Jak poinformowała właśnie organizacja KSW, na 55. gali dojdzie do rewanżu między Scottem Askhamem i Mamedem Khalidovem!

Mamed Khalidov zadebiutował w KSW w 2007 roku i bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd polskiego MMA. W organizacji stoczył 22 pojedynki, w tym 18 zwycięskich. Mamed w trakcie swojej kariery wygrywał między innymi z Jorge Santiago, Melvinem Manhoefem, Michałem Materlą, czy Borysem Mańkowskim. Khalidov jest byłym mistrzem KSW w wadze półciężkiej i średniej. Pas dywizji do 84 kilogramów zwakował w 2018 roku. Reprezentant Arrachionu Olsztyn powrócił do klatki KSW po dwóch przegranych starciach z Tomaszem Narkunem ale i tym razem nie zaznał zwycięstwa, przegrywając na punkty z Anglikiem.

Wielki rewanż na KSW 55!👑 Scott Askham 🇬🇧 i Mamed Khalidov 🇵🇱 znów się spotkają, tym razem w walce mistrzowskiej 🏆

Opublikowany przez Poniedziałek, 14 września 2020

Tuż po walce Askhama z Mamedem mówiło się o rewanżowym pojedynku, ale Anglik nie był zainteresowany takim starciem. Niedawno zdradził, że chętnie zmierzyłby się z Albert Duraev albo Abusupiyanem Magomedovem. Swego czasu wspominano również o potencjalnym starciu Anglika z Tomaszem Narkunem.

Scott Askham zwyciężył we wszystkich czterech pojedynkach, które stoczył dla KSW. W swoim debiucie znokautował Michała Materlę już w drugiej minucie pojedynku. Następnie Anglik przystąpił do turnieju wagi średniej, gdzie w półfinale rozprawił z Marcinem Wójcikiem, również poprzez nokaut w pierwszej rundzie. Finałowym rywalem Askhama okazał się ponownie Michał Materla. Na gali KSW 49 Scott znokautował Materlę w trzeciej rundzie, zostając tym samym zwycięzcą całego turnieju i nowym mistrzem KSW w kategorii średniej. Askham jest także byłym zawodnikiem UFC, gdzie dorobił się bilansu dwóch zwycięstw i czterech porażek.

ZOBACZ: Nieudany powrót Mameda Khalidova! Scott Askham wygrał przez decyzję w walce wieczoru KSW 52!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.