Joanna Jędrzejczyk

Zestawienie najlepszych utworów na wejście w polskim MMA zostało przygotowane przez wieloletniego użytkownika forum Cohones, Miszona.

Ostatnia gala UFC w Londynie zostanie zapamiętana przez fanów MMA znad Wisły jako dzień, w którym po praz pierwszy w historii Polscy zawodnicy odnieśli sto procent zwycięstw, nie licząc wyjazdów pojedynczych wojowników rzecz jasna. Wydarzenia z Londyńskiej O2 areny śledziłem wraz ze znajomymi, a widząc, jak żywiołowo reagują na piosenki zapuszczane na gali, postanowiłem sporządzić niniejszy ranking. Przyjąłem w nim kryteria, że fighter musi wychodzić regularnie do piosenki, przez co może ona z nim być utożsamiana, tak jak Wild Boys Duran Duran na stałe kojarzyć nam się będzie z Cro Copem.

#8 Rafał Moks – Kilka ostatnich kroków by Onar

Jeśli miałbym opisać piosenkę Onara, określiłbym słów „motywująca” „dynamiczna” czy „prosta” ale żadne nie opisałoby, jak dobre wrażenie robi wkomponowanie ją w wejście tak eksplozywnego i niebezpiecznego zawodnika, jakim jest Rafał. Gdy po raz pierwszy użył jej na KSW 20, przyznam szczerze że szczęka mi opadła. Mimo że jakoś nieszczególnie kibicowałem wtedy Moksowi, to słysząc słowa piosenki miałem ochotę kibicować mu jak reszta Gdańsko-Sopockiej Ergo Areny. Pomimo że reprezentant Berserkerów ze Szczecina nie ma ostatnio dobrej passy, wierzę, że gdy przejdzie kilka ostatnich kroków, wróci na ściężkę zwycięstw jakimś efektownym poddaniem.

Wejście Rafała Moksa:

#7 Michał Materla – Do góry łeb by Sobota

Jeśli jednak piosenka Rafała była motywująca, to jak określić kawałek, który na wielu siłowniach, matach i klubach stał się niejako hymnem sportów walki? Czy kochacie, nienawidzicie a może jesteście nawet obojętni wobec Michała Materli, nie możecie odmówić, że jego piosenka na wyjście na stałe weszła do kanonu motywującej muzyki do treningu i nawet osoby, które nie słuchają Soboty, czy nie oglądają KSW, kojarzą lub mają ją w swoich telefonach podczas wyczerpujących ćwiczeń. I tak jak w przypadku poprzedniego Berserkera ze Szczecina, wierzę, że Michał podniesie do góry łeb i da nam jeszcze kilka niezapomnianych wojen ringowych

Wejście Michała Materli:

#6 Daniel Omielańczuk – King Bruce Lee Karate Mistrz by Franek Kimono

A teraz zmienimy klimat nawet aż o cała generację muzyczną. Franek Kimono czy raczej Piotr Fronczewski nagrał ten utwór jako satyrę na muzykę Disco z lat 80. Jak to się stało, że stał się pośrednio hymnem tego gatunku? Chyba nawet najtęższe umysły tego świata nie znajdą na to odpowiedzi. Ważne jest natomiast, jak świetnie luźny klimat disco-polo pasuje do swojego chłopa, jakim jest Daniel. Widać po naszym zawodniku, że świetnie bawi się w rytm swojego wyjścia i można mu tylko życzyć, by niczym King Bruce Lee, karate mistrz odprawiał swoich rywali.

Wejście Daniela Omielańczuka:

#5 Karol Bedorf – Kiara by Bonobo

Bonobo to Angielski muzyk, tworzący głównie muzykę instrumentalną. Styl jego utworów jest bardzo spokojny i – jeśli mam być szczery – nastraja bardziej do melancholii i poszukiwaniu sensu życia, niż do ostrej wymiany ciosów. Ale z jakiegoś powodu Kiara stała się utworem Karola Bedorfa. Patrząc na to, jak wolno rozkręca się w pojedynku, jak spokojnie prowadzi swoje walki reprezentujący zarówno Ankos MMA jak i Berserkers Team Karol, zaczyna nabierać to nawet sensu. Można tylko życzyć Karolowi by ze spokojem godnym swojej muzyki nokautował rywali.

Wejście Karola Bedorfa:

#4 Krzysztof Jotko – Randori by Peja

Za Wikipedią: Randori (乱取り) – nazwa używana w japońskich sztukach walki do opisu swobodnej formy treningu, czasem z kilkoma atakującymi. Dosłowne znaczenie słowa to „przyjmowanie chaosu”, „okiełznać chaos”. „Okiełznany chaos” najlepiej opisuje styl walka Krzyśka – wszystko wydaje się być kompletnie znikąd, niepotrzebne, ale jak się przeanalizuje konkretne segmenty jego pojedynków, widać stójkową wirtuozerię, kunszt i doświadczenie godne jednego z czołowych polskich średnich i zawodnika niebezpiecznie zbliżającego się do światowej piętnastki. Choć brakuje mu w ostatnim czasie skończeń przed czasem, wierzę, że niesiony rapem Peji Jotko przyniesie nam więcej powodów do radości. Hajime Krzysiek!

Wejście Krzysztofa Jotki:

#3 Borys Mańkowski – Heartbeat by Nneka (Chase&Status Remix)

KSW 19 zostało zapamiętane przez otwarcie Ani Karwan. Cover remiksu piosenki Nneki przyjął się na tyle dobrze, że sama wokalistka została zaproszona jeszcze raz na 23 i 33 galę Konfrontacji Sztuk Walki. Heartbeat sam w sobie jest piosenką o utraconej miłości, ale remix Chase&Status podkręca jego tempo, dzięki czemu nadaje się idealnie do sportu. Czy Borys inspirował się 19 galą swoich pracodawców, wybierając nową piosenkę na wejście? A może powinniśmy doszukiwać się drugiego dna i szukać utraconej miłości zawodnika z Poznania? Podejrzewam że po prostu, jak czasami nam się zdarza, polubił bardzo energiczną piosenkę i tak często jej słuchał, że się z nią utożsamił.

