10612612_583948801716126_925563928877238078_n

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

W środę przedstawiciele Bellatora ogłosili, iż 26 września na gali oznaczonej numerem 126 fani zobaczą w klatce powracającego po porażce z Titem Ortizem (MMA 17-11-1) mistrza wagi średniej, Alexandra Shlemenkę (MMA 50-8). Drugą atrakcją gali będzie powrót Patricia Freire’y (MMA 13-5) który zmierzy się z Marcinem Heldem (MMA 19-3).

Dla Alexandra Shlemenki będzie to czwarta obrona mistrzowskiego pasa od zdobycia go w lutym ubiegłego roku. Rosjanin powraca do swej macierzystej kategorii wagowej po przegranej z Ortizem na pierwszej gali organizacji nadawanej w systemie PPV. Wspomniana walka toczona była w ramach dywizji półciężkiej.

Jego przeciwnikiem będzie Brandon Halsey (MMA 7-0) który w kategorii wagowej do 93 kilogramów odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, by następnie przejść do dywizji średniej gdzie kontynuował serię wygranych pokonując Joe’go Pacheco (MMA 7-2) oraz Brett’a Cooper’a (MMA 20-10), czym zapewnił sobie możliwość walki o tytuł.

W ramach zaległego finału turnieju wagi lekkiej, powracający po urazie dłoni Patricio Freire zmierzy się z Marcinem Heldem. Na zwycięzcę czeka możliwość walki o tytuł mistrzowski oraz nagroda pieniężna w kwocie 100 tysięcy dolarów.

Polski zawodnik wypowiedział się na temat samego starcia jak i zmiany klubu:

Bardzo się cieszę, że w końcu dojdzie do tej walki. Trenuje obecnie w jednym z najlepszych klubów na świecie, Roufusport pod kierownictwem Duke’a Roufus’a i moi partnerzy treningowi pomogli mi podnieść poziom moich umiejętności. Nawet moja stójka uległa poprawie, co nie zmieni mego stylu prowadzenia walki i zawsze będę szukał sposobności do zakończenia jej przed czasem, ale teraz będzie mi łatwiej to osiągnąć w stójce.

W głównej karcie walk znalazły się jeszcze dwa starcia:

Alejandro Villalobos (MMA 17-3) vs Bubba Jenkins (MMA 6-1)

Mike Richman (15-6) vs Ed West (18-8)

7 KOMENTARZE

  1. Ciekawa karta się buduje, choć wiem, że dla wielu karta bez kilku nazwisk przez nich kojarzonych to karta słaba 😉 Marcin oczywiście najważniejszy, ale pozostałe walki też mnie ciekawią. Z kolei Richman to jeden z moich ulubionych styłow w Bellatorze 🙂

  2. Osobiście uwielbiam oglądać walki na galach z udziałem polaków. Jakoś udział rodaków podkręca emocje i atmosferę.

    Ojjj będzie się działo w drugim półroczu na scenie polskiego MMA.

  3. Held win by Showtime Kick xD Mam nadzieje, że w Roufusport Marcin będzie miał efektywną stójkę. Doskanały wybór z tym Klubem. 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.