunt zbiera piekielne kolano od Konia,  Arlovski 3 przegrane z rzędu i idą w górę,  kto tworzy te rankingi.

  Ja :fjedzia:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.