Kontrowersyjna decyzja sędziowska w starciu z Mariusza Pudzianowski z Jamesem Thompson przyćmiła znakomite widowisko jakim była siedemnasta gala KSW w Atlas Arenie w Łodzi.

W w walce wieczoru najlepszy zawodnik MMA Mamed Chalidow (MMA 24-4-2) odniósł kolejne błyskawiczne zwycięstwo przez poddanie. Po szybkim obaleniu ze strony swoje amerykańskiego rywala Jesse Taylora (MMA 20-8), Mamed natychmiast zaczął aktywną pracę z dołu. Przejścia z balachy do trójkąta, z których Tayler dość łatwo uciekł, zaprowadziły Czeczena do balachy na kolano, którą wykończył w w pierwszej minucie i czterdziestej szóstej sekundzie.

Skandaliczną decyzją zakończyła się walka największej gwiazdy KSW – Mariusza Pudzianowskiego (MMA 4-2). Mierzący się z nim po raz drugi James Thompson (MMA 16-15) zdecydowanie wygrał pierwszą rundę obalając, kontrolując z góry i obijając w stójce ogromnie zmęczonego po czterech minutach Mariusza. Druga runda potoczyła się co prawda lepiej dla rodaka, który od pierwszej rundy mocno zaatakował rozbijając nos Brytyjczyka, aktywnie walczył z dołu a pod koniec rundy celnymi ciosami przechylił szalę zwycięstwa w tej rundzie na swoją korzyść. Większościowa decyzja dla Pudzianowskiego była sporym nieporozumieniem i moim zdaniem zaszkodziła samej walce, która (szczególnie druga runda) była przyjemna dla oka i emocjonująca nie tylko dla okazjonalnych fanów.

Na swoją korzyść rewanżową batalie z Afrykańskim Zabójcą Remau Thierrym Sokoudjou (MMA 12-10) rozstrzygnął nasz najlepszy polski półciężki Janek Błachowicz (MMA 14-3). Polak od pierwszych sekund narzucił mocne tempo i zdecydowanie wygrał pierwszą rundę obalając i punktując z góry. Druga odsłona również została zapisana na korzyść Błachowicza jednak tutaj przewaga nie była już tak wyraźna. W trzeciej rundzie, kiedy zdawało się, że mocno zmęczony Janek nieco traci inicjatywę, ten w połowie rundy trafił mocnym ciosem, który naruszył Kameruńczyka i posłał go na deski. Therry zdołał jednak wybronić się zarówno z bezpośredniego ground and pound oraz z późniejszego dosiadu i dotrwał do końcowego gongu.

Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Błachowiczowi, tym samym Konfrontacja Sztuk Walki zyskała nowego mistrza w kategorii półciężkiej.

Ciężką przeprawą dla Michała Materli (MMA 16-3) okazała się walka z Mattem Horwichem (26-20-1). Po dobrym początku rundy – sierpowym i obaleniu – Cipao popełnił błąd decydując się uchwycić rywala w gilotynę, kiedy ten skutecznie sweepował. Horwich zdobył w tym momencie plecy i do końca rundy pewnie punktował z tej pozycji zdecydowanie wygrywając pierwszą rundę. Kolejna odsłona potoczyła się już po myśli Michała, który po początkowym obaleniu kontrolował przebieg starci będąc aktywnym z góry. Po dwóch rundach sędziowie zarządzili dogrywkę, którą bezsprzecznie zwyciężył czołowy zawodnik Berserkerów, obalając (po wcześniejszych dwóch mocnych prostych) i kontrolując oponenta.

Sensacyjnie zakończył się pojedynek czołowych polskich lekkich. Stawiany w roli underdoga Artur Sowiński (MMA 12-5) w 46-tej sekundzie walki znokautował podbródkowym weterana WEC i UFC Macieja Jewtuszkę (MMA 8-2). Czysty cios niemal natychmiast wyłączył popularnego Irokeza, a kilka dalszych ciosów Kornika tylko upewniło sędziującego walkę Szymona Bońkowskiego, by przerwać pojedynek. Z całą pewnością jest to największa wygrana Sowińskiego w dotychczasowej karierze i doda mu mocnego rozpędu w stronę tytułu mistrzowskiego KSW w wadze lekkiej.

Pierwsze rewanżowe starcie na sobotniej rozpoczęło się może bardziej metodycznie niż walka otwarcia, jednak wzlotów i dobrych momentów odmówić jej nie można. James Zikic (MMA 20-9-2) częściej trafiał i kontrował sierpy Antoniego Chmielewskiego (MMA 22-8), jednak Chmielu potrafił zebrać się w sobie i efektownym, a przede wszystkim efektywnym, atakiem wyrównać punkrację. Po dwóch bliskich rundach sędziowie zarządzili dogrywkę, w której bardzo zmęczony Antek pokazał ogromne serce i wolę walki przeważając, zdawało się, przegrane starcie.

Sędziowie po upływie pełnego czasu zadecydowali (niejednogłośnie), iż zwycięstwo w rewanżu przyznane zostanie Polakowi.

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia dzisiejszego eventu. Od pierwszych sekund Aslambek Saidov i Rafał Moks dali z siebie dosłownie wszystko. W pierwszej odsłonie obaj fighterzy wymieniali się celnymi prostymi, Rafał dodatkowo punktował niskimi kopnięciami w kombinacji z superman punchami. W czwartej minucie Czeczen zdecydował się przenieść pojedynek na ziemię i tam do końca rundy z góry kontrolował walkę.

Druga runda zaczęła się z przewagą Moksa, który celniej i częściej trafiał sierpowymi. W dalszej części pojedynku Aslambek po raz kolejny zastosował wejście w nogi, a kiedy Rafał spróbował sweepa i walka przenosiła się do stójki Saidov trafił mocnym kolanem wyrównując punktację. Kolejne obalenie i kontrola z góry przesądziły losy pojedynku na korzyść Aslambeka, który wygrał pojedynek przez większościowa decyzje.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

2767 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. Dobrze napisane, a teraz ciekawi mnie ranking 70kg.. Jak Marcin wygra to bd nr 1?

 43. Ta panowie, ja wiem że jest późno ale … „W niesamowitym stylu zakończył swą walkę najlepszy średni w kraju – Mamed Chalodow .” Nie znam człowieka .. Chalodow?:)

  ” James Thompson zdecydowanie wygrał pierwszą rundę obalając, kontrolując z góry i obijając w stójce ogromnie zmęczonego po czterech minutach Mariusza.” – powiem, szczerze że nie widziałem żeby był mocno zmęczony całą rundę przeleżał.

 44. Mariusz do walki był bardzo przyzwoicie przygotowany pod względem kondycyjnym. Wynik, jak wynik. Thompson w zasadzie nic nie zrobił Mariuszowi. Dominował, obalał. Mariusz go bił. MOIM ZDANIEM DOGRYWKA !!!

