Fot. Tomasz Nowosielski / MMARocks.pl
Fot. Tomasz Nowosielski / MMARocks.pl

Od jakiegoś czasu dochodzą do naszej redakcji informacje o kolejnym polskim zawodniku lub nawet dwóch, którym mocno zainteresowana jest UFC. W tym samym czasie jeden z dyrektorów największej organizacji MMA na świecie, Gary Cook, potwierdził w sobotę, że UFC zadebiutuje w Polsce galą w Łodzi we wrześniu lub październiku, czyli na pewno pojawi się w naszym pięknym kraju w przyszłym roku.  Dodatkowo, cytując Jurasa z jego bloga

…do UFC dołączy prawdopodobnie jedna z bardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego MMA. Kto? Zgadujcie:) potrzebują wypromowanej postaci, do pociągnięcia medialnej promocji gali. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, w Polsce popularne jest KSW, a MMA jako sport wciąż czeka wiele pracy. Czekamy zatem na kolejne informacje!

Możemy być więc pewni, że coś jest rzeczywiście na rzeczy i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na dniach gruchnie kolejna dobra informacja dla polskiego MMA o zatrudnieniu czwartego Polaka w UFC. Kim będzie ów szczęśliwiec? Stawiamy, iż będzie to ktoś z poniższej listy. Jeśli macie ochotę, to możecie w głosowaniu pod artykułem pobawić się z nami w przewidywania który polski zawodnik wkrótce zasili szeregi UFC.

Błachowicz

1. Jan Błachowicz (17-3, #1 w Rankingu PL) 

Błachowicz, który w ostatniej swojej walce na gali KSW 22 pewnie pokonał cenionego weterana Gorana Reljica, od kilku lat głośno mówi, że jego celem jest UFC. Cieszynian był już raz bardzo blisko przejścia do wielkiej ligi. W 2011 roku, mając na koncie serię 9 zwycięstw z rzędu, oferta praktycznie leżała na stole i od bram nieba Janka dzieliła tylko jedna walka z Sokoudjou na gali KSW 15: „Współcześni Gladiatorzy”. Niestety, wszyscy wiemy, jak skończyła się ta historia. Ale dziś, gdy UFC wkracza ostro do Europy, a sam Błachowicz ma ponownie na swoim koncie dobrą serie pięciu zwycięstw z rzędu nad mocnymi przeciwnikami, w tym nad Sokoudjou, jest on na pewno mocnym kandydatem do zasilenia amerykańskiej organizacji.  Kolejną swoją walkę Jan Błachowicz stoczy 7 grudnia na gali KSW 25 i kto wie, być może od losów tej jednej walki ponownie zależeć będzie los zawodnika w UFC.

Podsumowując szanse Janka na UFC:

[checklist]

 • Popularność w Polsce
 • Poziom sportowy
 • Niezablokowany kontraktem
 • Jest szwagrem Jurasa

[/checklist]

Bedorf

2. Karol Bedorf (10-2, #3 w Rankingu PL)

Trenujący na co dzień w Szczecinie i Poznaniu, Karol Bedorf jest również bardzo mocnym kandydatem. Berserker, nie dość że nokautując w swojej ostatniej walce na gali KSW 24 Pawła Nastulę zdobył jako pierwszy w historii pas mistrza wagi ciężkiej KSW, to jeszcze walką z byłym medalistą olimpijskim w końcu zdobył to, co jest najważniejsze w tym sporcie – czyli popularność wśród fanów, którzy na co dzień nie śledzą zbyt dokładnie MMA. Zwycięstwo na gali w Łodzi było jego czwartym z kolei i gdyby nie jego wpadka w walce z Rogerem Lorentem kilka lat temu, dziś miałby wręcz idealny rekord, aby trafić do UFC. Niestety na przeszkodzie może stanąć kontrakt, który zawodnik ma podpisany z KSW. Według naszej wiedzy nie ma tam opcji zezwalającej na przejście do UFC, ale biorąc pod uwagę fakt, że Karol Bedorf walczył kilka tygodni temu w walce o pas mistrza KSW jest prawie pewne, iż Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zabezpieczyli się przed odpływem nowego mistrza.  Pojawienie się Bedorfa, dość niespodziewanie na sobotniej gali UFC w Manczesterze sprawia, że cały czas mamy nadzieję, iż może jednak rozmowy są prowadzone i uda się znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Podsumowując szanse Karola na UFC:

[checklist]

 • Popularność w Polsce
 • Poziom sportowy
 • Tajemnicza wizyta na gali UFC w Anglii

[/checklist]
[badlist]

 •  Zablokowany kontraktem

[/badlist]

Grabowski

3. Damian Grabowski (18-1, #1 w Rankingu PL)

Najlepszy polski ciężki od pewnego czasu rozdarty był pomiędzy dobrze prosperującą krajową sceną MMA, a pogonią za marzeniem bicia się w najlepszej organizacji świata. Odwołanie czwartej gali MMA Attack radykalnie zmieniło sytuację Grabowskiego, który od pewnego czasu otwarcie mówi o chęci znalezienia się pod banderą UFC. Czy przyszła już odpowiednia pora? Już raz reprezentant Lutadores odrzucił ofertę Dany White’a i braci Fertitta, czy obecna sytuacja sprawi, że dokumenty z pieczęcią Zuffy zostaną obustronnie podpisane? W listopadzie zawodnik z Opola powalczy o pas organizacji M-1, a ledwie miesiąc później na PLMMA – czy tak częste walki są dobrą drogą do Ultimate Fighting Championship? – pytanie to oczywiście nie wymaga odpowiedzi.

