Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Marcin Najmana na ostatnie słowa Piotra Świerczewskiego. Były reprezentant Polski w piłce nożnej przyjął wyzwanie „El Testosterona” i wyraził chęć stoczenia pojedynku. 41-latek z Częstochowy zaakceptował słowa „Świra” i wszystko wskazuje na to, że to właśnie on będzie przeciwnikiem Najmana w jego ostatniej, pożegnalnej walce.

„Wyzwanie przyjęte Piotrusiu. Jeżeli liczysz, tak jak walczysz, to nie będzie to trudna walka. W ringu od początku kariery spędziłem kilkanaście godzin, nie kilka minut. Tak dla jasności.”

Kilkanaście godzin” według Najmana postanowiliśmy jednak lekko zweryfikować. Świerczewski nie miał na myśli całej kariery „El Testosterona”, a jedynie „w pięciu ostatnich występach uzbierał może ze cztery minuty„. Najman twierdzi jednak, że w ringu spędził kilkanaście godzin od początku kariery.

Ja mam za sobą jedno wejście do klatki, ale byłem w niej dziewięć minut. On w pięciu ostatnich występach uzbierał może ze cztery minuty – powiedział Świerczewski w rozmowie z Interia.pl

Podliczając wszystkie 21 pojedynków Najmana w boksie zawodowym i zaokrąglając czasy do pełnych rund, spędził on w ringu 159 minut, czyli 2 godziny i 39 minut. Do „kilkunastu godzin” trochę więc brakuje.

Dorzućmy więc do czasu walki z MMA oraz dwa pojedynki na zasadach kickboxingu i również w tym miejscu zaokrąglimy czasy do pełnych rund. Dostajemy więc osiem rund w MMA i dwie w kickboxingu, czyli 46 minut.

Łączny czas Marcina Najmana w zawodowych walkach wynosi więc 3 godziny i 25 minuty. Kilkanaście godzin to wciąż jednak wynik daleki od otrzymanego.

Niedługo przekonamy się więc, z kim ostatecznie rękawice skrzyżuje Marcin Najman. Czy będzie to Piotr Świerczewski czy Kasjusz Życiński. Niewykluczone jednak, że „Don Kasjo” zmuszony będzie do szukania innych wyzwań w FAME MMA, mimo wcześniejszych zapewnień Najmana, że to właśnie tylko dla walki z Życińskim zdecyduje się na pożegnalne starcie.

Zobacz również:
>>> Piotr Świerczewski zaakceptował wyzwanie Marcina Najmana. „Wejdę z nim do klatki choćby dla zasady”
>>> Andrzej Fonfara o Najmanie: Jedynie może zbić jakiegoś chłopaka, który nigdy nie miał do czynienia ze sportem
>>> Marcin Najman podał czterech rywali, z którymi chce stoczyć pożegnalną walkę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.