Wejście Borysa Mańkowskiego:

#2 Mamed Chalidow – Eto Kavkaz by Szamchan Daldajew

Przyznać się, kto czytając tytuł nie zdał sobie pytania, na którym miejscu umieszczona zostanie piosenka mistrza wagi średniej? Mamed to fenomen, zarówno sportowy jak i medialny, tego nie da się ukryć. Z Eto Kavkaz – który opowiada o dumie z powodzenia kaukaskiego – zrobił swój hymn bojowy, który kojarzą przysłowiowi „Janusze”. To właśnie początkowa nuta piosenki Szmachana Daldajewa budzi znudzoną wyczekiwaniem na swojego idola publikę. Mamed jest gwiazdą u nas w kraju, a Eto Kavkaz to prolog kolejnego świetnego występu Czeczena z polskim paszportem. Mam nadzieję że Mamed dalej będzie tym samym zawodnikiem który umie błahostką u publiczności wywołać zachwyt. Kiedys powiedziałbym, żebyśmy doceniali Mameda, bo długo nie będzie zawodnika takiego formatu w kraju. I pośrednio miałbym rację, bo Czeczen jest najlepszym polskim zawodnikiem… jeśli odliczymy kobiety

Wejście Mameda Chalidowa:

#1 Joanna Jędrzejczyk – Przejmij ster w swoje dłonie by Rena

Na pierwszym miejscu nie mogło zabraknąć innej piosenki. Nie ważne jak kiczowaty, jak denny, jak źle napisany byłby rap uprawiany przez Renę, gdy Aśka wychodziła do tej piosenki na UFC 185 czułem ciarki. Od tamtej pory nie potrafię nieprzychylnie patrzeć na tą konkretną nutę. Za dużo dobrych wspomnień. Zauważyłem, że razem z ojcem, gdy oglądamy Aśkę – w dzień lub w nocy – kiwamy głowami w rytm piosenki. Bardzo często wracam do rzeźni, jakie urządziła Joanna Champ z Esparzą czy Penne – nie potrafię pominąć jej wejścia. Ta nuta stanie się tym, czym Bad Reputation dla Rondy Rousey – prawdziwym hymnem MMA. Mnie już weszła do głowy i nie może wyjść, a za każdym razem jak myślę „Joanna Jędzejczyk” myślę „Przejmij ster w swoje dłonie”. Widząc komentarze na You Tube – gdzie zagraniczni ludzie, nie znając sensu mówią, że słuchają tylko dlatego, że kojarzy im się ona z Asią – nie mogę nie poczuć się dumny, z jakiegoś powodu. Historia jak z amerykańskiego snu. Asia przejęła ster w swoje dłonie i zdobyła tytuł UFC. I nie odda go, bardzo długo.

Wejście Joanny Jędrzejczyk:

http://dai.ly/x3i84sw?start=149

165 KOMENTARZE

 1. Szady

  @Miszon odezwij się w temacie, żeby ludzie mogli Ci dać lajki za ten tekst. 🙂

  Się melduje!
  Ps. bo wiem że #1 to największe kontrowersje – ja naprawdę czuje ciarki jak Aśka wychodzi do tej nuty (głównie przez beat)

 2. KalasznikowMac

  Mi sie podoba Mettalica – Whiskey in the jar przy której wychodzi Tomek Drwal.

  Przyjąłem, że fighter musiał wyjść minimum 4 razy do danej piosenki, by było widać, że się jakoś z nią utożsamia. Tomek wychodził do Whiskey tylko dwa razy: KSW 31 i MMA Attack 3 (nie wiem jak ProMMAC, bo nie oglądałem tam wejść). Wcześniej było to Freak on the Leash w UFC, ale chciałem bardziej aktywne piosenki (gdyby Michał nie wrócił do Do Góry łeb, nie byłoby go tutaj)

 3. fajna robota @Miszon szczerze przyznam że sam umieścił bym większość tych kawałków na swojej liście ( Onar, Sobota, Peja, Franek Kimono, i Eto Kavkaz) od siebie dodaje Tomka Drvala i Irokeza (powiem szczerze miałem ciary jak to usłyszałem pierwszy raz) 😉

  3.06

 4. Przecież ten kawałek Jędrzejczyk jest przechujowy. To, że mistrzyni do niego wchodzi, nie może determinować tego, że to "najlepsza" piosenka. Zdecydowanie Borys, Jotko i na wesoło Omielańczuk.

 5. Miszon

  Przyjąłem, że fighter musiał wyjść minimum 4 razy do danej piosenki, by było widać, że się jakoś z nią utożsamia. Tomek wychodził do Whiskey tylko dwa razy: KSW 31 i MMA Attack 3 (nie wiem jak ProMMAC, bo nie oglądałem tam wejść). Wcześniej było to Freak on the Leash w UFC, ale chciałem bardziej aktywne piosenki (gdyby Michał nie wrócił do Do Góry łeb, nie byłoby go tutaj)

  Na PROMMAC również wychodził do Whiskey in the jar.
  Spoko, rozumiem 😉

 6. @Miszon mój przyjacielu z cohones – dobra robota 😀 na swojej liście dałbym Do góry łeb na 1 miejscu, a jeszcze zmieściłbym w bonusie wejściówki Irka Z buta wjeżdżam 😛

  Ps. A Iro chyba tylko raz wchodził do Ostrego Idę walczyć mamo?

 7. KalasznikowMac

  Mi sie podoba Mettalica – Whiskey in the jar przy której wychodzi Tomek Drwal.

  tez mi tego brakuje
  oraz andryszaka

  od2.50
  mala wojna
  i wyjebki rozal 😀

 8. zychal

  tez mi tego brakuje
  oraz andryszaka

  od2.50
  mala wojna

  Andryszak do małej wojny wychodził tylko raz (nad czym ubolewam, bo idealnie pasuje mi ta piosenka do MMA).
  @mateusz19191010 Iro już nie wychodzi przy z buta wjeżdżam

 9. 1. Borys (pierwszy raz usłyszałem w wykonaniu Ani Karwan na otwarciu, potem na KSW 27 u Borysa – świetna)
  2. Materla (spora motywacja, jeden z pierwszych rapsów które słuchałem)
  3. Mamed (co jak co, ale wpada w ucho wszystkim)
  4. Różalski – "Witajcie w naszej bajce" (kompletnie, pozytywnie to rozjebało)

  Poza tym, Bieńkoswki-Sandstorm (klasyk kurwa :D)

  A niestety Onar czy Rena to dla mnie "raperzy" kompletnie nie do przetrawienia.

 10. Miszon

  Andryszak do małej wojny wychodził tylko raz (nad czym ubolewam, bo idealnie pasuje mi ta piosenka do MMA).
  @mateusz19191010 Iro już nie wychodzi przy Do góry łeb.

  Do – Z buta wjeżdżam 😀 Do Cipkowej to chyba nigdy nie wychodził

 11. 1.DRWAL
  2.CHALIDOW
  3.MATERLA
  4.GRABOWSKI
  5.IROKEZ
  6.MARIUSZ PUDZILLA PUDZIANOWSKI
  7.MARCIN "LIROY SCYZORYK" NAJMAN

 12. Wyjście Irokeza do "Idę walczyć mamo" było kozackie i czekam do soboty na powtórkę bo wywarło dużo wrażenie.
  Poza tym wyjścia Aśki the best!!

 13. Już wrzucałem kiedyś , ale co tam ;), szkoda że nie ma go w TUF-ie razem z Joasią 🙁

  tyle że to chyba jednorazowo było.

 14. Olos

  Redakcji się coś pomotało. TO powinno być na #1 miejscu:

  ZMIAŻDZY ROZNIESIE CO STANIE NA RODZE
  WIDZĘ W TWOICH OCZACH LĘK !

 15. zychal

  jak uslyszalem hymn na zywo w hali to ciary przeszyly moje cialo ,cos niesamowitego

  muzyczka z UFC tej gierki z 2010 😀 ? co Pride 😀 ?