 45. Yoshi piszesz, ze werdykt Pudzian – Colossus to skandal a Zikic – Chmielewski już nie? Po walce Anglika z Antkiem byłem tak wsburzony jak nigdy. O Saidov – Moks na razie nie bede pisal bo to kwestja gdzie dopuszczam odmienne od mojego zdanie, musze jeszcze raz obejrzeć walkę.

 46. W pełni zgadzam się z nite. Skoro KSW stać na dobrych zagranicznych zawodników to może by zatrudnili też dobrych zagranicznych sędziów.

 47. Saidov vs Moks
  Wydaje mi się, że tutaj żadnego wałka nie było i Czeczen słusznie wygrał ten pojedynek – dużo obalał i bił przyzwoicie w stójce, Moks za to nieźle kopał, ale nic poza tym. Zgadzam się z werdyktem.

  Chmielewski vs Zikic
  Można było dać od razu Zikiciovi zwycięstwo, ale wydaje mi się, że zarządzenie dogrywki było decyzją do wybronienia, tyle że w dogrywce Polak ewidentnie przegrał i trzeba było być ślepym, żeby tego nie widzieć. Wtedy myślałem, że to był wałek roku, ale on dopiero miał nadejść…

  Pudzianowski vs Thompson
  Pierwsza runda dla Thompsona bezapelacyjnie, bo miał obalenie, kontrolę walki w parterze i ogólną dominację. W drugim starciu Pudzian celnie trafił w stójce i Anglik się zachwiał, potem było sporo zamieszania w parterze – dosiad DVD, zmiany pozycji etc. Na koniec rundy korzystniejsze wrażenie sprawiał Polak, który pokazał, że ma lepszą kondycję i zaznaczył swoją wygraną.

  Krótko podsumowując – 1 runda 10:9 Thompson, 2 runda 10:9 Pudzianowski. Werdykt – dogrywka. Niestety odbiło się po raz kolejny czkawką polskie sędziowanie, które nie jest ani grama obiektywne raz i może pół grama profesjonalne. Czasami podejmuje się błędne decyzję, ale jak można było dać pierwszą rundę nie dla Thompsona, albo nie wiem 10:8 w drugiej dla Polaka (swoją drogą ciekawe jak zapisano to w kartach). Jeśli tego się jakoś nie ureguluje to co walkę będzie ta sama śpiewka, która towarzyszy już chyba wszystkim naszym galom, gdzie walczą fighterzy zza granicy, czyli zarzuty o stronniczość, kolesiostwo i brak profesjonalizmu.

 48. @mrkk

  nie obrazaj "polskiego sedziowania", bo nie mozna wszystkich wrzucac do jednego worka. KSW to syf ktory rzuca takie, a nie inne swiatlo na Polske, szkoda, ze teraz juz nie tylko u nas ale i na wieksza skale.

 49. dla mnie skandalem jest nazwanie skandaliczna decyzja walke pudziana, redakcjo, nie przesadzajmy i nie robmy z tego skandalu,sedziowie powinni dac dogrywke, ale gorsze wałki juz widzialem z sedziowaniem niz to co bylo dzisiaj, decyzja co najwyzej kontrowersyjna, ale thompson nie powinien oddawac tej walki w rece sedziow,sory, czy nie tak mowi sam dana white?

 50. Soprano przestań zawracać dupę już. Wszyscy widzą, redakcja widzi, tylko Ty samotny wojownik z kilkoma innymi ksywkami wielce zdziwieni. Człowieku weź się już opanuj. Tak, tak, my się nie znamy, tylko Ty obiektywnie oceniasz walkę, bo oglądałeś PRIDE i masz tyle lat, że ho ho. Facepalm

 51. Sebbeks a no,tylko to,ze skoro nie jest, to nie ma prawa mi zabraniac wypowiadac sie tutaj 🙂 a tak w ogole to jestescie ze soba spokrewnieni? ty i evangelista?

 52. Tak, jestem jego babcią. I gadałam mu przez telegram co ma pisać. Jestem również spokrewniony z 95 % użytkownikami tematu z wynikami, którzy uważają podobnie jak ja co do wyniku pojedynku Pudzian – Thomson.

 53. Evangelista no i wszystko jasne juz 🙂 juz myslalem,ze zwariowalem i ze widzialem inna walke i ze lubicie jak thompson chcial przycwaniakowac i wylezec decyzje, chyba sedziowie nie dali sie nabrac 🙂

 54. „SKANDAL UBRANY W SŁOWA…..cóż “cenzura” 🙂

  Pierwsze odczucie po przegranej Zikica WAL , ale pomyslalem ze jakis pijany sedzia moglby ocenic na rewanz , zadarza sie.

  Akcja z Mariuszem , sedziami punktowymi i sedzia ringowym Skandal !!!!
  To zwyciestwo przypisalbym potedze Mariusza popularnoscio .

  Zdjecie z Irokezem bezcenne , nowy sprzecik dziala 🙂

 55. KSW to cyrk. Thompson dobrze wszystko podsumował. KSW is joke. Ciekawe tez dlaczego redakcja nie zauwazyla nic dziwnego w werdykcie Zikic vs Chmielu. Moks vs Saidov to ewidentny przyklad na dogrywke, Zikic vs Chmielu to ewidenty przyklad wygranej 30-28 a Pudzian vs Thomson to ewidentny przykład skorumpowania KSW i tyle w temacie. Bardzo mi przykro panie Lewandowski i Kawulski ale ja juz nigdy nie będę już oglądał Waszego cyrku.

 56. Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę …ale niestety faworyt Jewtuszko zawalił mi kupon na 2500 pln ps kto by sie spodziewał,że bedzie KO byłego zawodnika UFC po 47 sekundach…. masakra!!! Fakt jest faktem, że reszta walk z ksw mi weszła… ale obiektywnie patrzac i oceniając Chmielewski powinien niestety przegrać … a w walce Pudzianowski vs Thomson powinna być co najmniej dogrywka o ile nie powinno zostać ogłoszone zwycięstwo Thompsona …. Moim skromnym zdaniem sędziowie punktowi tu strasznie zawalili robotę lub złapali nawyki z pzpn 🙂

 57. Dokładnie to co powiedział Thompson wielki cyrk, kurde tak czekałem na tą galę zawsze jakoś dobrze oceniałem, ale dziś to po prostu masakra!! Werdykty w dwóch walkach to czyste złodziejstwo, a sędziowanie przy walce Janka z Soko to tez dramat, co Soko wyszydził przecierając ring przy interwencji z nosem. W świat pójdą raczej mało pochlebne komentarze, i same odczucia zawodników, i tak jak Ryuta Sakurai już do Nas nie zawitają…

 58. CoCu, w świat poszły już opinie i po forach wyglądają mniej więcej tak: „I thought KSW was a good promotion. Bur I`ll never watch that sh&*t again. Never seen a robbery like that. Fuc^%^g pathetic”

 59. Evangelista, daj spokój, na tym forum jeszcze lepsze banialuki ludzie pisali i co, na sherdogu pewnie ich nie cytował nikt;) Ja za to widzialem, ze jakis doswiadczony user na sherdogu napisal, ze widzial DUŻO gorsze wałki w zyciu i tylko jakis nowicjusz powie, ze to byl "najwiekszy walek w historiia MMA" badz "jaki widział" z czym się w pelni zgadzam. Duzo latwiejsze do oceny walki nie raz werdyktem spieprzyli i co zrobisz…

  Nie mowiac juz o tym, ze ocenianie calej gali, calej federacji, kilkunastu gal na podstawie jednego, pieprzonego werdyktu. Nie poziomu walk tych istotnych, choc i walka Mariusza juz jakos wygladala. Najwazniejsze, ze ktoras decyzja byla nietrafna. Kurwa, ludzie=rzepy.

