Tomasz Adamek stanowczo odmówił, Andrzej Fonfara również powiedział „nie”. Trzecia osoba z listy Marcina Najmana zaakceptowała jednak wyzwanie i jest chętna na wejście z nim do klatki. Mowa o Piotrze Świerczewskim, byłym reprezentancie Polski w piłce nożnej.

W rozmowie z portalem interia.pl „Świr” wyliczył, dlaczego to on jest obecnie najlepszą opcją dla Najmana.

„Adamek by go przecież zmiótł, podobnie Fonfara. A Kasjusz swoje waży. Przyjmuję wyzwanie do walki. Tak dużo ludzi Najmana nie lubi, że wejdę z nim do klatki choćby dla zasady!”

Obchodzący na początku kwietnia 48. urodziny Świerczewski nie ukrywa również, że w jego opinii Najman niczego w swojej karierze nie osiągnął.

„Nie chcę Najmana obrażać, ale najbardziej śmieszy mnie zawsze ten moment, jak mówi po przegranej walce, że dziękuje swoim fanom, a cała sala gwiżdże. To gdzie ci jego fani są? Może jakaś przyczajona garstka tam gdzieś siedzi. Nie wiem, czemu on tak łatwo ubliża wszystkim, którzy coś osiągnęli, skoro sam nie osiągnął nic. Ja mam za sobą jedno wejście do klatki, ale byłem w niej dziewięć minut. On w pięciu ostatnich występach uzbierał może ze cztery minuty.”

„Świr” nie ukrywa również, że jego celem byłoby zakończenie kariery Najman na dobre.

„Jest między nami różnica 20 kilogramów, więc teoretycznie nie mam szans. Ale tylko teoretycznie. A praktycznie – zobaczymy. Wiem, że Mirek Okniński ze swoją ekipą mogą mnie przygotować do tej walki tak, żebym był jeszcze lepszy niż przeciwko Collinsowi. Może wreszcie ktoś skopie Najmanowi d*pę na tyle skutecznie, że przestanie robić z siebie pajaca.”

Piotr Świerczewski pierwszą walkę na zasadach MMA stoczył w grudniu 2019 roku. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał wtedy Grega Collinsa.

Wszystko wskazuje na to, że w grze zostają więc dwa nazwiska – Świerczewski i Życiński. Nie wiadomo jednak, jak wygląda kontrakt 48-latka z organizacją FFF i czy będzie on mógł wystąpić pod szyldem FAME MMA, gdzie w ostatniej walce mamy zobaczyć Marcina Najmana.

Zobacz również:
>>> Andrzej Fonfara o Najmanie: Jedynie może zbić jakiegoś chłopaka, który nigdy nie miał do czynienia ze sportem
>>> Marcin Najman podał czterech rywali, z którymi chce stoczyć pożegnalną walkę
>>> Tomasz Adamek odpowiedział Najmanowi: To klaun, który szkodzi polskiemu sportowi

34 KOMENTARZE

 1. Myślałem że nic mnie nie skusi do wykupienia drugi raz ppv w fejm, ale widok 50 letniego, 80 kilowego piłkarza bijącego najmana – Bezcenny.

  Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

 2. Myślałem że nic mnie nie skusi do wykupienia drugi raz ppv w fejm, ale widok 50 letniego, 80 kilowego piłkarza bijącego najmana – Bezcenny.

  Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  Nie wazne co powie

 3. Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  Że ""Świr" okazał się mocniejszy niż myślał ale Małysza to już na bank by uwalił. :mjsmile:

 4. Jaka to by była różnica wagi?

  30? 40 kilo?

  :razz:utinlaugh:

  No Świerczewski na FFF 2 – 87 kg, Najman na FAME MMA 6 – 110 kg.

 5. Myślałem że nic mnie nie skusi do wykupienia drugi raz ppv w fejm, ale widok 50 letniego, 80 kilowego piłkarza bijącego najmana – Bezcenny.

  Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  Że to był ostatni pojedynek…natomiast ma w zanadrzu jeszcze 11 osób z którymi dał by się ośmieszyć kolejny raz.

  Ja pierdole. Chłop obskoczy wpierdol od prawie 50 letniego piłkarza (piłkarza, kurwa!), który na dodatek waży 20 pare kilo mniej.

  Gdyby nadal żył Stephen Hawking to z Najmanem też by nie był na straconej pozycji.

 6. Jego to już na pewno Najman zajebie.

  Najmanowi by przywieźli pacjenta z OIOMu i nawet wtedy by obskoczył wpierdol.

 7. Że to był ostatni pojedynek…natomiast ma w zanadrzu jeszcze 11 osób z którymi dał by się ośmieszyć kolejny raz.