 16. Jeśli bym wchodził do ringu/klatki to tylko przy agresywnej muzyce jak np:

  czy

  Byłbym wtedy bezlitosny dla rywala 😀

 17. Droni

  muzyczka z UFC tej gierki z 2010 😀 ? co Pride 😀 ?

  nie wiem co napisales ale ,bienkwoski wychodzi przy hymnie PRIDE

 18. Overhood

  Jeśli bym wchodził do ringu/klatki to tylko przy agresywnej muzyce jak np:

  czy

  Byłbym wtedy bezlitosny dla rywala 😀

  Dana by Ci tego nie przepuścił 😆

 19. Laikike1

  Dana by Ci tego nie przepuścił 😆

  Dana ma konflikt ze Slipknotem więc w sumie czemu nie? 😆

 20. qFel

  Graby Sabaton 40:1 tez bym chyba gdzieś wrzucił.

  Przyznaje się bez bicia, zapomniałem na śmierć o Grabie i Tyburze! (Tybur wychodził do Loose Yourself Eminema). Jakoś oni mi umknęli w całej tej zbieraninie rapu i disco

 21. theMat

  Eto Kavkaz – nie wiem co w tym "wybitnego", bo prawie każdy Czeczen wychodzi przy podobnej nucie.

  Dla obcokrajowców każdy polak wychodzi przy Maryli Rodowicz "Małgośka" stary troche powagi o gustach się nie dyskutuje.Jedynie co to patologia Rena nie na miejscu jest jaki ona daje przykład ?Bujanie się z ziomkami na dzielni ,noszenie dresów 2 rozmiary za duże ,wulgaryzmy,cpanie jaranie chlanie …I to ma być autorytet dla polskich kobiet wstyd nie wiem jakim cudem ona się znalazła na 1 miejscu.Chyba ktoś pocichu sobie przy niej musi bić niemca po kasku lub jest spatolony jak Rena

 22. Swoją drogą chciałbym napisać artykuł pod tytułem "utwory rapowe na wejście, Polskich Zawodników MMA, które powinny zostać zdelegalizowane".
  Spokojnie Top 50 można z tego stworzyć.
  Wszyscy się zgodzimy, że nie ma do tego bardziej kompetentnej osoby niż ja.

 23. Opierdol dla admina za tytuł. Jest nielogiczny i mylący.
  Rzecz dotyczy gustu – więc odpada nazywanie listy gustów obiektywnymi epitetami, jakby były to wyniki matemateczne.
  Ale zanim Cie opierdole, @Szady , pozwolę Ci zmienić tytuł. Wybieraj:
  "Subiektywna lista najlepszych piosenek na wejsćie w Polskim MMA"
  "8 najlepszych piosenek na wejście w polskim MMA według jednego z czytelników"
  "Halibut, pierdol się, i tak zostawie po swojemu".

 24. halibut

  Opierdol dla admina za tytuł. Jest nielogiczny i mylący.
  Rzecz dotyczy gustu – więc odpada nazywanie listy gustów obiektywnymi epitetami, jakby były to wyniki matemateczne.
  Ale zanim Cie opierdole, @Szady , pozwolę Ci zmienić tytuł. Wybieraj:
  "Subiektywna lista najlepszych piosenek na wejsćie w Polskim MMA"
  "8 najlepszych piosenek na wejście w polskim MMA według jednego z czytelników"
  "Halibut, pierdol się, i tak zostawie po swojemu".

  Wybieram ostatnią opcję. 🙂

 25. Szady

  Wybieram ostatnią opcję. 🙂

  Wiem, że to byś napisał, dlatego sam to zaproponowałem, byś nie musiał jako admin pisać wulgaryzmów 🙂

 26. Miszon

  Się melduje!
  Ps. bo wiem że #1 to największe kontrowersje – ja naprawdę czuje ciarki jak Aśka wychodzi do tej nuty (głównie przez beat)

  Ciebie pojebało na starość 🙁

 27. Miszon

  Się melduje!
  Ps. bo wiem że #1 to największe kontrowersje – ja naprawdę czuje ciarki jak Aśka wychodzi do tej nuty (głównie przez beat)

  Ciebie pojebało na starość 🙁

 28. Wciąż nie mogę wyjść z niedowierzania, że pierwsza polska nuta w ufc nie została ujęta przez eksperta Miszona. Cóż. Widocznie faktycznie gimby nie znajo.

 29. Wciąż nie mogę wyjść z niedowierzania, że pierwsza polska nuta w ufc nie została ujęta przez eksperta Miszona. Cóż. Widocznie faktycznie gimby nie znajo.

 30. A ja nie mogę wyjść z niedowierzania, że nie ma na tej liście Gamera…

 31. Wiem, że to nie Polak, ale panowie… Pamiętacie może jeszcze Mata Horwicha? :> Tam nie tylko muzyka jest czymś wielkim. Cała jego postać i ekspresja emocji wkomponowana w ten utwór jest nie do opisania.

 32. Wiem, że to nie Polak, ale panowie… Pamiętacie może jeszcze Mata Horwicha? :> Tam nie tylko muzyka jest czymś wielkim. Cała jego postać i ekspresja emocji wkomponowana w ten utwór jest nie do opisania.

 33. theMat

  To jest najlepsze i chuj:

  Bez kitu, mi się podoba ta nuta, dobrze napisana, dla mnie dobre bez trolla.

 34. theMat

  To jest najlepsze i chuj:

  Bez kitu, mi się podoba ta nuta, dobrze napisana, dla mnie dobre bez trolla.

 35. Ja bym dorzucił Irokeza z utworem "Dziś idę walczyć -Mamo!" Jak wychodził do swojej walki przy tym, w dodatku w wykonaniu chóru na żywo, petarda!

 36. Ja bym dorzucił Irokeza z utworem "Dziś idę walczyć -Mamo!" Jak wychodził do swojej walki przy tym, w dodatku w wykonaniu chóru na żywo, petarda!

 37. Kacper

  Wiem, że to nie Polak, ale panowie… Pamiętacie może jeszcze Mata Horwicha? :> Tam nie tylko muzyka jest czymś wielkim. Cała jego postać i ekspresja emocji wkomponowana w ten utwór jest nie do opisania.

  zajebiste to jest 🙂

 38. Kacper

  Wiem, że to nie Polak, ale panowie… Pamiętacie może jeszcze Mata Horwicha? :> Tam nie tylko muzyka jest czymś wielkim. Cała jego postać i ekspresja emocji wkomponowana w ten utwór jest nie do opisania.

  zajebiste to jest 🙂

 39. Już otwierający tę listę Onar pozwolił mi sądzić, że będzie "na bogato" ale pierwsze miejsce dla Reny wywołało u mnie wrzody uszu 🙁

 40. Już otwierający tę listę Onar pozwolił mi sądzić, że będzie "na bogato" ale pierwsze miejsce dla Reny wywołało u mnie wrzody uszu 🙁

 41. Jeszcze nigdy nie widziałem zestawienia, z którym tak bardzo bym się nie zgadzał 😆 Ale brawa za bardzo ciekawy pomysł.

 42. Jeszcze nigdy nie widziałem zestawienia, z którym tak bardzo bym się nie zgadzał 😆 Ale brawa za bardzo ciekawy pomysł.