  Nie bede pisal tego co juz pisalem w innych tematach, ale co do opisu… Mariusz ogromnie zmeczony po 4 minutach?Bez jaj,tak swuezi idącego do naroznika MP jeszcze nie widzialem. Spuchl troche itp,no ale to zrozumiale skoro lezalo na nim 120 kilka kg, ale zmeczenia to widac nie bylo, przynajmniej ja za zmeczenie odbieram zadyche i rybią mimikę.

 60. chmielewki i materla dostali bardzo naciągane dogrywki, gdzie materla wygrał przez lay and pray, a chmielewski nie przekonał, jak przez całą walkę, że powinien wygrać. O walce JT vs MP nie ma co pisać bo to już jest tak oczywiste, że mi się nie chce.
  Tragiczna postawa Bagińskiego, niech się skupi na tronowaniu, to mu zdecydowanie lepiej idzie.
  Te decyzje zniechęciły mnie do reszty walk.
  P.S.
  Brawo dla Helda win via split decision

 61. no cóż – Chmielewski i Pudziao raczej powinni zejść na tarczy. Kibicowałem Materli ale tylko do pierwszegoo zetknięcia rękawic. Nie będę się spierał czy wygrał zasłużenie ale moim zdaniem amerykanin był o klasę lepszy. Kornik- a nie mówiłem!!!

 62. Największa porażką i błędem KSw było przyznanie zwycięstwa Chmielewskiemu któy nie wygrał ani jednej rundy ( o dogrywce nie wspomne). Pudziana idzie przebolec bo wszedł do ringu inny pudzian : boksował, kopał, obalał, zmieniał pozycje i przede wszystkim próby duszenia któych bym sie po pudzianie nie spodziewał. Moim zdaniem remis. Zasady w MMA są niedobre. Obalenie za dużo znaczy w MMA, powinno oceniać się cłokształt walki. Tak to gościu obali 3 razy w ciągu rundy bo nic wicej nie potrafi i wygrywa. Bez sens.

 63. Gala fajna wszystko ladnie tylko rzeczywiste walki w walce Pudzian – Thomson ja bylem wrecz pewny ze dogrywka sie nalezy jak jednemu i drugiemu i wydaje mi sie ze pudzian by ja na swoja korzysc zrobil (wynik dla pudzili bez dogrywki no… c’mom what the fack? doslownie…) 1 rnd jak nic Anglik 2 pudzi i tyle w temacie nie ma co pierdolic (remis jak nic + dogrywka) ani pudzian ani anglik nie zasluzyli na wygrana wiec powinia byc dogrywa i tyle.
  Antek z Jamsem… Tu nie ma co pierdzielic Antek dostal wjebe i tyle James oszukany tu w 100 procentach i to nie wygladalo tak jak u pudziana i thomsona tylko ewidentnie wskazuje na zikicia…
  Reszta super… Szkoda rzeczywiscie irokeza… miejmy nadzieje ze chlopak nie skonczy kariery O_o jak bagi gdzies tam zapowiedzial…

 64. porównując galę ksw i mma attack ksw zdecydowanie przegrywa a tych walkach można było usnąć irokez nigdy nie był weteranem ufc i wec słowa weteran mma należy używać mówiąc nazwiska braci shamrock czy tito ortiza a nie śmiesznego irokeza który dostaje w łeb od jakiegoś słabeusza Pudzianowski przegrywa zdecydowanie antek zakoncz juz karierę cipao typowa ci.. a Khalidov kiedy dostanie dobrego rywala nie łudźmy sie Hector nie przyjedzie na ksw

 65. Dziwi mnie jendo, a mianowicie to, że w walce Chmiela sędziowie bardziej zauważali grapling, a w walce Pudziana stójkę. W pierwszej walce Antek został oszukany, tak tu to samo spotkało Zikića, chociaż Anglik nie trafiał tak dużo w stójce. Sytuacja przez 3 rundy wyglądała tak: stójka przeciwko sprowadzeniom. Co do drugiej walki wieczoru, pierwsza runda – Thompson obalił i za dużo nie zrobił, a w stójce przewagę miała Pudzilla, lecz czy za tą rundę można było dać ramis ? Sędziowie musieli się postarać. Druga runda, na początku Thompson pokazał swoją „mocną” szczęke i ladwo ustał po…lewym prostym (?), potem sprowadził, ale w końcówce ładnie trafiał na dole, szkoda, że to duszenie za pleców nie wyszło by bym trochę poleżał ze śmichu. Widać, że w ATT zrobił z niego lepszego zawodnik, nie widać ogromnych postępów w jednej płaszczyźnie, ale trochę w każdej z płaszczyzn, nie był już taki bezbronny z pleców, jakoś te sprowadzenia bronił, w stójce było ładnie,a przede wszystkim, chyba miał jeszcze siły na dogrywkę, ogólnie widać, że się chłopak stara i czekam na Jego następną walkę. Na 18-stce Antek-Zikić 3 i Pudzian-Thompson 3, chociaż wątpie, czy James będzie chętny do rozmów z KSW :D. Ta gala utwierdziła mnie, że 3 rundy są potrzebny i każdy da radę, bo i tak są dogrywki.

 66. ””Ta gala utwierdziła mnie, że 3 rundy są potrzebny i każdy da radę, bo i tak są dogrywki.”’ Swiete slowa

 67. Yoshihiro – parę literówek, jak "grodnu and pond" czy "opolskich lekkich" (chodziło o polskich? ).

  Kolega lukin powinien dostać bana za obrażanie zawodników.

  Bardzo fajnie napisana relacja, a po Pudzianie nie było widać, ze jest tak "bardzo zmęczony", przynajmniej w porównaniu do poprzednich walk.
   

 68. obiektywna relacja 🙂 fajnie napisana
  KSW – KONFRONTACJA SPRZEDANYCH WALK

 69. Zacznę od tego, że lepsze wałki widziałem już w UFC i w Bellatorze i w innych organizacjach. Jednak do czołówki skandalicznych werdyktów jakie widziałem dołączył JAMES ZIKIC- ANTONI CHMIELEWSKI. Dla mnie 3 rundy bez dwóch zdań dla Anglika. U Pudziana dałbym dogrywkę. 10-9 Thompson i 10-9 Pudzianowski. Dogrywka jak nic. Z resztą ciekawie się zapowiadała, bo trzeba przyznać, że Mariusz w 2 rundzie trochę się rozkręcił 🙂 Myślę, że wszyscy tego chcieli, no może poza zawodnikami 🙂 Wieśniacze zachowanie Thompsona na koniec.

