Fot: Esther Lin / MMFighting

Ostatnia aktualizacja rankingu wagi ciężkiej UFC wiąże się ze świetną wiadomością dla polskich fanów. Na 15. pozycji w królewskiej kategorii wagowej największej organizacji MMA na świecie debiutuje Marcin Tybura.

„Tybur” (MMA 15-2) miejsce wśród czołówki dywizji z limitem wagowym do 120 kg zawdzięcza wypadnięciu z zestawienia Bena Rothwella, który zaliczył wpadkę dopingową. Podopieczny Piotra Jeleniewskiego sukcesywnie pracuje na swoją markę w Ultimate Fighting Championship – pokonał przed czasem dwóch ostatnich rywali i w następnej walce zapewne zmierzy się z kimś wysoko notowanym.

Warto odnotować, że na 12. miejscu tego samego rankingu umiejscowiono sparingpartnera Marcina z S4 Fight Club, Daniela Omielańczuka. Ten drugi zanotował awans o jedno oczko.

Polscy fighterzy coraz bardziej odznaczają swoją obecność w UFC. Obok wspomnianych: Tybury i Omielańczuka, w wadze półciężkiej na 14. pozycji znajduje się Jan Błachowicz – również reprezentant S4 Fight Club. Z kolei w kategorii średniej mamy Krzysztofa Jotko na 11. miejscu. Oprócz nich, w dywizji słomkowej kobiet na 2. pozycji rankingu umiejscowiono Karolinę Kowalkiewicz, a na najwyższym stopniu podium oczywiście Joannę Jędrzejczyk. Nasza mistrzyni znalazła się ponadto w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe (pound for pound). Tam uplasowała się na 7. miejscu, tuż za mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem.

4 KOMENTARZE

  1. Dajcie mu Arlovskiego najlatwiejsza walka na ten moment szklana szczeneczka nadal wysoko w rankingu Tybur ze spokojem ogarnie 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.