 43. Nie wybrałbym 10 z tych, które słyszałem. W polskim już prędzej 🙂 Kiara niby spokojna, ale wg mnie pozwala się skoncentrować, uspokoić. Nie zawsze wejście na kurwie jest dobrym rozwiązaniem. Jedni się rozluźniają, inni wchodzą w rytm muzyki, bo jej tempo ma być pochodną tempa w walce jakie chcą narzucać przeciwnikowi 😉

  Ogólnie zajebiste jest to, że ktoś kiedyś wpadł na pomysł tego by zawodnicy wchodzili przy muzie, która ich odpowiednio nastraja 🙂

  Zabrakło mi muzy Kułaka na pewno z polskich 🙂

 44. Nie wybrałbym 10 z tych, które słyszałem. W polskim już prędzej 🙂 Kiara niby spokojna, ale wg mnie pozwala się skoncentrować, uspokoić. Nie zawsze wejście na kurwie jest dobrym rozwiązaniem. Jedni się rozluźniają, inni wchodzą w rytm muzyki, bo jej tempo ma być pochodną tempa w walce jakie chcą narzucać przeciwnikowi 😉

  Ogólnie zajebiste jest to, że ktoś kiedyś wpadł na pomysł tego by zawodnicy wchodzili przy muzie, która ich odpowiednio nastraja 🙂

  Zabrakło mi muzy Kułaka na pewno z polskich 🙂

 45. Born2kill

  Zabrakło mi muzy Kułaka na pewno z polskich 🙂

  Serio czy jajca sobie robisz? 😀 Ta,że to nie jest walka o kobiety tylko walka o szacunek? 😀

 46. Born2kill

  Zabrakło mi muzy Kułaka na pewno z polskich 🙂

  Serio czy jajca sobie robisz? 😀 Ta,że to nie jest walka o kobiety tylko walka o szacunek? 😀

 47. Arlovski

  Już otwierający tę listę Onar pozwolił mi sądzić, że będzie "na bogato" ale pierwsze miejsce dla Reny wywołało u mnie wrzody uszu 🙁

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL, zapodaj, ja przyznaję otwarcie że zapomniałem o Tyburze i Grabowskim 😉

  OD

  Jeszcze nigdy nie widziałem zestawienia, z którym tak bardzo bym się nie zgadzał 😆 Ale brawa za bardzo ciekawy pomysł.

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki? Bo gdybym miał robić listę ulubionych wejść, to byłoby to:
  5 – Paweł Nastula i Etiuda rewolucyjna Chopina w PRIDE
  4 – Szymon Bajor i Die for Metal Manowar z KSW 28
  3 – Tomasz Drwal i Whiskey in the Jar z MMA Attack 3
  2 – Krzysiek Soszyński i Mniej niż Zero Lady Pank z UFC 122
  1 – Ex Aequo – Janek na UFC w Szwecji i Aśka na UFC 185 – Za emocje, jakie mi towarzyszyły

 48. Arlovski

  Już otwierający tę listę Onar pozwolił mi sądzić, że będzie "na bogato" ale pierwsze miejsce dla Reny wywołało u mnie wrzody uszu 🙁

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL, zapodaj, ja przyznaję otwarcie że zapomniałem o Tyburze i Grabowskim 😉

  OD

  Jeszcze nigdy nie widziałem zestawienia, z którym tak bardzo bym się nie zgadzał 😆 Ale brawa za bardzo ciekawy pomysł.

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki? Bo gdybym miał robić listę ulubionych wejść, to byłoby to:
  5 – Paweł Nastula i Etiuda rewolucyjna Chopina w PRIDE
  4 – Szymon Bajor i Die for Metal Manowar z KSW 28
  3 – Tomasz Drwal i Whiskey in the Jar z MMA Attack 3
  2 – Krzysiek Soszyński i Mniej niż Zero Lady Pank z UFC 122
  1 – Ex Aequo – Janek na UFC w Szwecji i Aśka na UFC 185 – Za emocje, jakie mi towarzyszyły

 49. Miszon

  Etiuda rewolucyjna Chopina

  Etiuda rewolucyjna? Podobno Chopin napisał to dla jakiejś dupy.

  Miszon

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL

  nie znam bo nigdy nie przywiazywalem do tego większej uwagi.

 50. Miszon

  Etiuda rewolucyjna Chopina

  Etiuda rewolucyjna? Podobno Chopin napisał to dla jakiejś dupy.

  Miszon

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL

  nie znam bo nigdy nie przywiazywalem do tego większej uwagi.

 51. Mojso

  Serio czy jajca sobie robisz? 😀 Ta,że to nie jest walka o kobiety tylko walka o szacunek? 😀

  Ta 🙂

  Fajna melodia, słowa mi tam niepotrzebne za bardzo, ale muza dobrze nakręca 🙂 Ale zupełnie inaczej niż Kiara, mój obecny dzwonek od sporego czasu, choć często mam telefon wyciszony 🙂

 52. Mojso

  Serio czy jajca sobie robisz? 😀 Ta,że to nie jest walka o kobiety tylko walka o szacunek? 😀

  Ta 🙂

  Fajna melodia, słowa mi tam niepotrzebne za bardzo, ale muza dobrze nakręca 🙂 Ale zupełnie inaczej niż Kiara, mój obecny dzwonek od sporego czasu, choć często mam telefon wyciszony 🙂

 53. mmag

  A gdzie kurwa moi ulubieńcy tak wgl, pytam się!!! @Miszon

  Hymn zwycięstwa był tylko 2 razy: KSW 27 i KSW 29. Za mało 😉

  mmag

  A gdzie kurwa moi ulubieńcy tak wgl, pytam się!!! @Miszon

  Nie znam, kto do tego wychodził?

  O Tymku zapomniałem :<

 54. mmag

  A gdzie kurwa moi ulubieńcy tak wgl, pytam się!!! @Miszon

  Hymn zwycięstwa był tylko 2 razy: KSW 27 i KSW 29. Za mało 😉

  mmag

  A gdzie kurwa moi ulubieńcy tak wgl, pytam się!!! @Miszon

  Nie znam, kto do tego wychodził?

  O Tymku zapomniałem :<

 55. Miszon

  Hymn zwycięstwa był tylko 2 razy: KSW 27 i KSW 29. Za mało 😉

  Nie znam, kto do tego wychodził?

  O Tymku zapomniałem :<

  Nie pamiętasz skopiowanego od Overeema wejścia Walusia? :heart:

 56. Miszon

  Hymn zwycięstwa był tylko 2 razy: KSW 27 i KSW 29. Za mało 😉

  Nie znam, kto do tego wychodził?

  O Tymku zapomniałem :<

  Nie pamiętasz skopiowanego od Overeema wejścia Walusia? :heart:

 57. Sporo fajnych piosenek na wejście było w polskim mma, ale mimo wszystko ja największe ciary mam przy piosence Michała: ''Do góry łeb''  Ja poza piosenkami które jeszcze dodaliście w komentarzach do listy dodałbym piosenkę Chlewickiego: Szajka – Jakby nie było i kiedyś Zikic wchodził do piosenki Blessed be your name, ale to jakoś Matheo fajnie chyba przerobił bo pamiętam jak Zikic wchodził to ta piosenka mi się podobała a jak wpisuje ją w yt to jest to jakaś inna wersja która mi się średnio podoba. No i szczerze? To piosenka Burneiki jest fajna 😀

 58. Bezio17

  Zdecydowanie bardziej cenie klasyki

  Na KSW10 Kułak rozdawał płyty z tą piosenką i dość długo później sie nią jarałem, była moc.