  Ja pierdole. Chłop obskoczy wpierdol od prawie 50 letniego piłkarza (piłkarza, kurwa!), który na dodatek waży 20 pare kilo mniej.

  Gdyby nadal żył Stephen Hawking to z Najmanem też by nie był na straconej pozycji.

  Stephen Hawking pokonał Marcina Najmana przez techniczny nokaut (carmageddon hit) SPOILER

 8. Stephen Hawking pokonał Marcina Najmana przez techniczny nokaut (carmageddon hit) SPOILER

  Najman mógł Mini Majka wyzwać. Ja pierdole, ale to by były jaja

 9. Rip Świr,  Marcin go zajebie. W ostatniej walce bedzie się bił na poważnie

  Tak.. na poważnie..

  Skończ waść wstydu oszczędź.

 10. Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  To Świerczewski w razie wygranej powinien spytać Marcina, co teraz z jego wymówkami [po walkach z Pudzianem i Koksem], że masa ma wielkie znaczenie w MMA?

 11. Ja myślę, że Bonus się podłożył.

  Ni chuja,  bonus był w takiej formie ze mógłby namieszać w srednio poważnej federacji.  Gdyby sie podłożył to by nie trenowal

 12. Najmanowi by przywieźli pacjenta z OIOMu i nawet wtedy by obskoczył wpierdol.

  Najman od własnego odbicia w lustrze wpierdol dostaje

 13. Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  Nie czuję się przegranym, bo gdybym nie przegrał, to bym wygrał. Definitywnie kończę sportową karierę.

 14. Wpierdolu od piłkarza jeszcze nie było:wow:

  Pamiętacie te rozkminy, co jest lepsze: karate czy boks, zapasy czy judo itp? Albo czy MT na ulicy da radę BJJ lub czy pod dyskoteką kung fu da radę koksowni z siłowni?

  Teraz publikę rozpali: lżejszy piłkarz emeryt czy Mistrz WKU pogromca Bonusa?

  Ktoś podał jako następnego przeciwnika Małysza. Stary dowcip się przypomina: Najman miałby szanse z Adamem, jakby ten do ringu w nartach wszedł.

  Dowcip się oczywiście zdezaktualizował. Nie ma na tym świecie normalnie sprawnego mężczyzny, który mógłby przegrać z Marcinem

  (Nie licząc opłacanych Słowaków itp).

 15. świerczysław łatwo by wygrał z najmusiem. osobiście wolałbym zobaczyć jego walkę z Jackiem wiśniewskim i uważam że miałby z nim problem i był by grozniejęzyk przeciwnikiem dla świerszczyka,wyobrażam sobie ważenie i face to face,okniński jako trener najpewniej prowokował by Jacka wisniewskiego i mogła by być afera,ochrona itd,niech dojdzie do tej walki !!

 16. [QUOTE ="Joe Dalton, post: 2500475, member: 18151"]

  Co ten pajac tym razem powie jak przegra?

  Kim jestem ?

  Jestem legendą !

  Kim jestem ?

  Jestem legendą !

  Kim jestem ?

  Jestem LEGENDĄ polskiego mma.

 17. świerczysław łatwo by wygrał z najmusiem. osobiście wolałbym zobaczyć jego walkę z Jackiem wiśniewskim i uważam że miałby z nim problem i był by grozniejęzyk przeciwnikiem dla świerszczyka,wyobrażam sobie ważenie i face to face,okniński jako trener najpewniej prowokował by Jacka wisniewskiego i mogła by być afera,ochrona itd,niech dojdzie do tej walki !!

   Wisniewski ostal wpierodl od Walusia. To w sumie podobnie jakby dostac od Najmana…

 18. Co Piotrek powinien powiedzieć po wygranej walce:

  Marcin, nie masz honoru, kręgosłupa, pasji, duszy sportowca, nie przedstawiasz niczego.

  Swoim reprezentowaniem dna moralnego jednak w jakimś stopniu przyczyniłeś się do zwiększenia zainteresowania do tego pięknego sportu, coś przez przypadek ci wyszło. A że chcesz tylko wyciągnąć z tego uczynku hajs i przegrałeś z połową swojej wagi piłkarzem ty zapasiony paralityku, bo sportowcem się nie nazywaj…. to opuść proszę oktagon i nigdy już tutaj nie wracaj.

 19. Ok rozumiem Cię,Tylko ze w tamtym okresie Kamil Waluś był solidnym graczem w KSW wagi ciezkiej nie mówie że czołówka. Dobra dostał od walusia ale przez całą walkę dobrze walczył a szkoda że Jacek Wiśniewski olał mma może by kariery nie zrobił ale na bank by coś wygrał chodźby dziś miał by rekord 4-3 Świru vs Wiśnia moje marzenie walka ale by się prali na stówe Jacek by nie bał się Piotrka

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.