Podsumowując szanse Damiana na UFC:

[checklist]

 • Popularność w Polsce
 • Poziom sportowy
 • Poluje na niedźwiedzie

[/checklist]
[badlist]

 •  Zablokowany kontraktem

[/badlist]

Drwal

4. Tomasz Drwal (20-4-1, #2 w Rankingu PL)

Weteran i legenda polskiego MMA, Tomek Drwal jest kolejną sierotą po MMA Attack i z pewnością jednym z murowanych kandydatów do UFC. Czy aby na pewno pierwszy polak w największej organizacji świata zechce do niej powrócić? W pierwszych dniach po odwołaniu czwartej gali Dariusza Cholewy echem po branży niosły się wieści o rozmowach z Konfrontacją Sztuk Walki. Dziś jednak sytuacja wyraźnie się oziębiła, a KSW głośno mówi, że piłka jest po stronie zawodnika. Czy zatem oznacza to, iż Tomasz otrzymał już ofertę od amerykańskiego molocha i rozważa “za i przeciw”? A może ma całkowicie inne plany na swoją karierę, które dopiero zaowocują powrotem do UFC? Jedno jest pewne, Drwal jako jeden z nielicznych zawodników ma wśród swoich fanów kibiców, którzy pojadą za nim do innego miasta, aby oglądać jego walki. Ma też agresywny styl walki, który jest tak bardzo doceniany w UFC. Ostatni występ na MMA Attack pokazał także, że potrafi zrobić dobre show. Tylko czy problemem nie będzie fakt, iż popularny nad Wisłą „Goryl” miał już swoją szansę?

Podsumowując szanse Tomasza na UFC:

[checklist]

 • Popularność w Polsce
 • Poziom sportowy
 • Zna szwagra Jurasa

[/checklist]
[badlist]

 •  Zwolniony z UFC w przeszłości

[/badlist]

Foto: Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl
Foto: Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl

5. Mamed Chalidow (26-4-2, #1 w Rankingu PL)

Historia romansu Mameda Chalidowa z UFC wystarczyłaby do napisania scenariusza na dobry sportowy dramat.  W roli Mameda Jason Staham, oczywiście z zapuszczona brodą. Mamed – zawodnik, który od zawsze walczył wszędzie, gdzie tylko się da: Europa, Japonia, USA. Ponadto, pokonywał wszystko, co stanęło mu na przeszkodzie. Zawodnik,który mówił w ringu głośno o tym, że teraz nadszedł czas, aby przejść do wielkiej ligi i zmierzyć się elitą elit, iż nadszedł czas na walkę w UFC. I ten sam Mamed rozczarowany niską ofertą finansową ze strony Amerykanów, mając po drugiej stronie gigantyczną podwyżkę od KSW, zmienia zdanie o 180 stopni i stwierdza, że Polska i KSW jest miejscem, w którym chce kontynuować karierę. Nie oszukujmy się, na miejscu Mameda 99% z nas zrobiłoby to samo. Ale efektem tej decyzji byli rozczarowani fani i zawiedzione nadzieję na tego jedynego zawodnika z Polski, który miałby szansę wejść do najlepszej ligi świata i po prostu dominować swoich przeciwników od początku do końca walki. Teraz jednak wraz z galą UFC w Polsce sytuacja jest inna.  Mamed, który 7 grudnia we Wrocławiu na gali KSW 25 w rewanżowej walce zmierzy się z weteranem japońskiego MMA Ryutą Sakuraiem (24-17), wie, że jego wartość dla UFC skoczyła w górę, jak ceny Appla po wydaniu nowego smartfona. Bez Mameda UFC na pewno zapełni halę, ale musi się postarać, żeby to zrobić. Z Mamedem, tak naprawdę, mogliby dać na kartę kogo tylko chcą, a fani KSW, których nie można nie doceniać w Polsce, podążą za swoim idolem. I teraz totalny odjazd w kierunku fantastyki – może UFC porozumie się z KSW i Mamed będzie walczył na galach tej organizacji, w zamian za możliwość zorganizowania tej gali przez firmę Macieja i Martina? Wracając na ziemię, szansę są według nas bardzo małe, ale Juras wspominał, iż jest to osoba popularna więc…

Podsumowując szanse Mameda na UFC:

[checklist]

 • Popularność w Polsce
 • Poziom sportowy
 • Zawarte elementy fantastyki w tekście autora

[/checklist]
[badlist]

 •  Zablokowany kontraktem

[/badlist]

Bandel

6. Marcin Bandel (11-2, #5 w Rankingu PL)

O jednym z najbardziej utalentowanych młodych Polaków w MMA, Marcinu Bandlu, w kontekście angażu do UFC mówi się od mniej więcej tego samego czasu co o Piotrku Hallmanie. Bandel cały czas śrubuje swoją niesamowitą serię zwycięstw przez poddanie, która od ostatniej walki liczy już dziesięć kolejnych skończeń w pierwszej rundzie, i nie zważając na szum wśród hardcorów po prostu robi swoje. 23-letni reprezentant Drysdale Jiu-Jitsu, poza tym, że ma bardzo dobry rekord i walczy często poza granicami kraju, jest również reprezentowany przez menadżera Tima Leideckera, który dla wielu fanów ze świata MMA jest usposobieniem św. Piotra u bram nieba. Mimo że cały proces angażu do UFC – jak tłumaczył Tim Leidecker w wywiadzie udzielonym jakiś czas temu MMARocks.pl – jest dużo bardziej skomplikowany i dłuższy niż wielu osobom się wydaje, to mieć go za swojego menadżera na pewno pomaga otworzyć niektóre drzwi.  Również fakt, iż gala odbędzie się w rodzinnym mieście Marcina służyć może za wskazówkę, że jest on na celowniku Joego Silvy. Zetem, nawet jeśli Marcin nie trafi do UFC „na dniach”, to są szanse, że weźmie udział w przyszłorocznej gali w Łodzi.