 59. Bezio17

  Zdecydowanie bardziej cenie klasyki

  Na KSW10 Kułak rozdawał płyty z tą piosenką i dość długo później sie nią jarałem, była moc.

 60. Mi to raczej wyglada na liste najbardziej popularnych zawodnikow. Tragiczna lista.

 61. Jak słyszę Sobotę który drze tą pizde "Michaaaaał Materrlaaaaaa' 'Zróbcie hałassss' 'Do góry łeeb' to mam chęć wyciszyć telewizor.. Przez to nawet już tej nuty nie mogę słuchać, bo rzygać mi się chce.

 62. Jak słyszę Sobotę który drze tą pizde "Michaaaaał Materrlaaaaaa' 'Zróbcie hałassss' 'Do góry łeeb' to mam chęć wyciszyć telewizor.. Przez to nawet już tej nuty nie mogę słuchać, bo rzygać mi się chce.

 63. Ogólnie polscy zawodnicy MMA mają jako grupa zawodowa najbardziej spaczony gust jeśli chodzi o hiphop. Nie ma żadnego porządnego kawałka. Wyłomem był tu Irokez, ale to tylko raz wychodził z "Dziś idę walczyć mamo".

 64. Ogólnie polscy zawodnicy MMA mają jako grupa zawodowa najbardziej spaczony gust jeśli chodzi o hiphop. Nie ma żadnego porządnego kawałka. Wyłomem był tu Irokez, ale to tylko raz wychodził z "Dziś idę walczyć mamo".

 65. Z buta, z buta, z buta, z buda wyjeżdżam, jednym strzałem wyłamuję zamek, przedpokojem ide dalej, jeszcze mnie nie widziałeś, słyszałeś może trochę huku – to od, wyyypiiieeerdalania drzwi, nie od ściągania butów.
  Nie raz i nie dwa eS.O.Be robi na Twój kwadrat wjazd.
  Stopa, wrebel bass

 66. Z buta, z buta, z buta, z buda wyjeżdżam, jednym strzałem wyłamuję zamek, przedpokojem ide dalej, jeszcze mnie nie widziałeś, słyszałeś może trochę huku – to od, wyyypiiieeerdalania drzwi, nie od ściągania butów.
  Nie raz i nie dwa eS.O.Be robi na Twój kwadrat wjazd.
  Stopa, wrebel bass

 67. @Laikike1

  A Ty to w ogóle jesteś tym raperem czy fanem rapera bo Ja np. Nie wierze, ze to ten Laik z Anglii
  Napisz coś czym staniesz się bardziej wiarygodny
  Wyslij fotki rękopisów trakow na RAW

 68. @Laikike1

  A Ty to w ogóle jesteś tym raperem czy fanem rapera bo Ja np. Nie wierze, ze to ten Laik z Anglii
  Napisz coś czym staniesz się bardziej wiarygodny
  Wyslij fotki rękopisów trakow na RAW

 69. Miszon

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL, zapodaj, ja przyznaję otwarcie że zapomniałem o Tyburze i Grabowskim 😉

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki? Bo gdybym miał robić listę ulubionych wejść, to byłoby to:
  5 – Paweł Nastula i Etiuda rewolucyjna Chopina w PRIDE
  4 – Szymon Bajor i Die for Metal Manowar z KSW 28
  3 – Tomasz Drwal i Whiskey in the Jar z MMA Attack 3
  2 – Krzysiek Soszyński i Mniej niż Zero Lady Pank z UFC 122
  1 – Ex Aequo – Janek na UFC w Szwecji i Aśka na UFC 185 – Za emocje, jakie mi towarzyszyły

  A co Jan mial w Svergie?

 70. Miszon

  Well, Andrzej, jeśli znasz jakiś powtarzający się regularnie kawałek u jakiegoś zawodnika z PL, zapodaj, ja przyznaję otwarcie że zapomniałem o Tyburze i Grabowskim 😉

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki? Bo gdybym miał robić listę ulubionych wejść, to byłoby to:
  5 – Paweł Nastula i Etiuda rewolucyjna Chopina w PRIDE
  4 – Szymon Bajor i Die for Metal Manowar z KSW 28
  3 – Tomasz Drwal i Whiskey in the Jar z MMA Attack 3
  2 – Krzysiek Soszyński i Mniej niż Zero Lady Pank z UFC 122
  1 – Ex Aequo – Janek na UFC w Szwecji i Aśka na UFC 185 – Za emocje, jakie mi towarzyszyły

  A co Jan mial w Svergie?

 71. Minionek

  Kura tym kiedyś na PLMMA 48 chyba pozamiatał.

  Ja lubie takie bekowe klimaty, tak samo rozal miał jakieś klimaty bajkowo-przedszkolne

 72. Minionek

  Kura tym kiedyś na PLMMA 48 chyba pozamiatał.

  Ja lubie takie bekowe klimaty, tak samo rozal miał jakieś klimaty bajkowo-przedszkolne

 73. Nie potrafiłbym posegregować jakoś sensownie i ułożyć swój ranking. Cipka nuta – robi wrażenie,( o ile Sobota nie wrzeszczy), na Mamedowej – wszyscy wstają i też jest specyficzny klimacik. Wiele jest fajnych.

  Od 2:23 – muza Celińskiego ( to soundtrack ze Smurfów – miałem na dzwonku oraz mam fajne wspomnienia z tą muzą. Jak kiedyś usłyszałem w hali po raz pierwszy, aż mi się gorąco zrobiło, bo myślałem, że to kurwa do mnie wieczorem z roboty dzwonią :)))

  Aśki nutu jakoś nie słucham zbytnio – raz byłem live w Niemczech, ale po wcześniejszych walkach na tej gali, jakoś mnie nie jarała ów nuta (inie jara do dziś).

  IMO fajna nuta to głównie ta, do której wchodzi Twój ulubiony zawodnik , albo ten , któremu meeega dopingujesz.

 74. Nie potrafiłbym posegregować jakoś sensownie i ułożyć swój ranking. Cipka nuta – robi wrażenie,( o ile Sobota nie wrzeszczy), na Mamedowej – wszyscy wstają i też jest specyficzny klimacik. Wiele jest fajnych.

  Od 2:23 – muza Celińskiego ( to soundtrack ze Smurfów – miałem na dzwonku oraz mam fajne wspomnienia z tą muzą. Jak kiedyś usłyszałem w hali po raz pierwszy, aż mi się gorąco zrobiło, bo myślałem, że to kurwa do mnie wieczorem z roboty dzwonią :)))

  Aśki nutu jakoś nie słucham zbytnio – raz byłem live w Niemczech, ale po wcześniejszych walkach na tej gali, jakoś mnie nie jarała ów nuta (inie jara do dziś).

  IMO fajna nuta to głównie ta, do której wchodzi Twój ulubiony zawodnik , albo ten , któremu meeega dopingujesz.