 70. @Madzer – na hali jak dawał wywiad po walce, dało sie słyszeć mocne zmęczenie w jego głosie, aż lekki śmiech poszedł po trybunach , jak Mario mówił dziennikarzowi,że nie jest zmęczony. Ale potwierdzam – wczoraj było z jego kondycja lepiej

 71. Rozumiem, że Aslambek kupił walkę, Kornik kupił walkę, Mamed kupił walkę i cała reszta też, w końcu KSW jedynie sprzedaje walki. Nie zrobili nic dla MMA, nie mają dobrych fightów, nigdy nie wzbudzili w Was emocji sportowych. Czy może jesteście w stanie przekreślać lata jednym wieczorem?Jeśli tak, a widzę, że tak to brawa dla Was.

 72. ja nie skreślam i nie neguje ich wszystkich dokonań, jadę tylko po niesprawiedliwych werdyktach z 17, rozumiem że Pudzianowski aka.”nie jestem zmęczony” to ich niestety największa gwiazda(mówię o marketingu) ale żeby taki wałek wykręcić?na oczach wszystkich….ŻENADA i tyle , Zikić też poszkodowany…kolejna ŻENADA

 73. o co wam chodzi? to nie ksw sedziuje pojedynki,czemu wjezdzacie na organizacje? teorie spiskowe i korupcja po jednym kontrowersyjnym wyniku, to po prostu zenada…wjezdzacie i wjezdzacie sami nie wiedzac na kogo jak juz powinno sie wjezdzac…

 74. Pudzian – Thompson dogrywka była by sprawiedliwa i myślę że Pudzian by dał radę w dogrywce , a to prawda że Thompson rzucił w widzów pucharem ? 😉

 75. Pierwsze 2 walki to kontrowersyjne decyzje. Mariusza się nie czepiam bo on musiał wygrać żeby KSW miało oglądalność. Zresztą Mariusz pokazał że coś go w USA nauczyli. Jednak mogła być dogrywka bo po 2 rundach raczej wynik remisowy był…

 76. Nie żartuj…znokautował go lżejszy na codzień, mniejszy zawodnik, a on miałby iść tam, gdzie warunki byłyby zbliżone?Z resztą na poziomie UFC i tak takowe są, bo tam ścinanie 5-10kg to standard.

 77. nie chce nic mowic…ale powiem: A NIE MOWILEM jesli chodzi o irokeza, juz pisalem wiele miesiecy temu, jak przegral z warburtonem,ze zbijanie wagi mu nie sluzy i powinien przejsc do WW…ale wtedy tez wszyscy po mnie jechali,ze wszyscy zbijaja wage, ze to nie jest problem itd…wlasnie, ze nie, bo dla jednego nie stanowi to problemu a dla drugiego stanowi, irokez wyraznie nie znosi tego dobrze i sam wreszcie do tego doszedl…

 78. O literówkach już było pisane, więc nie będę powtarzać, natomiast aż oczy bolą jak się czyta: 'walka największej gwiazdy KSW – Mariusza Pudzianowskiego’. Ja rozumiem, że to jest reklama, bla bla bla, ale litości.. Największą „gwiazdą” to może być Mamed albo Materla, którzy coś pokazują.

 79. @Born
  Irokez ścina ok. 10kg i do takiego ścinania jak Irokez robi, to organizm bardzo osłabia. Inaczej wyglądałby jak ścinałby do 77kg.

 80. Termin "Gwiazda" określa znajomość Twojej osoby wśród przeciętnych ludzi. W zasadzie to ten poziom się zaczyna, gdy znają cię przeciętni ludzie, niezwiązani z tym co robisz. Oczywiste, że gwiazdą numer 1 KSW jest Pudzian. Mamed też już można rzec jest gwiazdą. Parę udziałów w różnych programach, charakterystyczny styl i rozpoznawalna twarz, jak i osobowość pozwalają mu dać się lubić zwykłęmu człowiekowi.

 81. @Born
  Irokez ścina ok. 10kg i do takiego ścinania jak Irokez robi, to organizm bardzo osłabia. Inaczej wyglądałby jak ścinałby do 77kg.

  10kg = 22 funty. Podejrzewam, ze 15-25 funtow to przedzial, w ktorym wiekszosc zawodnikow UFC scina.

  Zreszta, jak Irokez nie mial porazki i wygrywal w WEC, to bylo ok, nagle waga przeszkadza, bo zostal znokautowany? Gdzie tu sens i logika?

 82. mięsnie amortyzują ciosy, jakby miał trochę więcej masy w mięsnich karku to może nie słaniał by się po ringu jak pijany

 83. @Zelboy
  NIgdy nie uważałem, że to jest dobra waga dla Irokeza. Zobacz sobie jak inni wyglądają na wadze nawet przy ścinaniu ok. 20-25 funtów, a jak on. Siły fizycznej brak, nawet jakby mega zapasy to z silnym fizycznie zawodnikiem mało zdziała.

 84. mięsnie amortyzują ciosy, jakby miał trochę więcej masy w mięsnich karku to może nie słaniał by się po ringu jak pijany

  Jakby mial wiecej miesni na karku, to by go cios prostu w szczeke nie poskladal? ROFL Rozne glupoty czytalem, ale tego jeszcze, ze miesnie karku amortyzuja ciosy na szczeke, to jeszcze nie.

  Nie mowiac o tym, ze wage sie scina glownie przez odwadnianie, wiec jak jest ciezszy pozniej na ringu, to dlatego, ze ma wiecej, a nie mniej miesni niz przecietny lekki.

  Sebbeks – wygrywac wygrywal, wiec taka zla ta waga nie byla.

  ——

  Yoshi, jesli nie widziales walka z walka Chmielewskiego, to albo naprawde jestes Kawul i nie chciales zauwazyc, albo jakies nadobne Azjatki Ci odwrocily uwage przy tej walce…

   

 85. @Zelboy
  Ale też psychicznie zbijanie zjeżdża zawodnika, to jet wiele wyrzeczeń, a jak sam mówił Bagiemu, że już nie chce w tej kategorii się bić, to coś musiało być na rzeczy. Nie usprawiedliwiam porażki, bo dostał piękny cios i poszedł spać, raczej tego nie ma jak tłumaczyć.