Podsumowując szanse Marcina na UFC

[checklist]

 • Poziom sportowy
 • Niezablokowany kontraktem
 • Zna Tima Leideckera

[/checklist]
[badlist]

 • Popularność w Polsce

[/badlist]

Sajewski

7. Łukasz Sajewski (11-0, #5 w Rankingu PL)

Po pokonaniu Marcine Helda trzy lata temu, błyskawiczna kariera Sajewskiego zamiast rozkwitnąć – przystopowała. Niemalże dokładnie roczna przerwa spowodowana kontuzjami wyłączyła obecnego zawodnika Mighty Bulls ze startów. Dopiero dwa tysiące trzynasty rok na nowo wzniecił ogień wokół Łukasza, a dwie szybkie wygrane przez poddanie przywróciły jego karierę na właściwe tory. Czy UFC może być już teraz zainteresowane podpisaniem “Wookiego”? Nie mam wątpliwości, że tak – zwłaszcza biorąc pod uwagę jak zręczny menadżer go reprezentuje i w jaki sposób walczy Sajewski. W przecieraniu szlaków pomóc mu może również osoba Piotrka Hallmanna, jeśli ten zaliczy kilka kolejnych zwycięstw w oktagonie UFC.

[checklist]

 • Poziom sportowy
 • Niezablokowany kontraktem
 • Zna Tima Leideckera

[/checklist]
[badlist]

 • Popularność w Polsce

[/badlist]

380 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 14. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 15. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 16. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 17. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 18. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 19. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 20. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 21. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 22. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 23. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 24. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 27. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 28. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 29. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 30. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 31. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 32. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 33. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 34. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 35. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 36. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 37. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 38. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 39. do UFC dołączy prawodpodobnie jedna z bardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego MMA. Kto? Zgadujcie:) potrzebują wypromowanej postaci, do pociągnięcia medialnej promocji gali. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, w Polsce popularne jest KSW, a MMA jako sport wciąż czeka wiele pracy. Czekamy zatem na kolejne informacje!

  To powinno ułatwić zgadywanie 😉

 40. zna szwagra Jurasa, czego chciec wiecej?!?

  attitude: polowanie na niedzwiedzie.
   

  dla mnie to cala 7 moglaby zostac 'wchlonieta'. 🙂

  fanboy JBJ’a, Caina, Bensona i Manchester’u United.

 41. Do plusów przy Bandlu dopisałbym na pewno to, że pochodzi z okolic Łodzi i trenował w tym mieście na codzień przed wyjazdem do Niemiec. Wydaje mi się, że robiąc gale w Łodzi będą chcieli mieć jednego zakontraktowanego zawodnika miejscowego. A przegladając zawodników z Łodzi którzy mogą mieć jakiekolwiek szanse na angaż wpadają w oko: Marcin Bandel, Paweł Pawlak, Karolina Kowalkiewicz (choć wątpie by KSW ją puściło), Marcin Lasota i Marcin Tybura (z okolic Łodzi).

 42. Byłyby jaja jakby sie okazało że to Mamed 😀 Juras jakiś czas temu wspominał, że Janek jest bardzo blisko ufc. Janek, Coco i Grabowski + trójka która jest i powinno wystarczyć na gale UFC Poland.

 43. W przypadku Sajewskiego i Bandla kwestionowałbym ich popularność w Polsce,

  fanem talentu Bedorfa nie jestem,

  a w to że KSW wypuści kogokolwiek ze swoich mistrzów nie wierzę,

  niemniej jednak każdy kolejny Polak w UFC to kolejne emocje i spełnienie fanowskich marzeń tak że bring it on Dana.

 44. Jak sobie wyobrażam, że UFC kontraktuje całą siódemkę, to… Smile

  Janek + Karol + Damian i będę bardzo szczęśliwy!

 45. Grabowski i Drwal – to moje marzenie.

  Błachowicz, Bedorf – chętnie

  Bandel i Sajewski – jeszcze za wcześnie.

 46. Grabowski odpierdzieli walki w M1 i u Mirasa i śmiało go mogą brac przed gala w Polsce powinien się wyrobic

 47. Imo najlepsi to Mamed, Janek i …długo, długo nic. Ta dwójka cos w UFC mogłaby zdziałać.

  Największe szanse ma Bedorf (nie Sajd? 🙂 )

  Graba za słaby fizycznie na hw.

  Drwal – dwa razy sie do tej samej rzeki nie wchodzi 

  Bandel – za duży szołmen 😉

  Sajewski:j/w 

 48. Grabowski Drwal Coco

  O Tymoteuszu Świątku Kurwa zpomnieli ??? To niech srają i liżą sobie odbyty 🙂

 49. ….jesli mowa o rzece ufc to historia pokazala ze mozna tam wrocic po 2-3 walkach. Ufc w polsce + znany fighter dajacy efektowne walki = duze szanse ze Drwalu podpisze kontrakt Oczywiscie jesli tylko zechce, moze ma inne plany i chce juz na spokojnie rozwijac biznesy. Pilka jest po jego stronie imo

  a co do jurasa to pewnie o Janku mowi.

 50. Tak się zapytam co to ma do rzeczy ??? Jakiś żart którego nie rozumiem czy co ?
   

  Jest szwagrem Jurasa

   

  Nie nazwyajmy tej listy listą życzeń UFC.. bo UFC jakby sobie ich życzyło to dawno by ich miało.. 

 51. Ja się uśmiechnąłem, więc może nie trafiło to w Twoje poczucie humoru.
  MMAA1, MMAA2, MMAA3, ALMMA42, KSW24… What’s next?

 52. nic oficjalnego nie mogę powiedzieć.

  jednak chciałbym aby też Sajewski trafił do UFC.

