Mimo, że Rose Namajunas nie prowadzi na ten moment rozmów o kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego, to Amerykanka już teraz zaczyna myśleć o potencjalnych zestawieniach z zawodniczkami kategorii słomkowej. Jedną z wschodzących gwiazd tej dywizji, Mackenzie Dern, na minionej gali UFC 224 zdobyła swoje drugie zwycięstwo w organizacji. Namajunas w podcaście UFC Unfiltered wypowiedziała się na temat potencjalnej walki ze specjalistką BJJ.

Cios, którym powaliła przeciwniczkę był naprawdę mocny. Tutaj waga mogła zrobić różnicę. Mocne uderzenie od cięższej dziewczyny. Nie mówię, że to nie była dobra akcja, ale tutaj właśnie waga ma znaczenie.

Poza problemami z wagą, Mackenzie wyglądała świetnie. To rywalka, z którą chętnie zmierzyłabym się w parterze. Moim marzeniem jest walka z taką zawodniczką. Musi tylko rozwiązać problemy z wagą. Przecież w przeszłości Dern pokonała Gabi Garcię w BJJ – pojedynek z nią w parterze byłby świetny. Ma też oczywiście umiejętności w stójce, dobre uderzenie prawą ręką. Oglądając jej walki można stwierdzić, że dopiero rozwija się jako zawodniczka MMA. Będę obserwować jej rozwój. W przyszłości może się zmierzymy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.