Jedną z największych historii towarzyszących UFC 224 w Brazylii była waga Mackenzie Dern. Amerykanka miała wystąpić w kategorii słomkowej, jednakże w czasie po wejściu na wagę okazało się, że ma ona aż 7 funtów nadwagi. W programie The MMA Hour zawodniczka opowiedziała o tej sytuacji.

Zaczęłam denerwować się w czwartkową noc, na tydzień przed galą. Rozmawiałam ze swoim menadżerem w Vegas. Byłam wtedy pewna, że zrobię wagę. W czwartek jednak przed samą galą powiedziałam mu, że już nie czuję  się tak pewnie jak w USA. Wieczorem zaczęłam korzystać z sauny, ale waga nie schodziła. Traciłam 500-600 gram na około dwie godziny. Powiedziałam menadżerowi, że nie stracę sporo kilogramów w dobę.

Wstałam o 5:30 i poszłam znowu do sauny, zrobiłam tam co mogłam, ale waga nie schodziła. Pociłam się, sprawdzałam wagę i nic. Komisja powiedziała: jeśli nadal będziesz w ten sposób traktować swój organizm to anulujemy tę walkę. Możemy zrobić to w catchweight, ale musisz zaprzestać cięcia wagi. O 9:00 zdecydowałam, że przestanę ciąć dodatkowe kilogramy.

Lekarze UFC byli ze mną przy saunie, tam się spotkaliśmy. To oni podjęli w sumie taką decyzję. Ja tak naprawdę nie chciałam przestać. Poszłam do łazienki, aby sprawdzić wagę. Jak wróciłam to posadzili mnie na krześle i dawali mi trochę lodu. Kazali mi się napić –  nie rozumiem dlaczego. Mój organizm nie reagował dobrze. W przeszłości gdy nie robiłam wagi to wszystko działo się w mojej głowie. Tym razem było inaczej. Mój organizm odmawiał mi posłuszeństwa.

Komisja chciała anulować moją walkę już we wtorek kiedy się tam pojawiłam. Mówiłam im, że wszystko jest OK, leciałam przecież 14 godzin i piłam dużo wody, przy czym nie miałam jak ćwiczyć więc ważyłam naprawdę sporo, ale chciałam stracić tę wagę.

Kiedy przyleciałam do Brazylii ważyłam 139.5 funtów. W środę miałam już 131. To naprawdę nietypowe, bo zazwyczaj po przylocie do kraju gdzie walczę ważę około 120 funtów.

Dern zapowiedziała już, iż skorzysta z pomocy dietetyków w UFC Performance Institute, którzy mają pomóc jej ze ścinaniem kilogramów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.