 53. New Sonda   http://strawpoll.me/622175/   Kto zostanie kolejnym "szczęśliwcem" w UFC …???

  + plus odświeżenie starszych

  http://strawpoll.me/536317/      Kogo KSW powinno zakontraktować ???

  http://strawpoll.me/548902/      MMArocks-ie w jakim województwie mieszkasz ???

  http://strawpoll.me/553968/    Najbardziej lubie oglądać walki w kategori wagowej … !!!

  http://strawpoll.me/534444/    Mamed Khalidov vs …. ??? ( przeciwnik już znany, a w tej sondzie miał 2 % tylko )
  http://strawpoll.me/548902/ sonda :mmarocksie w jakim województwie mieszkasz ???
  http://strawpoll.me/536317/ sonda :kogo KSW powinno zakontraktować ???

 54. Jest szwagrem Jurasa

  Poluje na niedźwiedzie

  Zna szwagra Jurasa

  Genialne Laughing

  A wracając do tematu w mojej opinii to najbliżej do podpisania kontraktu jest Bedorf, drugi Janek po KSW 25, może jeszcze przed końcem roku. No, a trzeci będzie Damian Grabowski, ale to już w 2014, po M1 i PLMMA. Tylko wydaje mi się, że Damian nie jest zablokowany kontraktem.

  Najbardziej jednak bym chciał zobaczyć Mameda na UFC, wydaje mi się, że on jako jedyny mógłby toczyć wyrównane boje ze ścisłą czołówką. Nie wiem czy wygrywać, ale nie sądzę, aby był dominowany.

 55. @def

  domyślam się, że to miało być na zasadzie plusów i minusów, natomiast jest tylko "wykropkowane" stąd może być nieco niezrozumiałe.

 56. szkoda mi KSW lubię oglądać gale, a w nocy na UFC i tak nie będę wstawał

 57. Autor tekstu chyba się pomylił i rozpędził z rozdawaniem zielonych „ptaszków” przy kategorii „Popularność w Polsce”. Tylko Mamedowi rzeczywiście można przypisać taki plusik.
  Ludzie, czy Wasze matki, babcie, dzieci Waszych znajomych, wiedzą kto to jest Błachowicz, Drwal, czy Grabowski?! Buhahaha, nie ma szans. Oni są znani wg nas, czyli osób, które interesują się MMA. A jak pokazał przykład liczby sprzedanych przez MMAA biletów, nazwiska znane nam, nie są nazwiskami, które zapełniają duże hale. A na to właśnie liczy i tego potrzebuje UFC.
  O ile jeszcze Błachowicz, może co 10, co 15 osobie coś mówi, o tyle reszta, nie jest kojarzona nawet przez jeden procent normalnych polaków.
  Niestety taka jest prawda.

 58. Tybura w jakimś wywiadzie mówił , że narazie chce walczyć w M-1 i wypełnić kontrakt (bodajże 4 walki )

 59. …do UFC dołączy prawodpodobnie jedna z bardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego MMA. Kto? Zgadujcie:) potrzebują wypromowanej postaci, do pociągnięcia medialnej promocji gali. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, w Polsce popularne jest KSW, a MMA jako sport wciąż czeka wiele pracy. Czekamy zatem na kolejne informacje!

  To samo w sobie mówi że nie będzie to ani Bandel, ani Sajewski – ci goście są wciąż anonimowi dla niektórych userów tej strony, a co tu mówić o statusie gwiazdy. . Chyba nie musze mówić też dlaczego nie będzie to Kalibob. 

  Wzmianka o KSW sugeruje , że będzie to Bedorf lub Janek. Chciałbym bardziej żeby był to ten drugi, ale oczywiście z Coco też bym się cieszył. 

 60. Według mnie – po tym co napisał Juras – to jest oczywste, że będzie to ktoś związany z KSW.
  Ja stawiam na Janka albo Karola.
  Jeśli chodzi o Mameda, to jest on – obok Pudziana -zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną postacią MMA w tym kraju w chwili obecnej, przez wszystkich, nawet robotników, których spotkałem kiedyś na stacji benzynowej i o nim gadali. W kontekście tego co napisał Juras („bardziej rozpoznawalna gwiazda”) wydaje mi się, że to nie będzie on 😉
  Jeśli UFC nie zwracałoby uwagi na poziom sportowy i serię zwycięstw to byłby to Pudzian ;D Go to kojarzą nawet zagranicą, ba sam Dana powiedział, że jedyny akcent Polskiego MMA jaki kojarzy to właśnie Marian ;D A powiedzmy już takie zestawienie Mamed + Pudzian to w ogóle by usatysfakcjonowało UFC pod względem sprzedanych wejściówek. No ale fantazjowanie to odłożę na bok.

 61. Nie mam najmniejszych wątpliwości ,od kogo zaczną rozpiske na gali UFC w Polsce…

 62. Janek Błachowicz. Drwala do KSW dla Mameda.A co do Chalidowa to żal mi tego fajtera bez ambicji. Bedorfa nigdzie nie puszczą z KSW, bo jest zbyt charakterystyczny i będzie nastęną twarzą KSW.

 63. Aha, jeszcze jeśli chodzi o Drwala i Grabę to jak pokazuje MMAA4 są oni postaciami anonimowymi dla przeciętnych widzów MMA, a hardkorowcy nie zapełnią hali 😉 Liczy się u nas KSW jako federacja – jeśi mówimy o zyskach i oglądalności, a nie MMA jako sport. 😉 Dlatego na 100% to będzie ktoś z KSW. Jak się mylę to beka 😀

 64. @upx2 te głodne kawałki o braku ambicji zachowaj dla szwagra.
  MMAA1, MMAA2, MMAA3, ALMMA42, KSW24… What’s next?

 65. moja lista:

  -Agnieszka Niedźwiedź, bo jej menadżer jest żmiją i wyśle ją za ocean żeby nie została upolowana przez Damiana Grabowskiego!

  -Kamil Bazelak, bo po pokonaniu Stavrosa będzie najlepszym polskim ciężkim!

  -Łukasz Jurkowski, bo jest szwagrem!