 86. „Yoshi, jesli nie widziales walka z walka Chmielewskiego, to albo naprawde jestes Kawul i nie chciales zauwazyc, albo jakies nadobne Azjatki Ci odwrocily uwage przy tej walce…” bo on za napisanie tej relacji chyba dostal jakies kieszonkowe od ksw…

 87. dobra Zelboy może trochę przesadziłem 🙂 ale coś w tym jest zobacz sobie Tue w boksie taki mały klocek a 12 rund z Lennoxem przetrzymał a dostawał tęgie lanie

 88. a co do wagi Irokeza to nie wydaje mi się zeby w dniu walki wazyl wiecej jak 74 kg przy wzroscie 184 wygląda jak z Aushwitz

 89. gala bardzo dobra i udana, na wysokim poziomie sportowym i oprócz walki Pudziana nie widziałem dużych przekrętów 🙂 według mnie Antek wygrał w miarę zasłużenie, walczył dobrze, pokazywał wielkie serce do walki, Zikić go nie zdominował, na dodatek w swoim kraju nieco faworyzuje się zawsze rodaków i sądzę, że dzięki temu Chmeilu dostał remis i w dogrywce te czynniki również zaważyły, moim zdaniem był ciuteńkę lepszy no i wygrał i może decyzja nie idealna ale wału wielkiego nie było, tak samo można powiedzieć o poprzedniej ich walce gdzie to Antek wygrał po 2 rundach, a dali remis i po dogrywce zwycięstwo Zikić’owi no ale wtedy Polak przegrał niesłusznie to kontrowersji żadnych nie było oczywiście 🙂 inne walki były już poprawnie sędziowane jak najbardziej, Saidov bez sprzecznie wygrał, nie rozumiem ludzi, którzy faworyzują tu Moksa, który oprócz lowkicków i baaardzoo słabych jedynie prób dojścia do techniki kończącej nic nie pokazał 🙂 a reszta walk została idealnie oceniona, łapie się za głowę widząc, że niektórzy się dopatrywali zwycięstwa Hrowicha czy nawet Soko…. matko gala na + 🙂 szkoda, że to wszystko i zjawiskowego Mameda przyćmi afera w walce Pudzian vs Thompson, po tej walce gdy usłyszałem, że będzie decyzja to byłem pewien, że wygra angol, teraz sądzę, że najsłuszniejsza byłaby dogrywka, Pudzian pewnie by sobie poradził, nie wiem czemu sędziowie bali się tak mniejszych dochodów…

 90. dobra Zelboy może trochę przesadziłem :) ale coś w tym jest zobacz sobie Tue w boksie taki mały klocek a 12 rund z Lennoxem przetrzymał a dostawał tęgie lanie

  A co to ma do rzeczy? Irokez dostal czysciutko podbrodkowy, prosto w szczene, jeszcze na niego wbiegl. Malo kto by sie od czegos takiego nie poskladal, a to, ile mial miesa na sobie, niewiele by zmienilo. Idac ta pokrecona teoria, to Diaz, ktory jest w WW chudziutki, powinien miec szklana szczeke, a ma tytanowa i vice versa z Arlovskim.

 91. Wszyscy wiemy jak wyglądała wczoraj walka Pudziana. Wszyscy wiemy że Pudzian przegrał mimo że na papierze jest zwycięzcą. Ale nie jedźmy po KSW a po konkretnych osobach. Poczekajmy spokojnie kilka dni jutro ma byc jakas konferencja w sprawie tego werdyktu od 12. na polsat news. zobaczymy co powiedza organizatorzy. czy przeprosza za błąd czy bedą wmawiac że remis i coś jeszcze. Poczekajmy na opublikowanie kart sędziowskich i bedziemy wiedziec któzy sedziowie sa tak niekompetętni. I cisnijmy po sędziach a nie po całym KSW bo to sędziowie punktują walki. ciśnijmy po nich… skoro KSW to najlepsza organizacja w Polsce i europie to niech ma profesionalnych sędziów choćby nawet z zagranicy. bo KSW 17 w przypadku walk chmielewskizikic i pudzian thompson pokazała że sędziwie nie umieją sędziować i że kibicie w polsce… mimo że mma to młody sport… więdza po prostu lepiej.

 92. …a co do wagi Irokeza to nie wydaje mi się zeby w dniu walki wazyl wiecej jak 74 kg przy wzroscie 184 wygląda jak z Aushwitz

  Irokez sam wiele razy powtarzał, że do ringu wnosi 76-78 kg, więc po co to wróżenie z fusów?

 93. „No właśnie Venom czemu o tym nie napisałeś?” odpowiedz moze byc tylko jedna – ksw 😉

 94. bo on za napisanie tej relacji chyba dostal jakies kieszonkowe od ksw…

  Biorac pod uwage, ile pracy wlozyli i jaka storne zrobili chlopaki, to takie insynuacje to straszna chamowa.

  Nie wiem na ile pewnych rzeczy nie bardzo moga pisac, ale spekulowanie o tym, ze siedza w kieszenii KSW, to straszna lipa.

 95. Panowie ta temat gali szkoda słów (oczywiście nie licząc Mameda i Kornika ? ” weterana WEC i UFC Macieja Jewtuszkę” <<< od kiedy zawodnik walczący po jednej walce w tej i tej federacji jest Weteranem??

 96. Przestań insynuować że ja czy Wojek dostajemy pieniądze za pisanie o KSW bo pożegnasz się z www.

 97. mógłby ktoś kto był w Łodzi napisać jak się zachowywała publiczność ? Bo w innym temacie chyba bulletskater napisał, że miejscami straszne bydło

 98. Walka Pudziana udowodniła jedno: NIE MA JUŻ TŁUMACZENIA dla 2 RUND! (Wg mnie, można było dać dogrywkę, w której to Pudzian miałby o dziwo więcej argumentów, bo miał więcej sił).

  To co spotkało Zikica, jest czymś dla mnie niepojętym.

  Macie jakiś namiar na tego zawodnika? Tak mi jest jakoś głupio, że napiszę mu kilka słów.

 99. Obejrzcie sobie jeszcze raz walkę Pudziana. Ja tak zrobiłem i uważam że powinna być dogrywka. Jeśli bym miał wskazać zwycięzce po dwóch rundach to Mariusz wygrał drugą w lepszym stylu niż James pierwszą

 100. komentarz pod artykułem na sherdogu – „Sorry for english but i’m from Poland:P” można przepraszać za słaby angielski, ale usprawiedliwianie sie pochodzeniem?

 101. Ja wypunktowałem walkę Antka 20-20 i 10-10 w dogrywcę. Oglądałem walkę tuż pod ringiem, nie miałem jeszcze okazji zobaczyć jej w tv.

  Za pisanie relacji płaci mi sherdog, nie ksw. Po za tym skoro napisalem o niesprawiedliwym werdykcie w najważniejszej marketingowo walce gali, to nie bardzo widzę powód dla którego miałbym zatajać coś w relacji z jednego z mniej ważnych pojedynków.

  Wiem, że wykorzystując skandaliczne sędziowanie pojedynku Pudziania, niektórzy chcą dokopać KSW podważając werdykty we wszystkich innych pojedynkach (aż dziw bierze, że jeszcze niktnie napisał, że Taylor został oszukany), ale nie wymagajcie tego samego od nas.

  Szczęka będzie jutro.

 102. „Yoshi, uwazasz, ze decyzja dla Chmielewskiego zasluzona?”

  Uważam, że nie zasługuje na tak ostra krytykę. Z Venomem siedzieliśmy pod samym ringiem i obaj „tego wielkiego wałka” nie widzieliśmy. Oczywiście z tą decyzją można się nie zgadzać jak z każdą inną ale porównywanie tej decyzji do decyzji walki Pudzian – Thompson to nieporozumienie moim zdaniem.

