sterling-aljamain-przyszli

(Fot. Sherdog.com)

Bohater jednego z odcinków cyklu „Przyszli mistrzowie”, Aljamain Sterling, poznał nazwisko swojego najbliższego rywala. Określany mianem „małego Jona Jonesa” zawodnik skrzyżuje rękawice z Mannym Gamburyanem na gali UFC on FOX 15. Informację jako pierwsze podało Newsday.

Gamburyan (MMA 14-8) pod banderą Zuffy walczy od 2007 roku. Debiutował jako zawodnik dywizji lekkiej. Z czasem zdecydował się na zejście do niższej kategorii wagowej, by we wrześniu ubiegłego roku podjąć decyzję o przenosinach do dywizji koguciej. Wraca po zwycięskim pojedynku nad Codym Gibsonem, którego poddał gilotyną w drugiej rundzie.

Sterling (MMA 10-0) w UFC zadebiutował w lutym. Zwyciężył wtedy decyzją sędziowską ze wspomnianym wcześniej Gibsonem. Potem zanotował kolejny cenny skalp do swojego bilansu – znokautował Hugo Vianę na lipcowej gali z cyklu UFC Fight Night. 25-letni Aljamain, który na co dzień trenuje w Serra-Longo Fight Team, uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników dywizji koguciej.

Walka Sterlinga z Gamburyanem odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku na gali UFC on FOX 15. Walką wieczoru tej gali ma być pojedynek Luke’a Rockholda z Lyoto Machidą.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.