 66. Zastanawiam się jaki jest sens promowania nowych zawodników bez podpisywania długoterminowych kontraktów lub wyłącznościowych. UFC zgarnia wisienki z tortu i do tego blokuje jeszcze zawodników – jakoś inne organizacje potrafią dawać kontrakty i wolną rękę na występy gdzie indziej. Jestem ciekaw czy głównym powodem dlaczego UFC tak postępuje jest chęć wyrżnięcia konkurencji i utrzymanie monopolu czy są może jeszcze inne.

 67. KLAUS :

  Zebyś kurwa nie wykrakał xD

  Marcin Najman
  Strengths:

  – Fast Tapout
  – Legend”s Jerzy Kulej boxer

 68. Moje typy to: 1.Bedorf 2.Grabowski 3. Jędrzejczyk 4. Drwal 5. Błachowicz 6. Karolina Kowalkiewicz 7. Mamed Chalidow.

 69. Chętnie zobaczyłbym wszystkich z nich, niezależnie od ich szans na powodzenie. Nie ukrywam jednak, że Tomka Drwala i Mameda najchętniej, bo moim zdaniem to najlepsi zawodnicy pośród tych wymienionych (subiektywne zdanie, więc nie obsrywać się)

 70. Mój typ to Janek. Juras wyraźnie napisał, że MMA w Polsce związane jest z KSW, więc raczej o zawodnik z tej organizacji chodzi. Laughing Tak poza tym to Damian jeszcze. Raczej wątpię, by Drwal powrócił do UFC po dwóch porażkach z rzędu, pokonując typo Lucio, Padillę i Swofforda.

 71. Polowanie na niedźwiedzie wygrało ale z tą popularnością  w Polsce Sajewskiego i Bandela bym nie przesadzał. Chyba, że to też miał być taki żart.

  No i żadna kobieta nie załapała się na tą listę 7 tajemniczych?

 72. Juras na propsie :D, nie wiedziałem, że bycie szwagrem Jurasa otwiera tyle drzwi przed człowiekem . @jurasmma masz jeszcze jedną siostrę 😀

  „kiedy zakładam kask, inaczej patrzę na świat”

 73. Tajemnicza wizyta Karola ,spotkalem Bedorfa z Pawlem Kowalikiem przyjechali najzwyczajniej ogladac gale

 74. pomyslcie co by sie dzialo ( jakie orgazmy ) jakby ta cala 7 dostala i przyjela kontrakty w 2014 lub wczesniej 🙂 oczywiscie mam na oku nie tylko tych 7 wspanialych 😉

 75. Wiem już kim chcę zostać w przyszłości : szwagrem Jurasa 😀

  „kiedy zakładam kask, inaczej patrzę na świat”

 76. Hahah super ułożona lista, z dużą ilością humoru. Nieźle się uśmiałem 🙂

 77. Spokojnie, Janek 3 lata czekał cierpliwie, więc w sprawie Materli nie ma co teraz gdybać, miał szansę i nie udało się, ale w sporcie tak bywa, jak się odbuduje i będzie chciał to temat wróci.
  Poza tym to z największym spokojem w UFC oglądało by się pewnie jednak tylko Mameda – poziom światowy jak sądzę, reszta zawodników ma szanse dostać się do UFC, bo jest ekspansja na Europę. Kto przed zakontraktowaniem Omielańczuka by się tego domyślał? Oczywiście sieszę się z faktu, że Polacy są brani pod uwagę i kontraktowani.
  A i ciekawe jak sprawa wyglądać będzie po gali w Polsce, czas zweryfikuje.

 78. Mam nadzieję, że nie będzie to Janek. Z całym szacunkiem, ale to dla chlopaka za wysokie progi, do tego reprezentuje dość nudny styl walki, który Dana chyba by nie zaakceptował.

  Damian, Damian i jeszcze raz Damian 🙂

 79. Siedmiu to dużo. Moim zdaniem Sajewski, Tybura, Błachowicz.

  @def, prognozy bardziej czy umiejętność obserwacji ? ciekawe kogo miał na myśli Juras ?

 80. 1.Błachowicz
  2.Grabowski
  3.Drwal
  4.Bedorf
  5.Khalidov
  6.Tybura
  7.Mańkowski

  moje top 7 do UFC z naszych narodowych oddziałów 😀

 81. Ja myślę, że jednorazowy wyskok Mameda do ufc w Łodzi jest możliwy. Myślę, że to będzie jednorazowy strzał wysokogotówkowy : )

 82. Bo akurat UFC opłaca się brać zawodnika na jedną walkę żeby oklepał kogoś i spierdolił… 

 83. Dla mnie taka gala UFC jest bez sensu . Ja nie chce widzieć tych samych twarzy co w KSW/MMAA /PLMAA tylko w szatach UFC , wolałbym by UFC zrobiło gale na której będzie wielu zagranicznych fighterów których nie ma możliwości zobaczenia w Polsce. Jak to będzie składanka z KSW i MMAA to ja w dupie mam taką gale . Mamed niech sobie siedzi w tym swoim ksw i niech sie nie pcha jak miał szanse to nie chciał . Jest Jotko , Omielańczuk i Halman i to wystarczy , reszta niech będą fajterzy światowi .Żeby nie bylo tak że bedzie skład ksw/mmaa i UFC chcąc by gala sie udała i cacy to podobiera im ogórków/kelnerów bo to już będzie żenada. UFC to światowa marka i chce śwaitowego poziomu fighterów.Mamedy/Bedorfy/Grabowski/Materla/Błachowicz tym Panom dziękuje.

 84. Do czołówki UFC w swoich kategoriach wagowych mieliby szanse dobić: Chalidow, Błachowicz, Held, Drwal, Grabowski, Bedorf i gdyby chociaż połowę z nich dostało kontrakt do połowy 2014 to byłoby super. Tak poza tym patrząc na umiejętności i predyspozycje a nie ostatnie walki to myślę że dali by radę: Azhiev, Sowiński, Gamrot, Chlewicki, Sajewski, Materla, Tybura, Włodarek, Kita.