 103. Dzieki panowie. W takim razie bym chyba musial walke Chmielewskiego jeszcze raz zobaczyc.

  Edit: a wiecie moze, co to za geniusz na bloodyelbow widzial wygrana Horwicha?

 104. Przyznam, ze mam podobne zdanie. Takich werdyktow jak w walce Antka  z Zikiciem mamy mnostwo, chocby pierwsze starcie obu fighterow, czy walka Mameda z Sakuraiem, czy Santiago. Wiele osob punktuje roznie, ale to co sie wydarzylo w walce Mariusza "Kij wam oko" Pudzianowsiego z Jamesem "DVD" Thompsonem przekracza wszelkie granice. I tylko mam nadzieje, ze taka ikona MMA i BJJ jaka jest w Polsce Piotr Baginski nie dala wygranej Pudzianowi.

 105. a ja uwazam, ze nie jestescie obiektywni. i po tych " polskich prawdziwych zawodnikach MMA" nic nie napiszecie zlego, a po Pudzianie jedziecie. Chmielu i Pudzian dostali w prezencie wygrane. roznica taka, ze Pudzian w dogrywce raczej by chyba wygral. bo jak patrze teraz na DVD to on ledwo chodzil w koncowce. mial problemy z utrzymaniem rownowagi. Chmielu przegral obie rundy! Pudzian w 2 mogl miec remis.

 106. Wałek jest potężny i nic tego nie zmieni.Antek był słabszy w każdej płaszczyźnie.Obie rundy przegrane,dogrywka najbardziej wyrównana,ale niesłuszna.Zwróćcie jeszcze uwagę na to jak szybko sędziowie podnosili kiedy Zikic,czy Soko byli na górze.Z całym szacunkiem dla Janka dogrywka powinna być.O Mariuszu nie będę się wypowiadał,sprawa oczywista…

 107. Jurasa lubię,ale też mimo wiadomej sympatii do Polaków mógłby być bardziej obiektywny.

 108. Kokos – sklej jape. Jestes ostatnia osoba na tym forum, ktora moze cokolwiek pisac o czyims obiektywizmie.

  Zirytowac sie mozna, przyznam. Na chwile obecna mam odmienne zdanie od Yoshiego, Venoma i Fusela co do walki Antka; ale, to nie znaczy, ze bede im zarzucal siedzenie w kieszeni KSW, brak obiektywizmu, czy wymyslal inne glupoty.

  Zenada, gdyby nie redakcja, to by trolle sobie mogly na onecie posiedziec, a nie forum/stronie z taka iloscia newsow, artykulow, materialow.

 109. No to może troszeczkę inna relacja z gali 🙁 bo moja)

  1. Saidov – Moks – walka nieciekawa, bardzo zachowawcza, myślę, że przyczyną było podejście Asłambka – zbyt ostrożna. Wykonał minimum pracy i wygrał. Brakuje w naszym kraju zdecydowanego lidera w tej kategorii wagowej .

  2. Zikić – Antek . Gra do jednej bramki. Zikić zdecydowanie silniejszy co było widać przy próbach sprowadzeń Antka. Jeżeli już sprowadził to jedynie się przykleił i nic nie był w stanie zrobić . Dogrywki nie powinno być – a jak już była to obalenia Chmiela pozwoliły zrobić z tego wygraną.

  3. Kornik – Irokez . Myślę , że nic bardziej się nie przyda Irokezowi jak ta lekcja pokory. Nabijanie statystyk nie wychodzi na dobre – oczywiście życzę mu jak najlepiej . Dla Kornika milowy krok naprzód.

  4. Walka Materli – O matko ! Jak daleko nam do światowego mma. Czołowy polski grappler męczy się z gościem , który ma obecnie , aż 3 ( słownie : trzy) wygrane w ostatnich 12 pojedynkach . Podziw. I proszę nie wspominać o walce o pas z Mamedem o pas KSW bo byłoby to niepoważne. Matt – bardzo oryginalny zawodnik 🙂

  5. Janek Błachowicz z Soko – ciężka przeprawa ale już zupełnie inna postawa. Jeszcze dużo pracy przed walką z najlepszymi – Soko skutecznie to uwidocznił. Walka na plus całej gali.

  6. Pudzian – Thompson . Brzydki James nie skalkulował, że trzeba kończyć przed czasem . Wygrał zdecydowanie ale to nie pozwoliło na zwycięstwo z faworyzowanym przez wiadomo kogo Mariuszem ” Kij wam w oko” Pudzianowskim. No i będę musiał jakoś żyć z tym patykiem:)

  7. Mamed skończył szybciutko (niestety muszę dodać) jak zwykle. Oglądając ostatnie walkki jego przeciwnika nie spodziewałem się niczego innego. Czas na poważne nazwiska – problem będzie ( obym się mylił) ze ściągnięciem tych nazwisk do Polski bo na hasło sędzia z KSW będą spieprzać gdzie pieprz rośnie.

  I chyba czas skończyć z sędziowaniem walk przez trenerów zawodników startujących na tej samej gali. Bo mimo, że wszystko może być z porządku – znajdą się ludzie co będą zadawać dziwne pytania. A może wcale nie dziwne .

 110. fusel – jak Bagi dal zwyciestwo Mariuszowi (w co niewierze) , to niemialbym watpliwosci ze wynik zostal wydrukowany .

 111. I chyba czas skończyć z sędziowaniem walk przez trenerów zawodników startujących na tej samej gali. Bo mimo, że wszystko może być z porządku – znajdą się ludzie co będą zadawać dziwne pytania. A może wcale nie dziwne .

  Chyba w ogóle trenerzy nie powinni być sędziami na poważnych galach, nie tylko tych na których stratują prowadzeni przez nich zawodnicy. Choć z drugiej strony… kto wtedy będzie sędziował?

 112. Akurat walkę Pudziana z trenerów sędziował tylko Bagi. Dwaj pozostali to Robert Łysiak i Leszek Pawlęga.

 113. Ja oglądałem w TV, ale osoby które były na hali, były także (tak jak ja) zszokowane po werdykcie w walce Zikic-Chmielewski.

  PS To jest akurat ważne. Te osoby postrzegają Chmielewskiego tylko przez pryzmat zawodnika, także nie wynikało to z tego, że "nie przepadają" za nim jako człowiekiem, żeby mi ktoś zaraz nie zarzucał…

 114. Yoshi, Venom – nie będę ukrywał, że bardzo się zawiodłem na Waszej decyzji dotyczącej walki Antka. Być może Wasza perespektywa ( i zdanie ) ulegnie zmianie po obejrzeniu jej telewizyjnej relacji, nie mniej jednak to właśnie przegrana Zikica była najbardziej szokującym momentem tej gali, Pudzian uplasował się u mnie na 2 ( z 2 przekręconych wg. mnie walk ) pozycji . Jeżeli jeszcze mogłem dać w walce wieczoru remis ( czy aż tak bardzo naciągany ? o wygranej nie ma mowy ), to nie mam pojęcia jak bardzo musiałbym kombinować, żeby to właśnie Chmielewski był pełnoprawnym zwyciężcą Swojej walki, albo otrzymał ( chociaż – aż ? ) remis po 2 rundach czy nawet ( ?? ) dogrywce. Podsumowując, Pudzian dostał zwycięstwo, zamiast remisu, natomiast Antek wygraną, w walce którą przegrał.