 75. Gdyby Pudzian wychodzil regularnie do jednej z piosenek swojego brata pewnie tez znalazla by sie w zestawieniu "Dawaj na ring"/"Slowianski wiatr"

 76. Gdyby Pudzian wychodzil regularnie do jednej z piosenek swojego brata pewnie tez znalazla by sie w zestawieniu "Dawaj na ring"/"Slowianski wiatr"

 77. Moj wybor jest zupelnie inny i tym bardziej zaluje, ze nie zabrzmi w sobote na Torwarze. Swoja droga wejscie Lukasza na XCage ( od 4:21 ) podobalo mi sie nawet bardziej niz na KSW a zakonczenie walki jeszcze dodalo smaczku 😉

 78. Moj wybor jest zupelnie inny i tym bardziej zaluje, ze nie zabrzmi w sobote na Torwarze. Swoja droga wejscie Lukasza na XCage ( od 4:21 ) podobalo mi sie nawet bardziej niz na KSW a zakonczenie walki jeszcze dodalo smaczku 😉

 79. Szady

  Ważne jest natomiast, jak świetnie luźny klimat disco-polo pasuje do swojego chłopa, jakim jest Daniel. Widać po naszym zawodniku, że świetnie bawi się w rytm swojego wyjścia i można mu tylko życzyć, by niczym King Bruce Lee, karate mistrz odprawiał swoich rywali.

  King Bruce Lee Karate Mistrz nazywać disco polo to zniewaga! Myślę, że Pan Piotr Frączewski mógłby poczuć się urażony, że porównuje się ten klasyk np do tego:

  Poza tym widzę, że na liście króluje hiphop czy rap jakkolwiek to nazwać. Kiedyś sam byłem fanem jednak te czasy już minęły choć czasami wracam do tych czasów przez jakiś utwór. No jednak o gustach się nie dyskutuje. Dlatego ja jestem pod wrażeniem jak już @Kacper pisał wejścia Matta Horwicha. Jedno z najlepszych jakie widziałem i słuchałem:) Chociaż Różal z "Witajcie w naszej bajce" było kozackie i zaskakujące:)

 80. Szady

  Ważne jest natomiast, jak świetnie luźny klimat disco-polo pasuje do swojego chłopa, jakim jest Daniel. Widać po naszym zawodniku, że świetnie bawi się w rytm swojego wyjścia i można mu tylko życzyć, by niczym King Bruce Lee, karate mistrz odprawiał swoich rywali.

  King Bruce Lee Karate Mistrz nazywać disco polo to zniewaga! Myślę, że Pan Piotr Frączewski mógłby poczuć się urażony, że porównuje się ten klasyk np do tego:

  Poza tym widzę, że na liście króluje hiphop czy rap jakkolwiek to nazwać. Kiedyś sam byłem fanem jednak te czasy już minęły choć czasami wracam do tych czasów przez jakiś utwór. No jednak o gustach się nie dyskutuje. Dlatego ja jestem pod wrażeniem jak już @Kacper pisał wejścia Matta Horwicha. Jedno z najlepszych jakie widziałem i słuchałem:) Chociaż Różal z "Witajcie w naszej bajce" było kozackie i zaskakujące:)

 81. Moja lista top 5 to zupełny bajzel, właściwie każda w innej stylistyce ale każda zrobiła na mnie duże wrażenie.

  5. Pokemon – Kurczewski
  4. Fall out boy – my songs know what u did in the dark – Gamrot
  3. Pan kleks – Różal
  2. Randori – Jotko
  1. Barry White – Let the music play – Aleksandar Radosavljevic na ksw 10

 82. Moja lista top 5 to zupełny bajzel, właściwie każda w innej stylistyce ale każda zrobiła na mnie duże wrażenie.

  5. Pokemon – Kurczewski
  4. Fall out boy – my songs know what u did in the dark – Gamrot
  3. Pan kleks – Różal
  2. Randori – Jotko
  1. Barry White – Let the music play – Aleksandar Radosavljevic na ksw 10

 83. Fajne zestawienie chociaż prawie w ogóle mi nie pasuje 🙂
  Mój TOP5:
  1. Graba – Sabaton 40:1
  2. Drwal – Metallica "Whiskey in the jar"
  3. Omielańczuk – Franek Kimono
  4. Anzor – LL Cool J "It's time for war"
  5. Janek – Radogost "Tam skąd pochodzę"

 84. Fajne zestawienie chociaż prawie w ogóle mi nie pasuje 🙂
  Mój TOP5:
  1. Graba – Sabaton 40:1
  2. Drwal – Metallica "Whiskey in the jar"
  3. Omielańczuk – Franek Kimono
  4. Anzor – LL Cool J "It's time for war"
  5. Janek – Radogost "Tam skąd pochodzę"

 85. Anonymous

  IMO fajna nuta to głównie ta, do której wchodzi Twój ulubiony zawodnik , albo ten , któremu meeega dopingujesz.

  Chodzi ci o Lunatice Frige by Red Rider czy Made in America by Toby Keith?

 86. Anonymous

  IMO fajna nuta to głównie ta, do której wchodzi Twój ulubiony zawodnik , albo ten , któremu meeega dopingujesz.

  Chodzi ci o Lunatice Frige by Red Rider czy Made in America by Toby Keith?

 87. Miszon

  Poczekaj bo o ktorym zawodniku mówimy – pl czy nie pl?

  Tak tylko ogóleni napisałem, że tę nutę lubimy, do której wchodzi twój ( wcześniej może błędnie dałem z wielkiej litery) ulubiony zawodnik

 88. Miszon

  Poczekaj bo o ktorym zawodniku mówimy – pl czy nie pl?

  Tak tylko ogóleni napisałem, że tę nutę lubimy, do której wchodzi twój ( wcześniej może błędnie dałem z wielkiej litery) ulubiony zawodnik

 89. Podobno o gustach się nie dyskutuje, no ale niech będzie. Autorowi nie wypada odmawiać swojej opinii na temat jego tekstu. 😉

  Miszon

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki?

  Wszystkie 37 bilionów komórek mojego ciała nie zgadzają się z tą listą nie zależnie od tych kryteriów. 😆

  Już pierwsze 5 sekund mojego kontaktu z tym artykułem dobrze obrazuję późniejsze odczucia względem tej listy:
  Widzę temat tego wątku, klikam w niego – w tym samym czasie moja pierwsza myśl: „40:1! Ciekawe, które miejsce zajęła piosenka na wejście Grabowskiego.”
  Temat się załadował – pojawia się moja druga myśl: „Ciekawe co tu robi zdjęcie Asiuli, przecież jej piosenka nie mogła się znaleźć w tym zestawieniu” :crazy:

  Uważam, że świetną analogią do tego zestawienia jest ranking p4p. Jest bardzo abstrakcyjny i równie bardzo subiektywny. Jeśli każemy 10 ludkom zrobić ranking p4p to pewnie powstanie 10 różnych zestawień. Ale nie uwzględnienie wyjścia Damiana w Twoim rankingu, to dla mnie tak jakby nie uwzględnić w rankingu p4p Jona Jonesa. Można się sprzeczać, czy Jon powinien być 1, 2 czy 3, ale nie umieszczenie go w rankingu w ogóle czyni zestawienie bezwartościowym.