 85. Obyśmy mieli tylu zwwodnikóww UFC, żeby się wszyscy nie zmieścili na rozpiskę UFC Poland. Smile

 86. a ja mam dalej WIELKĄ NADZIEJE że to będzie Cipek z Jankiem + Grabowski + Drwal i mamy kartę główną + main event (Polska vs Reszta Świata) gotową 🙂
  ahhh te marzenia 🙁

 87. Tak naprawdę to widzę na chwilę obecną w UFC Błachowicza i Bombę.

 88. realnie pewnie do UFC trafi Bedorf lub Janek (oby jak najwięcej polaków) , najlepiej gdyby Mamed ale tu raczej sprawa jest zamknięta. W ME zobaczymy pewnie jakiegoś Miocica lub Kampmana. Czekam z niecierpliwością choć raczej sie nie wybiore

 89. onlypractice40
  To Janek, Mamed czy Damian nie są światowego poziomu 😀 ? Rozumiem że mówisz o najwyższym światowym poziomie, aha czyli Dos Santos, Velasquez, Jones, GSP itd.mają bić się co tydzień skoro UFC robi ponad 30 gal w roku 😀 ?

 90. To nie muszą być zawodnicy z nr „1 ” , lecz z pierwszej 10 danej dywizji jak najbardziej .Byle nie ogórki z PL/Hameryki

 91. Jeśli zawodnicy z pierwszej 10tki to czemu naszych z nimi nie ustawić? Myślisz że Grabowski/Bedorf byliby bez szans z Minotauro? Janek nie mógłby zawalczyć np. z Thiago Silvą? A Chalidow/Drwal z Bispingiem czy Carmontem? Ok w większości nie byliby faworytami ale spokojnie mogliby wyjść.

 92. nie wywolywac wilka z lasu!!!

  myslicie dlaczego odrzucil kontrakty z polskich organizacji!!! Trondheim go nauczylo, ze liczy sie tylko UFC!!!

 93. Janek w UFC – spełnienie marzeń ! Co do Drwala i Grabowskiego też chętnie, aczkolwiek strasznie stawiałam na Materle… niestety w najbliższym czasie to chyba niemożliwe. 
  Czasami trzeba coś poświęcić, goniąc za snem.

 94. poki grozba jest skuteczna trzeba jej uzywac, podstawowa zasada, uwazaj, bo wrzuce najnowszy wywiad 10minut z Bonusem BI DZI SI!

 95. Bedorf jest zablokowany kontraktem, więc nie widzę jego szans, a szkoda bo bardzo chciałbym go zobaczyć w UFC.

  To by były emocje, gdyby zakontraktowano kilku naszych ciężkich – Bedorf, Grabowski, Tybura – te 3 nazwiska chciałbym tam zobaczyć w HW, mielibysmy 4 ciężkich. Niestety patrząc realnie… Bedorfa trzyma KSW, więc musiałby zrealizować cały kontrakt, nie wiadomo ile walk ma w nim. Grabowski ma jeszcze walki w M1 i musi wypełnić kontrakt, tak samo Tybura. W dodatku mogą spotkać się razem, a wtedy do UFC pójdzie tylko 1 z nich.

 96. Drwal,Graba,Coco,Janek
  Mameda nie wyciagna
  Sajewski za malo popularny
  Bandel j.w. ale jeszcze mniej:)

 97. z podanej 7 mogą to być 2 nazwiska:

  -Błachowicz – 5 wygranych pod rząd z dobrymi nazwiskami, jak na KSW 25 ubije kogoś to bez dwóch zdań ma ogromne szanse

  -Bedorf – miał jechać do Anglii żeby powiedzeić UFC że i tak nie może do nich walczyć bo kontrakt mu nie pozwala? Dodatkowo odpuszczając imprezę na której miał być gościem honorowym

   

  takie moje zdanie

 98. wystarczy zalozyc temat o potencjalnych transferach i nagle pojawiaja sie specjalisci od kontraktow i znajacy wszystkie kruczki umow zawodnikow – COME ON.

 99. Ja bym chciał zobaczyć na UFC w Łodzi  Marcina Bandela wychodzącego do walki w czapce lub koszulce ŁKS

  Pieknie by było 😉

 100. Chciałbym zobaczyć (w takiej kolejności)

  1. Bedorf

  2. Tybura

  3. Grabowski

  4. Błachowicz

  5. Drwal

  Jak Materla i Kita wygrają rewanze, to rowniez ich.

 101. "Ja bym chciał zobaczyć na UFC w Łodzi  Marcina Bandela wychodzącego do walki w czapce lub koszulce ŁKS

  Pieknie by było ;)"

  Bez urazy, ale lepiej jak Łódź na parenaście godzin zapomni o sympatiach klubowych, bo tego dnia światowy poziom MMA musi królować. Nie mówiąc już o zachowaniu na hali, bo zdaje sobie sprawę, że mógłby to być ostatni raz z UFC w Polsce tylko dlatego, że część kibiców sympatyzuje z jednym klubem z miasta, część z drugim, a jeszcze pojawi się trochę obcokrajowców z paru zapewne uwielbianych przez nas krajów i będzie miała ochrona co robić.

 102. @up: dobrze prawi Beer

   

  Miajmy nadzieje ,ze jakieś derby w weekend z UFC się nie będa szykowac w Łodzi

 103. mi najbardziej się podoba opcja powrotu Tomka do UFC. Wydaje mi się że zrobił mega progres od czasów, kiedy tam był poraz pierwszy i teraz jego przygoda z UFC będzie wyglądała zupełnie inaczej. Co do Ciężkich to przedewszystkim Damian Grabowski; dobry rekord i obycie międzynarodowe + znajomości w AKA.