 115. corey1999

  Większość osób, a rozmów dziś odbyłem baaardzo dużo właśnie tak uważa – szok/kac moralny po walce Zikicia i jakieś tam wątpliwości (ale bez aż takich wyrzutów sumienia) po walce Pudziana.

 116. to dziwne bo osoby, z którymi ja rozmawiałem są zszkokowane werdyktem w walce Pudziana, a mają wątpliwości przy Chmielewskim.

 117. A te osoby też oglądały na żywo czy w tv? bo to widze jest znacząca różnica.Mi każdy tez mówił ze ''ten anglik'' został wydy#$ ale i tak bardziej ich oczywiscie interesowała walka pudziana

 118. po Pudzianie cisna ludzie ze srodowiska. w tym i redaktorzy. jak jada po nim, to niech jada tez po Chmielu. bo to walek straszny. wpierdol w 3 rundach w sumie 🙂 wygrana dostal w prezencie. niech Mamed tez spojzy na swoje walki. dwa razy jego rywale na KSW zostali oszukani. nie ma prawa mowic, ze Pudzian przegral. niech sam sie przyzna do porazek. i tak zadnego Hectora nie bedzie, tylko kolejny taki co w rankingu jest w maire wysoko, ale ma jakies problemiki, bez formy.

 119. nie no, nie robmy jaj. Pudzianowski w odroznieniu od Chmielewskiego to przynamniej wygral 1 runde…..

 120. Venom

  Wśród osób ćwiczących/zainteresowanych jest tak jak piszę, ale tych pomińmy. Wśród osób, które oglądały KSW, bo ja im "kazałem" i dla których i Zikić i Chmielewski to totalnie anonimowe osoby (te tłumaczenie, że Zikić, nie jest Chorwatem, przynajmniej wg obywatelstwa) to właśnie ten werdykt wywołał szok i porównania do boksu.

 121. Spoko, rozumiem. Jutro obejrzę walkę dokładnie w tv i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

  Antek większość sędziów USA to też trenerzy. To chyba logiczne, że sędziami zostają osoby związane w jakiś sposób ze sportami walki.

 122. Dalej uważam za przesadę z tym skandalem w walce Pudziana. Owszem, powinna być dogrywka. Ale w drugiej rundzie Mariusz miał dwie próby kończenia, kilka celnych ciosów które zachwiały brytyjczykiem, aktywna pracę z dołu oraz końcówkę z kilkoma mocnymi ciosami. Ja punktowałem 1r. 10-9 JT a 2r 9-10 Mario

 123. @kokos80
  o kim mówisz? Bo w walce z Sakuraiem to Mameda wycyckali ze zwcięstwa po 3 rundach. A w walce z Taberą też Mamed wygrał podstawowy czas.

 124. @Venom Piję do tego że wcześniej napisałeś iż z sędziów walki Pudzian vs. Thompson trenerem jest tylko Bagiński. W Stanach sędziów wyznacza komisja stanowa a nie UFC.

 125. Myślałem, że chodzi o trenerów zawodników walczących na tej gali. Wiem kto wyznacza sędziów w USA i uwierz, mi, że wolałbym taki model w Polsce. Niestety na razie jednak nie ma szans na jego wprowadzenie.

 126. Zikić walke wygrał wyraźnie – KSW kolejny raz oszukuje zawodników i ludzi. Nie ma mowy o sprawiedliwości

 127. Legalizacja MMA i unifikacja i kodyfikacja zasad na polskim podwórku jednak jest konieczna.

  3 rundy w zwykłych walkach zawodowych, 5 w mistrzowskich.

  Inna sprawa, że za tymi działaniami stoi osoba, z którą KSW jest nie po drodze, czyli będą z tego jakieś "emocje".

 128. Dokladnie tak jak ja napisalem wczesniej. Nie jest problemem samym w sobie sedziowie ktorzy znaja sie na rzeczy( no chyba nikt zdrowo myslacy tak nie pisze), ale powiazania srodowiskowe plus specyficzna sytuacja na rynku w Polsce. Juz mi sie nie chce tego tlumaczyc znowu, ale nie mozna porownywac sytuacji w Stanach gdzie mma ma ugruntowana pozycje i ciezko bedzie ja zachwiac, a w Polsce gdzie rynek wciaz jest jeszcze niestabilny i kazde male potkniecie moze poslac ta napedzajaca sie machine do warsztatu.

  Sedziowie zrobili to co musieli zrobic, ale pytanie czy bylo to sportowe, albo juz dosadniej mowic uczciwe zachowanie? Nie, nie bylo i obrazu tej walki ciezko bedzie, ja wiem, zamazac tak zeby stwierdzic inaczej. Pojedynek ten byl wydrukowany( podobnie jak walka Chmielewskiego), ale wcale to nie oznacza ze KSW musi byc za wsyzstko winne. W sumie i tak malo wiemy wiec to tylko gdybanie. Duzo odp moze przyniesc jutro wiec zobaczymy jak to bedzie.

 129. Z pozytwynych rzeczy ta gala akurat pokazała, że cała czołówka KSW może spokojnie walczyć na dystansie 3 x 5 minut.

 130. Igorel:

  To ze chwycil glowe, jakos tak niezadrnie to raczej ciezko to nazwac proba konczenia, rownie dobrze proba konczenia mozna nazwac dociskanie barkiem szyji Pudziana przez Thompsona. Nie tedy droga. Jak juz to ewentualnie jedna proba (gilotyna, choc tez taka naciagana troche), bo ten rnc wygladal komicznie.

 131. bruibudge

  Tak, o panu Oknińskim. Od razu napiszę, że nie oceniam konfliktu tego pana z KSW, bo za mało wiem.

  Dobrze, że ktoś się za to wziął. Jednak z powodu wiadomego konfliktu ciekawe co nas w związku z tym czeka.

 132. Z pozytywnych rzeczy mozna by tez dodac poprawe u Mariusza. Jeszcze przez jakis czas to on bedzie ciagnal ten sport( niedlugi mysle) wiec kazda poprawiona plaszczyzna powinna cieszyc kazdego kibica i tego zwyklego i tego ortodoksyjnego. Choc wiadomo, daleko mu do dobrego poziomu( slaba garda, slaba praca z dolu choc moze Thompson byl za silny dla niego fizycznie). Mimo wszystko jest to dobry prognostyk na kolejna jego walke.

 133. Z tego co sie orientuje to KSW nie mialo by za duzo do powiedzenia w tym temacie. Oni sa tylko organizacja natomiast Pan Okninski teraz, po tym wlaczeniu tej dyscypliny pod skrzydla JJ moze wiele. Ma to oczywiscie dobre strony, ale nie wiem czy akurat dla KSW.

