maiquel-falcao

Doskonale znany z KSW i Bellatora Brazylijczyk Maiquel Falcao (MMA 37-9) dziś dopisał do bogatego rekordu kolejne zwycięstwo. „Big Rig” pokonał po większościowej decyzji Vladimira Mineeva (MMA 8-1) w walce wieczoru wydarzenia Fight Nights 56 we Władywostoku. Tym samym przerwał triumfalny marsz rosyjskiego kickboksera, który zadebiutował w MMA zaledwie dwa lata temu.

Reprezentant Kraju Kawy wchodził do ringu z odjętym jednym punktem. Falcao nie zmieścił się w limicie wagi średniej – podczas wczorajszej ceremonii ważenia wniósł na blat wagi aż 87,8 kg! Brazylijczyk niemal natychmiast sklinczował, nie dając szans na pochwalenie się swoimi umiejętnościami strikerowi związanemu z moskiewską organizacją. Dopiero w połowie pierwszej odsłony Mineev uwolnił się z klinczu. Po celnych i mocnych ciosach prostych miał Brazylijczyka dwukrotnie na deskach. Zamroczony Falcao przetrwał kryzys i w pozostałych rundach starał się sprowadzać przeciwnika do parteru lub klinczować, by w ten sposób kontrolować pojedynek. Poniżej wideo z walki:

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

12 KOMENTARZE

 1. Ruskie trochę zakrzywiają rzeczywistość, bo w "tale of the tape" jest napisane, że Falcao waży 83.9.

 2. Chciałbym zobaczyć Falcao z Materlą na kolejnej gali KSW.

  Oglądałbym. Falcao przez KO w 2 rundzie po dobrej bitce :bleed:

 3. Oglądałbym. Falcao przez KO w 2 rundzie po dobrej bitce :bleed:

  Takie rozstrzygnięcie walki wydaje się bardzo prawdopodobne 😉

 4. Takie rozstrzygnięcie walki wydaje się bardzo prawdopodobne 😉

  Wydaje mi się, że raczej materla przeleżałby falcao.

 5. Wydaje mi się, że raczej materla przeleżałby falcao.

  Także niewykluczone 😉 A zestawienie Falcao vs Materla wydaje się bardzo realne 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.