  Dla nieznających piosenki lub tego o czym opowiada wspomnę krótko o utworze.
  Utwór szwedzkiego Sabatonu opowiada o Obronie Wizny, gdzie kilkuset Polaków walczyło przeciwko ponad 40 tysiącom żołnierzy niemieckich i kilkuset czołgom, dodatkowo wspieranych przez siły powietrzne. Tytułowe 40:1 opowiada o stosunku zabitych – rzekomo na 40 poległych Niemców przypadał jeden zabity Polak.

  Polacy ostatecznie poddali się dopiero, gdy skończyła im się amunicja. Kapitan Władysław Raginis, który, złożył przysięgę, że nie odda żywy swej pozycji, stając przed groźbą wystosowaną przez Niemców, iż wymordują jeńców oraz przed faktem, że w zasadzie nie mają już amunicji, najwyraźniej stwierdził, że rzucanie kamieniami w czołgi może nie mieć sensu i kazał skapitulować swoim podwładnym. Sam został w bunkrze i wysadził się granatem, dochowując przysięgi.

  Może nie jest to jakieś wielkie arcydzieło, ale biorąc pod uwagę, że ta piosenka jest integralną częścią naszego pioniera MMA (tak jak "Do góry łeb" Cipka), od wielu lat (do niedawna) najlepszego przedstawiciela kategorii królewskiej oraz piękny, polski wydźwięk tej piosenki, moim zdaniem sprawia, że nie może jej zabraknąć w takim zestawieniu.

  Druga piosenka, która moim zdaniem powinna się tu znaleźć to „Dziś idę Walczyć – Mamo!” ostrego. Irokez wchodził z tą piosenką do swoich dwóch ostatnich walk, więc wygląda na to, że po prostu zmienił swoją muzykę na wyjście i utwór pasuje do Twoich kryteriów. Piosenka też ma swoje historyczne znaczenie. Wokal nawiązuje do Józef Szczepański – poety, który zmarł podczas powstania warszawskiego w wieku 22 lat (jeśli dobrze pamiętam). Ale nie chce mi się rozwodzić znowu nad historią, bo tak naprawdę nie ona najbardziej mnie ujęła w tej piosence.

  Generalnie to moim zdaniem ten utwór psuję trochę rapowanie O.S.T.R.a i KASTy, ale właśnie Maciej wchodzi tylko do części z damskim wokalem – a ten jest przecudny i stanowi chyba większą cześć piosenki. Ten wokal podoba mi się nawet bardziej od utworu, którego jest adaptacją – ta sama nazwa z płyty „Wspomnij Ziutka” (ten utwór z kolei jest chyba adaptacją wiersza Szczepańskiego). Jakby usunąć rapowanie z tego utworu (tak jak jest przy wyjściu Iro) to by była chyba jedna z moich ulubionych piosenek. Pierwszy raz Irokez wchodził do niej przy wokalu na żywo, aż miałem ciary oglądając przez tv (co mi się raczej nie zdarza). Poniżej link do tego wejścia. A i żeby nie było, ja rap lubię (nie koniecznie taki jaki jest w Twojej liście) i OSTRa też lubię, mimo, że mi tylko śliczny wokal psuje tutaj.

  http://redirector.redefine.pl/vm2movies/de7193f333d486d9798c26506753337d.mp4

  Prawdopodobnie na mojej liście to by były pierwsze dwa miejsca (nie wiem w jakiej kolejności), a na Twojej nie ma ich w ogóle.

  Poza tym patrząc na Twoje zestawienie i przytaczane kawałki w postach, stwierdzam, że zapewne tylko Cipek by się znalazł w moim subiektywnym zestawieniu. I to nie dla tego, że piosenka mi się podoba, tylko dla tego, że jest jakby częścią Michała, w dodatku fajnie nakręca publiczność. Chociaż, od kiedy Sobota drze tego ryja zamiast dać posłuchać piosenki to i tego nie jestem pewien. Zależnie od tego jak dużo szajsu wybierają Polacy przy wejściach, warte rozważenia by były jeszcze piosenki Borysa i Daniela.

  Wow sporo tego napisałem. Nie planowałem się tak uzewnętrzniać, ale byłeś ciekaw skąd moja opinia, dlatego odpisałem.

  A żebym nie wyszedł na czpisożernego hejtera – dobrze, że napisałeś ten tekst. Mimo, że w ogóle nie zgadzam się z tą listą to i tak opinie, które nie podzielam również fajnie jest poczytać. Jak wiadomo muzyka to subiektywna kwestia, także wiadomo, że nie musimy się zgadzać. W dodatku tekst wpływa na chęć zastanowienia się nad własną listą, co jest fajne i generuje klikalność, więc tak jak pisałem w poprzednim poście – brawa. Obyś tworzył dla nas jak najwięcej. 😉

 90. Podobno o gustach się nie dyskutuje, no ale niech będzie. Autorowi nie wypada odmawiać swojej opinii na temat jego tekstu. 😉

  Miszon

  Ale nie zgadzasz się, znając założone kryteria (piosenka musi pokazywać się regularnie) czy ogólnie znasz pojedyncze przypadki?

  Wszystkie 37 bilionów komórek mojego ciała nie zgadzają się z tą listą nie zależnie od tych kryteriów. 😆

  Już pierwsze 5 sekund mojego kontaktu z tym artykułem dobrze obrazuję późniejsze odczucia względem tej listy:
  Widzę temat tego wątku, klikam w niego – w tym samym czasie moja pierwsza myśl: „40:1! Ciekawe, które miejsce zajęła piosenka na wejście Grabowskiego.”
  Temat się załadował – pojawia się moja druga myśl: „Ciekawe co tu robi zdjęcie Asiuli, przecież jej piosenka nie mogła się znaleźć w tym zestawieniu” :crazy:

  Uważam, że świetną analogią do tego zestawienia jest ranking p4p. Jest bardzo abstrakcyjny i równie bardzo subiektywny. Jeśli każemy 10 ludkom zrobić ranking p4p to pewnie powstanie 10 różnych zestawień. Ale nie uwzględnienie wyjścia Damiana w Twoim rankingu, to dla mnie tak jakby nie uwzględnić w rankingu p4p Jona Jonesa. Można się sprzeczać, czy Jon powinien być 1, 2 czy 3, ale nie umieszczenie go w rankingu w ogóle czyni zestawienie bezwartościowym.

  Dla nieznających piosenki lub tego o czym opowiada wspomnę krótko o utworze.
  Utwór szwedzkiego Sabatonu opowiada o Obronie Wizny, gdzie kilkuset Polaków walczyło przeciwko ponad 40 tysiącom żołnierzy niemieckich i kilkuset czołgom, dodatkowo wspieranych przez siły powietrzne. Tytułowe 40:1 opowiada o stosunku zabitych – rzekomo na 40 poległych Niemców przypadał jeden zabity Polak.

  Polacy ostatecznie poddali się dopiero, gdy skończyła im się amunicja. Kapitan Władysław Raginis, który, złożył przysięgę, że nie odda żywy swej pozycji, stając przed groźbą wystosowaną przez Niemców, iż wymordują jeńców oraz przed faktem, że w zasadzie nie mają już amunicji, najwyraźniej stwierdził, że rzucanie kamieniami w czołgi może nie mieć sensu i kazał skapitulować swoim podwładnym. Sam został w bunkrze i wysadził się granatem, dochowując przysięgi.