 134. ok nawet jeśli tak to dalej 10-9 Mariusz. Ja nie mówie że ten werdykt jest słuszny. Twierdzę że powinna byc dogrywka

 135. @ malin

  Chyba godzina 06:30 to dla Ciebie za wcześnie jak na pisanie postów. Jeśli w Twojej „ocenie” Materla dostał 3 rnd naciąganą to proponuje iść do PZPN’u i zająć stanowisko p. Kręciny… K&$#@ co takiego pokazał Matt oprócz gumowej gardy?? To że ktoś jest silniejszy od kogoś fizycznie oznacza że nie zasługuje na 3 rnd? Właśnie dla takich jak Ty ta 3 rnd była potrzebna. Obalenia po stronie Cipao mocne uderzenie i GNP też po stronie Cipao… Poza tym dobre kolano na głowe i agresja, a w 3 rdn dobre 3 mocne ciosy pełna kontrola oraz GNP co zadecydowało o zwycięstwie – to się punktuje… Gumowa garda tylko ograniczyła ruchy Materli a nie zdecydowała o jego przegranej… Jeśli śledzisz MMA (po Twojej wypowiedzi sądze, że jednak nie) to powinno być dla Ciebie oczywiste, że grappling z USA jest bardzo niewygodny dla Europejskich zawodników o czym sami mówią.

 136. Szedl Pudzian przez las. W pewnym momencie zza krzaków wypadl potezny niedzwiedz, dopadl Pudziana i zaczal tarmosic. Pudzian usilowal sie bronic i okladal niedzwiedzia po pysku, ale misio trzymal go mocno i caly czas wsciekle nim poniewieral. W pewnym momencie misiowi sie znudzilo i poszedl z powrotem w las. Pudzian po chwili pozbieral, wstal i chwiejnym krokiem ruszyl przed siebie. W tym momencie sedziowie KSW, którzy opodal bawili na biwaku i ze zgroza obserwowali cale zdarzenie, zgodnym chórem krzykneli -PUDZIAN WYGRALES Z NIEDZWIEDZIEM

 137. Mam pytanie jak sie nazywa nuta która leciała po werdykcie w walce Janka z soko ? Taki luzny bit. Bede wdzieczny za podpowiedz 😉

 138. Osobiście też mi się wydawało, że w walce Chemielewski Zikic był wałek, ale po przeczytaniu opinii redaktorów już sam niewiem. Chętnie bym obejrzał walkę jeszcze raz. Czy wie ktoś, gdzie można ją zobaczyć bo akurat na MMAVideos są chyba wszystkie walki oprócz tej nieszczęsnej?

 139. Obejrzałem rano w TV, punktowałem 10-10, 10-9 Zikic, dogrywka 10-9 Zikic. Wygrana Antka niesłuszna, ale cały czas uważam, że większy skandal był w walce Pudziana.

 140. @Venom

  naprawdę uważasz że Janek może walczyć 3×5??? Janek był wyczerpany, pomogło mu trochę wycieranie krwii i dłuższe przerwy między rundami

 141. Wałek w przypadku Chmielewskie jest większy dlatego, że przegrał więcej rund i nie zasłużył sobie na dogrywkę, którą przegrał, a która decyduje o wszystkim. Pudzian natomiast zasłużył sobie na dogrywkę (1 runda thompson 2 runda Pudzian) i może jakby do niej doszło (w co wierzę), to by wygrał uczciwie

 142. Janek przewalczył 3 x 5 minut, to może walczyć 3 x 5 minut. Może w tv nie było tego widać, ale Sokoudjou był jeszcze mocniej zmęczony od niego.

 143. Ja odniosłem wrażenie,że Janek zmęczył się w drugiej rundzie i złapał drugi oddech w trzeciej.

 144. Venom Ty to ten łysy, czy w czarnych włosach co koło szmulki w krótkich siedział? Smile czy może ten co kamerkę trzymał podczas wywiadów Ecsobara? 

  A żeby nie robić ot mimo zmęczenia naprawdę dużego Janka – wytrzymał spokojnie trzy rundy…więc może walczyć 3 rundy crazy

 145. @Venom

  wierze na słowo Smile ale w TV wyglądało to jakby Janek był wyczerpany, wieszał się na linach po walce, głębko oddychając, a Soko nie wyglądał na bardzo zmęczonego

 146. Może w tv nie było tego widać, ale Sokoudjou był jeszcze mocniej zmęczony od niego.

  jak nie bylo tego widac w tv to gdzie mialoby widac?;d

 147. No nie wiem, ja widziałem jak Soko przed trzecią rundą ledwo żył w narożniku i w końcówce już był bardzo powolny. Janek mimo, że zasapany cały czas był agresywny.

 148. KSW 17pokazało, że jednak te 2 rudny to dobre rozwiązanie. Polscy zawodnicy nie dorośli do walk 3×5 minut: Błachowicz wykończony po dwóch rundach, Chmielewski też zbyt dobrze nie wyglądał. IMO prawdziwe pojedynki mistrzowskie które jasno dają odpowiedź kto jest mistrzem powinny trwać 5 rund. Jednak Błachowicz był już mocno zmęczony po 2rundzie. Problemy kondycyjne to jakaś epidemia wśród polski zawodników-obojętnie jakiej kategorii…

 149. @Bezimienny
  Nie ubliżaj Heldowi, który potrafi stoczyć 3×5 w dobrym tempie dając dobre show w 3 rundzie. Juz odpowiem na Twoje następne pytanie dlaczego napisałem o Heldzie :P, ponieważ napisałeś, że POLSCY zawodnicy nie dorośli do 3×5.

 150. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 151. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 152. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 153. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 154. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 155. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 156. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 157. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 158. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 159. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 160. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 161. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 162. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 163. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 164. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 165. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 166. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 167. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 168. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 169. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 170. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 171. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 172. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 173. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 174. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 175. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 176. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 177. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 178. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 179. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 180. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 181. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 182. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 183. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 184. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 185. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 186. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 187. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 188. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 189. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 190. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 191. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 192. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 193. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 194. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 195. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 196. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 197. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 198. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 199. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 200. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 201. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 202. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 203. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 204. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 205. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 206. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 207. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 208. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 209. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 210. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 211. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 212. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 213. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 214. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 215. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 216. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 217. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 218. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 219. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 220. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 221. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 222. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 223. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 224. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 225. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 226. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 227. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 228. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 229. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 230. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 231. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 232. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 233. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 234. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 235. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 236. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 237. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 238. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 239. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 240. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 241. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 242. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 243. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 244. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 245. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 246. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 247. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 248. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 249. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 250. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 251. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 252. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 253. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 254. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 255. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 256. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 257. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 258. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 259. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 260. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 261. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 262. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 263. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 264. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 265. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 266. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 267. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 268. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 269. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 270. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 271. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 272. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 273. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 274. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 275. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 276. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 277. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 278. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 279. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 280. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 281. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 282. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 283. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 284. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 285. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 286. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 287. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 288. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 289. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 290. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 291. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 292. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 293. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 294. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 295. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 296. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 297. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 298. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.

 299. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.