 104. Tak się właśnie lansuje polskich zawodników MMA.Reszta się nie nie liczy.Życzyć to sobie możecie.Tylko uwazajcie,żeby nie przereklamowac niektórych,bo potem na UFC same porazki.

 105. @garda bez przesady, że same porażki, jak narazie nasi "nowi" w Ufc mają bilans 2-1, więc nie jest tak źle. Nikt rozsądny chyba narazie nie oczekuje, że nagle będziemy mieli po kilku zawodników w top10 w każdej kateogrii wagowej. Dobrze by było pokazać naszą obecność w światowym MMA i udowodnić, że dotychczasowe pomijanie naszych zawodników przez UFC było niesłuszne. Uważam, że mamy MMA na takim poziomie, że tych kilku reprezentantów przez cały czas powinniśmy mieć ( no i z jednego, dwóch zawodników przewijających się w top 10 ).

  W związku z tym, że to mój debiucik na forum kłaniam się wszystkim starym i nowym użytkownikom cohones 😉

 106. Cóż za informacja o tym, że UFC w Polsce! Ciekawe czy będą celowali w znanych zawodników z Polski, czy będą przykładać wagę do rekoru i częstotliwości walk. Negocjacje Drwala z KSW coś ucichły, coś się obiło o uszy o mało atrakcyjnej ofercie dla niego, kto wie może Tomek zawalczy na gali UFC w domu. 

  Hallmann, Omielńczuk, Jotko? Może ich zakontraktowanie jest dla UFC przygotowywaniem towaru do wypuszczenia na polską galę??

 107. Miajmy nadzieje ,ze jakieś derby w weekend z UFC się nie będa szykowac w Łodzi

  Widzew pewno spadnie w tym sezonie ale i nie tak nisko zeby zagrac derby z Łksem bedacym w 5. chyba lidze – wiec na derby nie ma na szczescie szans. Tez jestem za tym aby animozje kibicowskie pozostaly zdala od mma.

 108. Stawiam że tą osobą z KSW będzie Janek. Żeby tylko nie miał wtopy 7 grudnia.. a na stówę będzie w UFC. Też coś może być na żeczy jeśli chodzi o Drwala. Jeśli Tomek chce walczyć z dobrymi przeciwnikami to zostało mu już tylko KSW, chyba że chce obijać się gdzieś po europie. Najmniejsze szanse na UFC ma z tej 7 Mamed, wiadomo czemu.

 109. A ktoś wie jak tam kontrakt Helda w Bellatorze? Zdaje mi się, że podpisywał coś nowego w okolicach (przed czy po) finału turnieju, ale nie jestem pewien.

 110. mam takie wrażenie, że nieprzypadkowo wyszły informacje o zainteresowaniu UFC Karolem… może to być specjalnie wypuszczona wiadomość żeby naciskać na KSW

 111. Wiele się na TT nie pomyliłem widzę. No ja bym chciał Mameda bo w/g Mnie to jedyny polski zawodnik który już teraz jest w stanie się dokopać do TS w UFC. Grabowski sam powiedział jak wygląda vis a vis Caina na treningach i jestem pewien, że ta sama historia dotyczy Bedorfa i Tybury. Co do LHW to faktycznie wyobrażam sobie wyrównany pojedynek Błachowicz vs Gustafsson. Drwal to dla mnie zagadka, nie mam pojęcia o jego formie, planach itp ale w życiu nie widzę go Silvą w wyrównanej walce na podstawie walk ze Swoffordem i Padillą. Sajewski i Bandel w BFC tak – UFC nie ale z pewnością NIE tylko na ten moment bo non-stop notują rozwój.

 112. W swoich typach zapomniałem o Sajewskim zupełnie, także on ląduje u mnie na 3 miejscu.

 113. Uważam, że Janek ma największe szanse zawalczyć w UFC, Drwal też może być brany pod uwagę z tego względu na to że własnie już walczyl w UFC i za sprawą jego osoby ładnie UFC by się wypromowało na PL. Bedorf to dla mnie zagadka z logicznego punktu widzenia KSW nie puści swojego upieczonego mistrza HW. Graba niewątpliwie zmierza do UFC ale wątpie, że to będzie już na pierwszej gali w Polsce.

 114. Moim zdaniem zarowno w przypadku Janka Blachowicza jak i Tomka Drwala problemem jest nie to czy moga trafic do UFC lecz to na jakich warunkach. Mysle, ze obaj oczekuja znacznie wiecej anizeli najnizszy kontrakt i to moze stanowic podstawowy problem.

 115. Nie rozumiem tego zachwytu nad Sajewskim gość pokonał tylko Helda ,,który nie był jeszcze tym heldem" do tego ma problemy z Kontuzjami  .Ale życze mu jak najlepiej chociaż sądze że Gamrot by go dość łatwo pokonał.

 116. Chłopak ma dobry klub.. dobrego trenera.. dobry rekord.. dobrego menago.. talent.. zapał do pracy.. i jest młody 🙂 

 117. @ Tsubasa Dlatego Omen bo, jest młody ma talent i idzie na całość, bez żadnych kalkulacji

 118. Wedlug mnie Polacy, ktorzy poradzliby sobie w UFC i prezentuja sie na tym poziomie oprocz juz wystepujacych to:
  Mamed Khalidov
  Damian Grabowski
  Janek Błachowicz
  Karol Bedorf
  Marcin Held
  Tomek Drwal
  Michal Materla
  Michal Kita
  Marcin Tybura
  [kolejnosc nie byla przypadkowa]
  jesli chodzi o zawodnikow majacych realne szanse na wystep to:
  Damian Grabowski
  Janek Błachowicz
  Karol Bedorf
  Tomek Drwal.
  Najwiekszym dylemat mam jesli chodzi o „NASZYCH” polciezkich mamy trzech zawodnikow ktorzy moga toczyc miedzy soba wyrownane walki i za kazdym razem wynik ciezko wytypowac ale czy sa to zawdonicy na miare UFC???