  Może nie jest to jakieś wielkie arcydzieło, ale biorąc pod uwagę, że ta piosenka jest integralną częścią naszego pioniera MMA (tak jak "Do góry łeb" Cipka), od wielu lat (do niedawna) najlepszego przedstawiciela kategorii królewskiej oraz piękny, polski wydźwięk tej piosenki, moim zdaniem sprawia, że nie może jej zabraknąć w takim zestawieniu.

  Druga piosenka, która moim zdaniem powinna się tu znaleźć to „Dziś idę Walczyć – Mamo!” ostrego. Irokez wchodził z tą piosenką do swoich dwóch ostatnich walk, więc wygląda na to, że po prostu zmienił swoją muzykę na wyjście i utwór pasuje do Twoich kryteriów. Piosenka też ma swoje historyczne znaczenie. Wokal nawiązuje do Józef Szczepański – poety, który zmarł podczas powstania warszawskiego w wieku 22 lat (jeśli dobrze pamiętam). Ale nie chce mi się rozwodzić znowu nad historią, bo tak naprawdę nie ona najbardziej mnie ujęła w tej piosence.

  Generalnie to moim zdaniem ten utwór psuję trochę rapowanie O.S.T.R.a i KASTy, ale właśnie Maciej wchodzi tylko do części z damskim wokalem – a ten jest przecudny i stanowi chyba większą cześć piosenki. Ten wokal podoba mi się nawet bardziej od utworu, którego jest adaptacją – ta sama nazwa z płyty „Wspomnij Ziutka” (ten utwór z kolei jest chyba adaptacją wiersza Szczepańskiego). Jakby usunąć rapowanie z tego utworu (tak jak jest przy wyjściu Iro) to by była chyba jedna z moich ulubionych piosenek. Pierwszy raz Irokez wchodził do niej przy wokalu na żywo, aż miałem ciary oglądając przez tv (co mi się raczej nie zdarza). Poniżej link do tego wejścia. A i żeby nie było, ja rap lubię (nie koniecznie taki jaki jest w Twojej liście) i OSTRa też lubię, mimo, że mi tylko śliczny wokal psuje tutaj.

  http://redirector.redefine.pl/vm2movies/de7193f333d486d9798c26506753337d.mp4

  Prawdopodobnie na mojej liście to by były pierwsze dwa miejsca (nie wiem w jakiej kolejności), a na Twojej nie ma ich w ogóle.

  Poza tym patrząc na Twoje zestawienie i przytaczane kawałki w postach, stwierdzam, że zapewne tylko Cipek by się znalazł w moim subiektywnym zestawieniu. I to nie dla tego, że piosenka mi się podoba, tylko dla tego, że jest jakby częścią Michała, w dodatku fajnie nakręca publiczność. Chociaż, od kiedy Sobota drze tego ryja zamiast dać posłuchać piosenki to i tego nie jestem pewien. Zależnie od tego jak dużo szajsu wybierają Polacy przy wejściach, warte rozważenia by były jeszcze piosenki Borysa i Daniela.

  Wow sporo tego napisałem. Nie planowałem się tak uzewnętrzniać, ale byłeś ciekaw skąd moja opinia, dlatego odpisałem.

  A żebym nie wyszedł na czpisożernego hejtera – dobrze, że napisałeś ten tekst. Mimo, że w ogóle nie zgadzam się z tą listą to i tak opinie, które nie podzielam również fajnie jest poczytać. Jak wiadomo muzyka to subiektywna kwestia, także wiadomo, że nie musimy się zgadzać. W dodatku tekst wpływa na chęć zastanowienia się nad własną listą, co jest fajne i generuje klikalność, więc tak jak pisałem w poprzednim poście – brawa. Obyś tworzył dla nas jak najwięcej. 😉

 91. Zdecydowanie Borys, słyszałem to na żywo i naprawdę niesamowita energia. Ale jeśli chodzi o najlepsze wejście zawodników jakie kiedykolwiek widziałem to Michał i Mamed,  to były takie emocję, że nic tego nie jest w stanie przebić, a to jak został zapowiedziany Michał… Brak słów.

 92. 8 – Kilka ostatnich kroków ====> jak najbardziej, zajebisty kawałek
  7 – Do góry łeb ====> wiadomo, klasyk (część 1)
  6 – King Bruce Lee Karate Mistrz ====> fajne, klimatyczne , do zaakceptowania
  5 – muza Bedorfa ====> oj nie, mnie by uspała
  4 – Peja, Randori ====> ok
  3 – muza Borysa ====> ok
  2 – klasyk Mameda również może być
  1 – totalna dyskwalifakcja. Toż to jest asłuchalne

  Jakich fajnych kawałków zabrakło w tym zestawieniu? Jakie ja bym dorzucił?

  Na pewno:

  Sabaton 40-1 – > aż ciary przechodzą jak Damian przy tej muzie wychodzi
  Ain't no sunshine PAJĄKA : )
  Sandstorm
  hymn Pride
  PC Park Klatka

  chyba wszystko…

 93. 8 – Kilka ostatnich kroków ====> jak najbardziej, zajebisty kawałek
  7 – Do góry łeb ====> wiadomo, klasyk (część 1)
  6 – King Bruce Lee Karate Mistrz ====> fajne, klimatyczne , do zaakceptowania
  5 – muza Bedorfa ====> oj nie, mnie by uspała
  4 – Peja, Randori ====> ok
  3 – muza Borysa ====> ok
  2 – klasyk Mameda również może być
  1 – totalna dyskwalifakcja. Toż to jest asłuchalne

  Jakich fajnych kawałków zabrakło w tym zestawieniu? Jakie ja bym dorzucił?

  Na pewno:

  Sabaton 40-1 – > aż ciary przechodzą jak Damian przy tej muzie wychodzi
  Ain't no sunshine PAJĄKA : )
  Sandstorm
  hymn Pride
  PC Park Klatka

  chyba wszystko…

 94. zychal

  tez mi tego brakuje
  oraz andryszaka

  od2.50
  mala wojna
  i wyjebki rozal 😀

  Miałem przez długi czas ustawioną tą nutę Różala na dzwonek, ludzie w pracy błagali żebym nie odbierał :lol:.

  Franek Kimono idealnie pasuje do stylu bycia Daniela. Peja klasyk, jestem na tak. Onar elegancka nuta. Whisky in the jar miód na me uszy :lol:, ale nuta Bedorfa jest słaba tak samo jak jego Camaro.

 95. zychal

  tez mi tego brakuje
  oraz andryszaka

  od2.50
  mala wojna
  i wyjebki rozal 😀

  Miałem przez długi czas ustawioną tą nutę Różala na dzwonek, ludzie w pracy błagali żebym nie odbierał :lol:.

  Franek Kimono idealnie pasuje do stylu bycia Daniela. Peja klasyk, jestem na tak. Onar elegancka nuta. Whisky in the jar miód na me uszy :lol:, ale nuta Bedorfa jest słaba tak samo jak jego Camaro.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.