 119. @ Tsubasa Dlatego Omen bo, jest młody ma talent i idzie na całość, bez żadnych kalkulacji

  Mam nadzieje ze to zart. Ten chłopak byłby w UFC gwałcony w kazdej płaszczyznie.

 120. Po 1. Najbardziej rozpoznawalną postacią polskiego MMA jest Pudzian. I marketingowo byłoby to najlepsze posunięcie. I jest to fakt bez względu jak bardzo napinaliby się „hardcorowi” fani, którzy absolutnie nie pojmują, że to w większości biznes, a nie sport.
  Po 2. Khalidov to nie Polak, ale rzeczywiście jest drugi na liście.
  Po 3. Gdzie jest Held, który jako jeden z niewielu już walczy za oceanem? Wielu z listy trzyma kontrakt, a o nich piszą.

 121. Marcin ma win streak 1 i chce brać udział w turnieju BFC co automatycznie go blokuje na dalszy okres.. 
  Mamed ma obywatelstwo PL 

 122. Omen ma pewną wartość obecnie bardzo na topie w MMA, a tym bardziej w UFC…Chce dawać wojny w ringu/klatce.

  No i czuję, że zestawienia z Lasotą itp.(czyli np. o #1 polskiego rankingu jakiejkolwiek z dywizji) nie są zbyt trafnym wyborem dla samych zawodników, ze względu na ryzyko. Dla nas i naszego rankingu było to dobre, ale świetny rekord po długiej serii wygranych. Ewentualnie bycie niepokonanym to świetna karta przetargowa. Weryfikować umiejętności można już na miejscu w UFC. Innym sposobem ktoś taki weryfikuje swoją wartość przyjmując ciężkie wyzwania, dobre sportowo, ale na to nikt nie patrzy jeśli ktoś zanotuje eLkę. Smutne realia, ale jeśli wszystko idzie w kierunku "sprzedaży" to zawsze przeciętnych ludzi, nie znających jeszcze debiutującego w UFC zawodnika będzie jarać 13-0 vs 13-0 bardziej niż 9-4 vs 10-3 ;] Drugorzędną jeszcze na tym etapie sprawą staje się kto się pod tym rekordem kryje….

  Przynajmniej jeśli ktoś marzy o UFC, bo dostanie się tam zaczyna mieć jasne "wymagania" do tego. Niż po prostu fakt, że walczą tam najlepsi na świecie. Owszem, walczą tacy plus dochodzą ci, których rekordy dają nadzieję, że mogę coś namieszać. Jeśli nie to się ich zwolni po 2-3 porażkach i z rekordem z max 5 porażkami mogą mieć jeszcze względny rekord. Tym bardziej jak znowu odbiją się jakąś serią i wrócą, ale już jako dość znane nazwisko, znane w UFC, a i wygranych dojdzie więcej niż porażek do rekordu w międzyczasie (w innym wypadku nikt ich tam ponownie nie ściągnie).

 123. Osobiście bym go tam nie widział, na pewno nie obecnie, ale charakter to wydaje się być obecnie najlepsza "baza" by pracować w UFC jako zawodnik 😉 No i póki co nikt go w stójce wciąż nie poskromił, a tak się z niej śmiano również.

 124. Nie wiem co sie dzieje na tym forum, jesli juz dyskusja na temat "Tymoteusz Swiatek w ufc" siega tylu postow…

 125. Takich niedorzeczności jak Świątek w UFC dawno nie czytałem. Malymaja ma zawsze takie pomysły, że głowa boli… Omen ma 20 lat, jak zacznie się rozwijać z głową a nie wszystko na hura to będzie solidnym zawodnikiem, lecz nie wiem czy kiedykolwiek na miarę UFC.

 126. Mamed lub Drwal… – to jedyne opcje – tylko oni zagwarantują widowiskowe walki.

  Janek i Damian – nie ta kondycja..

  Takie moje zdanie.

 127. Co się dzieje? 😉 Oglądając setki walk chce się oglądać częściej kogoś kto dąży do walki z rywalem, za wszelką cenę chcąc konfrontować umiejętności, czy będą gorsze czy słabsze dadzą nam werdykt i często rozstrzygnięcie PRZED CZASEM 🙂 No i wolę widzieć kogoś kto nie ogarnia póki co parteru niż się boi podjąć walkę w stójce. No, ale nie odbiegajmy, do UFC daleko, mówię o samym stylu, predyspozycjach stworzenia z niego produktu jakim jest fighter w UFC 😉 Bez ciśnień Panowie. Za bardzo się przejmujecie luźnym tematem, jakby jeden post to złotówka z Waszej wypłaty mniej miała być 😉 Pozdrawiam.

 128. @BOOYAK bo ja jestem crazy na maksa zakrecony jak lodzik Gemini stąd te pomysły u mnie 🙂

 129. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 130. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 131. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 132. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 133. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 134. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 135. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 136. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 137. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 138. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 139. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 140. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 141. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 142. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 143. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 144. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 145. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 146. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 147. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 148. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 149. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 150. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 151. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 152. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 153. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 154. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 155. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 156. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 157. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 158. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 159. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 160. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 161. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 162. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 163. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 164. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 165. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 166. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 167. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 168. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 169. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 170. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 171. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 172. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 173. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 174. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 175. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 176. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 177. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 178. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 179. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 180. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 181. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 182. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 183. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 184. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 185. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 186. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 187. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 188. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 189. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 190. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 191. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 192. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 193. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 194. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 195. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 196. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 197. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 198. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 199. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 200. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 201. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 202. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 203. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 204. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 205. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 206. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 207. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 208. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 209. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 210. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 211. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 212. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 213. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 214. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 215. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 216. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 217. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 218. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 219. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 220. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 221. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 222. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 223. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 224. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 225. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 226. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.